Зателефонувавши у поліцію, неповнолітня дівчина врятувала бабусю і себе від діда з ножем

09.03.2018 в 13:23

«Будь ласка, пришліть наряд – п’яний дідусь кидається з ножем на лежачу бабусю та лізе битися до мене», - попросила оператора колл-центру «102» 15-річна жителька Маріуполя. Сім хвилин, поки їхав екіпаж, співробітниця поліції утримувала дитину на лінії, бо так вона була у безпеці. Дебошира стримувало лише те, що він «у прямому ефірі» в поліції.


Операторка 102 у перші ж секунди розмови передала всю необхідну інформацію диспетчеру, який спрямував на місце події наряд патрульної поліції.

Однак на цьому робота працівників колл-центру поліції Донеччини не закінчується. Поліцейські не залишають дитину, життю якої загрожує небезпека, сам на сам з кривдником. Для цього застосовується міжнародна практика утримання заявника на лінії.

«Машина вже виїхала. Ви можете відійти у безпечне місце подалі від дідуся? Не кладіть, будь ласка, слухавку, я буду з вами розмовляти, щоб знати, що з вами все у порядку», - звернулася співробітниця колл-центру до дитини.

Але дівчинка сказала, що боїться залишати бабусю з дідом, адже вона лежача хвора та не зможе протистояти п’яному чоловіку. У цей час на задньому фоні було чутно нецензурну лайку і погрози чоловіка та крики бабусі.

Сім хвилин кваліфікована операторка контролювала стан безпеки дитини по телефону. При цьому дід, зрозумівши, що все, що відбувається у квартирі, чує поліція, перестав нападати.

Вона заспокоїла юну співрозмовницю та з’ясувала необхідну інформацію, яка буде передана поліцейським підрозділу превенції для подальшої роботи з цією родиною.

Виявилося, що 15-річна дівчина – сирота, живе з опікуном, а також рідними дідом та бабусею, вчиться в місцевому технікумі. Цього дня жінки-опікуна вдома не було, і за хворою пенсіонеркою доглядала онука.

Дівчинка розповіла, що такі конфлікти в родині постійні, у діда часті запої, під час яких він стає агресивним. Чоловіка дратує те, що дружина, яка не може самостійно себе обслуговувати, просить щось подати, й він погрожує за це їй розправою. Цього разу він узяв у руки ніж, і онука не стала чекати на продовження, а впевнено набрала номер 102.

Наряд поліції, що оперативно прибув на місце, вгамував пенсіонера. Тяжких наслідків не допущено. Цього разу заявник та її опікун відмовилися від написання заяви.

Поліцейські провели з чоловіком профілактичну бесіду щодо неприпустимості вчинення правопорушень та попередили про відповідальність, передбачену законом за протиправні дії.

З початку року працівники колл-центру 102 прийняли близько півтисячі дзвінків від неповнолітніх, які зверталися по допомогу до поліції. У 20 випадках оператори утримували дітей на лінії, поки вони не опинилися у безпеці під наглядом поліцейських.

19:38 14.12.2018
Поліція Донеччини увійшла у ТОП-5 ефективних способів захисту прав людини (ВІДЕО)
18:25 14.12.2018
У складі поліції Донеччини – близько 120 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
17:54 14.12.2018
На охорону публічного порядку на Донеччині заступили збільшені наряди поліції
16:59 14.12.2018
Підстав для хвилювань немає. В поліції Донеччини спростували фейк терористів про хімічне забруднення (ВІДЕО)
16:16 14.12.2018
Правові уроки провели співробітники головного офісу поліції Донеччини у вищих навчальних закладах Маріуполя
15:56 14.12.2018
Національна поліція ліквідувала діяльність злочинної групи, яка організувала масштабні шахрайські фінансові біржі
15:42 14.12.2018
Поліція затримала учасників транснаціональної групи, які вербували українців для перевезення нелегалів – Сергій Князєв (ВІДЕО)
15:15 14.12.2018
Ветеран МВС зі Слов’янська Володимир Шкарупа протягом місяця забезпечував правопорядок біля Чорнобильської АЕС
14:29 14.12.2018
До уваги ЗМІ
13:00 14.12.2018
В Костянтинівці поліцейські спільно з працівниками СБУ вилучили схрон боєприпасів