«Зроби свій вибір»: під таким гаслом на свято Масляної у м. Маріуполі проведено «Фестиваль поліцейської та юридичної освіти»

20.02.2018 в 18:54

Питання проведення профорієнтаційної роботи щодо якісного відбору кандидатів на службу в підрозділи Національної поліції України, їх фахової підготовки в Донецькому юридичному інституті МВС України, а також цивільних юристів постійно знаходиться на контролі керівництва інституту.


Ідейними організаторами профорієнтаційних заходів на території Донецької стали ректор інституту, професор Віктор Миколайович Бесчастний та начальник ГУНП в Донецькій області генерал поліції третього рангу Микола Олександрович Семенішин. Зусилля особового складу ДЮІ МВС України, співробітників поліції Донеччини, задля якісної профорієнтаційної роботи серед школярів та молоді міста, відображаються у проведенні «Фестивалів поліцейської та юридичної освіти».

Так, 17 лютого у м. Маріуполь Донецької області на свято Масляної (Колодія) було проведено Фестиваль поліцейської та юридичної освіти, в якому безпосередньо прийняли участь представники науково-педагогічного складу факультету № 2 інституту спільно з курсантами-першокурсниками та слухачами курсів первинної професійної підготовки працівників поліції. Організаторами Фестивалю виступили Донецький юридичний інститут МВС України, Головне Управління Національної поліції в Донецькій області, Департамент освіти Маріупольської міської ради та Ліга майбутніх поліцейських.

Профорієнтаційний захід проходив в Маріупольському центрі первинної професійної підготовки «Академія поліції» інституту у різних локаціях: виставочна експозиція, актова зала, спортивна зала, тир, їдальня та виставка автотранспортних засобів. Слід зазначити, що актова зала ледь вмістила всіх учасників заходу. Гості були з різних міст Донецької області. Понад 200 гостей завітало у гості до інституту до м. Маріуполя. Старшокласників зустрічали курсанти Донецького юридичного інституту, тематична виставка ДЮІ МВС України, експертно-криміналістичної служби та працівників поліції Донеччини. Для дітей цікавість викликала робота експерта криміналіста, виставка зразків зброї та спеціальних засобів, а також спеціальні автомобілі, які використовуються поліцейськими. Тематичну виставку зброї та спеціальних засобів демонстрував Віктор Гурський. Музичний супровід заходу забезпечував відділ культурно-масового сектору курсантського самоврядування.

Від керівництва інституту учасників заходу привітав проректор інституту Денис Нестеров, який зазначив, що всі учасники іміджевого заходу матимуть можливість ознайомитися з особливостями вступу та напрямами підготовки в інституті майбутніх поліцейських та цивільних юристів. Окрім того, відповідно до народних традицій святкування Масляної (Колодія) всіх учасників заходу очікують сюрпризи.

Від науково-педагогічного складу факультету № 2 інституту модератором Фестивалю виступили Сергій Пекарський та Валерій Солейко. Гостям було надано інформацію про мету проведення Фестивалю, а також про перспективи розвитку інституту у м. Маріуполі. Окрім того, у своєму виступі-презентації «Правоохоронна діяльність – складова національної безпеки» Сергій Пекарський зупинився на особливостях підготовки майбутніх правоохоронців в інституті, а також слухачів, діючих працівників поліції, цивільних громадян – збодувачів вищої юридичної освіти на заочній формі навчання. На прохання батьків майбутніх абітурієнтів було презентовано слайд-шоу з побутових умов мешкання курсантів.

У виступі-презентації доцента кафедри цивільно-правових дисциплін, кандидата юридичних наук Ганни Буги «Юридична освіта – пріоритет для кожного у житті» зазначались особливості надання освітніх послуг на юридичному факультеті інституту та можливості отримання ступеня магістра права, навчання в ад’юнктурі тощо. Також було зазначено, що інститут здійснює повний спектр підготовки від курсантів, студентів до докторів філософії та докторів права.

Курсант 1-го курсу ДЮІ, рядова поліції Ангеліна Ткач презентувала перспективи діяльності курсантського підрозділу інституту в Молодіжному парламенті м. Маріуполя, а курсант першого курсу рядовий поліції Анатолій Дзедзицький, з використанням відеоматеріалів надав інформацію про особливості діяльності курсантського підрозділу, розвиток курсантського самоврядування, співпрацю з Лігою майбутніх поліцейських, участь в культурно-масових, спортивних та іміджевих заходах інституту у різних містах Донецької області.

Після презентації інституту в актовому залі гостей очікував виступ курсантів першокурсників у спортивному залі. Команда курсантів була підготовлена Дмитром Лунгу, Валерією Пекарською та Станіславом Климентом та продемонструвала прийоми рукопашного бою, звільнення від захоплення, групового нападу тощо. Особливістю став виступ дівчат першокурсниць, які продемонстрували вміння протидіяти груповому нападу порушників публічної безпеки.

Наступною локацією став тир, де Віктор Гурський спільно з курсантами продовжив виставку зброї та спеціальних засобів, а курсанти продемонстрували навички з виконання нормативів щодо збору та розбору зброї.

Отримавши пізнавальну інформацію гості Фестивалю були запрошені до їдальні де відповідно до народних традицій їм було запропоновано покуштувати млинці з медом та чай. Отримавши позитивні враження гості Фестивалю мали можливість наочно оглянути спеціальні транспортні засоби, які використовуються поліцією. Багато бажаючих скористувалися можливістю сісти за кермо, відчути себе в якості фахівця.

Також за традицією святкування Масляної «Колодія» відбулося спалення солом'яного опудало зими. Навколо вогнища зібралися як господарі так і гості Фестивалю.

Багато позитивних емоцій отримали всі, як господарі: фахівці та курсанти інституту, так і гості заходу – майбутні абітурієнти, їхні батьки та друзі.

Фестиваль поліцейської та юридичної освіти завершився обміном думками. Представники інституту вручили іміджеву продукцію старшокласникам. Також на згадку про проведення Фестивалю відбулося загальне фотографування під гаслом «Зроби свій вибір».

Бажаючим більше дізнатися про діяльність ДЮІ МВС України на території рідної Донеччини пропонуємо слідкувати за новинами на електронних шпальтах нашого офіційного сайту.

Пропонуємо фото звіт про проведення фахівцями та курсантами інституту у м. Маріуполі на свято Масляної (Колодія) «Фестивалю поліцейської та юридичної освіти».








 



11:08 22.02.2020
Поліцейські Добропілля розшукали пенсіонерку, що заблукала в місті
10:51 22.02.2020
«Фабрика медіаторів» у дії: ювенальна поліція Донеччини створює шкільні служби порозуміння
10:33 22.02.2020
Поліцейські нагородили маріупольців, які не дали крадієві втекти з місця злочину
10:23 22.02.2020
Чотирьом жителям Слов'янська повідомлено про підозру у скоєнні злочинів проти громадської безпеки
10:03 22.02.2020
Покровські поліцейські вилучили чотирьох дітей, покинутих батьками напризволяще
18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН