ЗМІ про нас. «Хочу бути кінологом!»,- 8-річний Нестор Шиман з Волновахи

11.07.2019 в 16:09

Кінологи – це знавці собак, фахівці по виведенню порід собак, дресируванню. Кінологи використовують природні здібності собак, виховують у них уміння, корисні для людини. На думку досвідчених людей професія кінолога – це покликання. І людині, яка обирає саме цю професію, перш за все потрібно відчувати прихильність і любов до чотирилапих вихованців, при цьому вміти проявляти суворість при спілкуванні з ними.


В місті Волноваха є хлопчик Нестор Шиман, учень 3 класу Волноваської ЗОШ №5, який у командному конкурсі юних кінологів посів зі своєю собакою друге місце по Україні. Ми познайомилися з юним кінологом і його вихованцем. Наша зустріч відбулася у літньому парку Волновахи. Зізнаюся, несподівано і водночас дуже приємно було бачити поруч з великим собакою восьмирічного хлопчика, який упевнено тримає поводок і віддає команди своєму чотирилапому вихованцеві.

Нестор розповів, що батьки придбали собаку, коли тому було три місяці. Це було не тільки його бажання. В їхній родині всі хотіли мати чотирилапого друга. До вибору собаки підходили серйозно, радилися зі спеціалістами – кінологами, дресирувальниками. І коли мамі повідомили, що є двомісячне цуценя німецької вівчарки з гарним родоводом, вони поспішили з ним познайомитися. Палермо – так його назвали – зразу всім сподобався. Родина ледве дочекалася, поки йому виповниться 3 місяці (необхідно було зробити щеплення). Палермо з’явився в домі Шиманів за день до Нового року, і придбання цього цуценяти стало новорічним подарунком для всієї родини. Коли йому виповнилося п’ять місяців, стали двічі на тиждень їздити до Кінологічного центру поліції, де під наглядом поліцейських-кінологів проходили тренування. І вже через два місяці отримали першу нагороду.

Мама хлопчика, Наталія Олександрівна, начальник сектору кадрового забезпечення відділу поліції, розповіла нам:

– Я тільки радію такому захопленню сина – це краще, ніж проводити час за комп’ютером. Ми живемо у приватному будинку, тому частіше дресируємо собаку на власному подвір’ї. В якості заохочення використовуємо різні ласощі. Сьогодні, наприклад, ми взяли з собою сосиски.

– Лєрік у нас всеїдний, – додає Нестор, – навіть кавун їсть з задоволенням.

– Дуже зраділа, коли дізналася, що син з Лєриком за свій виступ набрали 99 балів зі 100, – продовжила Наталія. – Вважаю, що не останню роль при цьому відіграв той факт, що собака живе разом з нами і багато часу проводить з Нестором. Вони люблять разом бавитися, бігати. Інколи і шкоду роблять. Але я пробачаю, бо дуже їх люблю.

Кінологічна служба в поліції завжди була важливою і потрібною. Собаки відіграють велику роль у розшуку зброї, наркотиків, затриманні злочинців та ін. Для поліції важливими функціями, які виконують собаки, є захист, слідова робота (пошук речей, людей), собака-компаньйон – всі поліцейські собаки навчаються в цьому напрямку. Наш собака за висновками всіх змагань отримає сертифікат про те, що він успішно пройшов курс «собака-компаньйон». Він може з дитиною, з дорослим соціалізовано поводитися у місті, виконувати певні команди.

В поліції Донецької області зараз активно розвивається кінологічна служба. Ще 2-3 роки її не було зовсім, а тепер у Маріуполі є один з найкращих в Україні кінологічних центрів. Там нараховується більше 20 службових собак, яких постійно готують до поліцейської роботи. При цьому серед кінологів є такий напрямок, як юний кінолог. Поліцейські навчають своїх дітей працювати з собаками.

– Ми їздимо кожного року на змагання в Суми, – розповідає Н.О. Шиман. – Цього року 1 червня ми взяли участь у таких змаганнях. Туди везуть дітей і собак. Вони показують свою майстерність. Минулого року ми їздили невеликою командою – п’ятеро дітей з Донецької області. Тоді Нестор був наймолодшим кінологом. І Палермо був ще цуценям (сім місяців) – він уже знав курс слухняності і гідно його представив. У цьому році кількість юних кінологів і собак збільшилася до восьми. Ми взяли участь у кількох напрямках: курс слухняності, захист і вибір речі. Не брали участь у напрямку смуга перешкод, бо ще недостатньо підготовлені. По слухняності Палермо з Нестором набрали 99 балів зі 100. Це дозволило нашій команді посісти друге командне місце серед усіх команд України в цьому напрямку, третє командне місце – по захисту (коли собаки кидаються в лобову атаку). Свого Палермо ми готуємо як службового собаку. Він один з талановитих псів, якого в подальшому можна використовувати в поліції. В місті Волноваха ми хочемо розвивати кінологічну спрву, щоб у нас були свої собаки, свої кінологи. На території відділу поліції є для цього база: майданчик для занять, вольєри. Все реально. Ми в цьому напрямку працюємо. Зараз ми підбираємо кінологів. Кінологічний центр Маріуполя нам може допомогти з собаками. Зараз нам для роботи присилають приданих співробітників з інших областей чи кінологічного центру міста Маріуполь, які виконують певні завдання: з’їздити на обшук, провести слідчі дії, знайти людину та ін. Палермо поки що молодий, працює на захист. Коли ми його підготуємо на слідову роботу, то його можна буде використовувати в цьому напрямку. Палермо бере участь у виставках, підкреслює свій родовий статус. Це не належить до поліцейської роботи, але також важливо для подальшого розведення потомства. Зараз він має титул юного чемпіона України. Він один з великих собак серед представників німецьких вівчарок. Зараз ми працюємо над тим, щоб закрити титул чемпіона України у дорослому класі. Ці виставки дають можливість підтвердити відповідність собаки його породі, що він з найкращих представників у своїй породі. Юний чемпіон – це означає, що він найкращий в Україні за своїми характеристиками.

