У Києві презентували рекомендації для територіальних громад з протидії торгівлі людьми (ВІДЕО)

30.07.2021 в 18:57

Йдеться про протидію торгівлі людьми в умовах адміністративно-територіальної реформи в Україні. Методичні рекомендації, розроблені Координатором проектів ОБСЄ в Україні, представили сьогодні, 30 липня, до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.


Участь у презентації взяли Посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен, заступник начальника управління – начальник відділу організації боротьби з торгівлею людьми Департаменту міграційної поліції Нацполіції Олег Рикун, начальник відділу з питань протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та ґендерної рівності Національної соціальної сервісної служби Олена Вихор, керівник програми «Безпека людини» Координатора проектів Лілія Грудко та національний співробітник Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Надія Кондибіна.


Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Генрік Вілладсен зазначив, що методичні рекомендації «Роль територіальних громад у протидії торгівлі людьми» покликані допомогти територіальним громадам зрозуміти, як співпрацювати з іншими відомствами у протидії торгівлі людьми та надавати допомогу постраждалим:


«З подальшим розширенням реформи децентралізації ми розуміємо, яку важливу роль відіграють територіальні громади у протидії торгівлі людьми, зокрема у визначенні постраждалих та наданні їм допомоги. Хочу зазначити, щоб ОБСЄ і надалі підтримуватиме українських партнерів, коли виникатимуть нові виклики».


Заступник начальника управління Департаменту міграційної поліції Олег Рикун наголосив, що для поліції дуже важлива обізнаність суспільства щодо торгівлі людьми. Проте у порівнянні з минулими роками сьогодні люди стали частіше повідомляти про факти, де вони або їхні близькі стали жертвами торгівлі людьми:

«Торгівля людьми – це латентний злочин. І поліцейським дуже важко розкривати латентні злочини, тому що ми самі їх шукаємо. Що стосується крадіжок, грабежів – люди приходять і заявляють про ці злочини, а що стосується торгівлі людьми – таких звернень мало».


Олег Рикун також повідомив, що у період пандемії закрилися кордони, а відтак – зловмисники змінювали схеми вербування та експлуатації громадян.

«Більше фактів експлуатації громадян виявлено на території держави – це в у сільському господарстві, на фермах, будівництві, сексуальна експлуатація в середині держави. Більшість постраждалих – це жителі сільської місцевості, малозабезпечені та безробітні. І вони найбільш схильні до того, щоб потрапити у таку ситуацію. Ми не зупинилися, ми перекваліфікували свою діяльність і на сьогодні лише за 6 місяців цього року до суду скеровано 26 кримінальних проваджень щодо діяльності організованих злочинних груп, які діяли в цій сфері», – зазначив Олег Рикун.

Водночас він додав, що торгівля людьми – транскордонне явище, відтак активна робота Нацполіції у цьому напрямку відбувається й у межах активної співпраці з міжнародними партнерами та національними суб’єктами, які діють у сфері протидії цьому явищу.

Варто зазначити, що також за 6 місяців цього року 44 особам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми. Виявлено 71 потерпілого – 17 жінок, 52 чоловіки та 2 – неповнолітні.

Окрім того, за пів року поліцейські підрозділів міграційної поліції викрили 26 організованих груп у цій сфері.

Нагадаємо, в аеропорту «Київ» відкрили експозицію до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.


17:14 02.08.2021
Слідчі Донеччини встановлюють обставини смертельної ДТП біля смт Мангуш
16:50 02.08.2021
Поліцейські провели відпрацювання з безпеки дорожнього руху в Бахмуті
15:53 02.08.2021
Поліцейські Донеччини повідомили про підозру так званому судді терористичної організації «ДНР»
15:42 02.08.2021
Поліція Маріуполя розпочала кримінальне провадження за фактом стрілянини у селі Чермалик
15:27 02.08.2021
Підрозділи МВС перейдуть на посилене чергування напередодні Дня Незалежності України - Денис Монастирський (ВІДЕО)
14:44 02.08.2021
Поліцейські Донеччини викрили наркоділка з «товаром» на суму близько 150 000 гривень
12:29 02.08.2021
Поліцейські Маріуполя забезпечили охорону публічного порядку під час проведення футбольного матчу
11:15 02.08.2021
Поліція Донеччини оголосила набір на службу
10:41 31.07.2021
Поліція Покровська проводить перевірку за фактом вибуху в шахті
21:25 30.07.2021
Поліція Маріуполя перевірила інформацію про небезпечний предмет у поштоматі. Інформація не підтвердилась