Слухаю співрозмовників і відзначаю теплоту їх до свого вихованця, гордість за нього. Відзначаю і професіоналізм, науковий підхід у поводженні з твариною.

– Всі такі собаки стоять на обліку в системі кінологічної спілки України, вони чиповані, мають свій номер, – пояснює Наталія Олександрівна. – Палермо любить гуляти, їздити на машині. Як тільки почує ляскіт ошийника – дуже радіє.

– Тренування триває одну годину. Активно ми займаємося за два місяці до змагань, потім підтримуємо форму. Зараз у нас літні канікули. Восени ми вже почнемо слідову роботу. Треба навчати його визначати запахи, – додає Нестор.

Зі спілкування з мамою і сином дізнаємося багато того, чого до цього не знали. Зокрема те, що важливе значення при дресируванні має контакт собаки з дитиною.

– Були у нас випадки при підготовці команди, коли при встановленні контакту службовий собака ніяк не хотів сприймати дитину і виконувати її команди. У Нестора з Палермо таких проблем не було, бо вони часто спілкуються, разом граються, і коли їм потрібно зосередитися перед показовим виступом, вони це роблять, наче розуміють, що разом вони – команда, – розповідає Наталія Олександрівна. І висловлює сподівання, що у нашому місті відкриється філіал Маріупольського кінологічного центру.

– Наш район великий, і кінологи з собаками тут дуже потрібні, – заявляє Наталія. – Навіть при розкритті крадіжки велику допомогу можна отримати саме від собаки: він може взяти слід і привести туди, де ця річ опинилася.

Відкриття такого філіалу – дуже трудомістка робота, потрібні вузькі фахівці. Ми, наприклад, відкрили набір кінологів, дали інформацію, та у нас таких спеціалістів немає. Але зараз з нашого району вже навчається два кандидати на цю посаду. В місті Житомир на кінологічній базі можна пройти курси з навчання на кінолога, які тривають шість місяців, два з яких проходить без собаки і чотири – з собакою. Тобто менше ніж за півроку в нас з’являться перші кінологи. В перші місяці роботи вони отримають підтримку від дресирувальників Маріупольского кінологічного центру. Такі курси ще будуть. Ми сподіваємося, що в нашому районі знайдуться охочі займатися цією справою. Ми всіх охочих (навіть без кінологічного досвіду) можемо записати в резерв, аби було бажання вчитися і працювати з собаками. Звісно, треба любити їх. Бо вони як діти, все відчувають, і якщо у них не буде контакту зі своїм господарем-провідником – нічого не вийде. Якщо вони пройдуть курси, то будуть тут, у Волновасі, працювати. Створити умови у нас можна. Зараз проблема лише у відсутності фахівців. Більше 20 відсотків, а це близько 50 одиниць, вакансій у нашому відділі залишаються відкритими. Ми зараз активно працюємо по підбору кадрів у свою структуру. Дуже хочеться, щоб через рік кінологічний сектор працював і в нашому районі. Ми на це сподіваємося, – завершує Н.О. Шиман.

І ми також на це сподіваємося і радіємо вже тому, що у нашому місті, районі є юний кінолог, який своїм прикладом доводить, що дружба з чотирилапим товаришем може бути корисною в багатьох напрямках. 

Тетяна Маркова

Газета «Наше слово» - Волноваха

https://www.facebook.com/groups/NasheSlovoVolnovakha/permalink/712758832513867/

17:31 28.05.2020
Оперативники Донеччини затримали маріупольця, який 5 років перебував у міжнародному розшуку за вчинення тяжкого злочину
16:05 28.05.2020
Добропільські поліцейські затримали наркозбувача
15:44 28.05.2020
Слов’янські поліцейські знищили близько 30 кілограмів наркотиків, вилучених під час оперативних та слідчих заходів
15:32 28.05.2020
Поліцейські Мар’їнки притягують до відповідальності громадянина за незаконний вилов раків
14:12 28.05.2020
«Квартира зачинена зсередини, боюсь з сином щось сталося». У Маріуполі поліцейські допомогли матері підлітка
13:12 28.05.2020
На Донеччині поліцейські затримали трьох осіб за вчинення розбійних нападів
12:38 28.05.2020
Поліцейські Краматорська перевіряють обставини ДТП з трьома постраждалими
17:38 27.05.2020
У Краматорську поліцейські затримали підозрюваного в скоєнні грабежу
16:30 27.05.2020
З початку року поліцейські Донеччини розшукали 202 зниклих дітей
14:03 27.05.2020
Поліцейські Маріуполя притягують до відповідальності матір, яка заради горілки знехтувала дітьми