Залишити не можна забрати. З початку року на Донеччині поліцейські були вимушені вилучити з родин 112 дітей

21.08.2017 в 01:46

«Хочу до мами», - плачучи, казав 8-річний хлопчик з Краматорська, коли поліцейські та представники соцслужб забирали його до лікарні. Квартиру, де він мешкає, важко назвати домом. Це сміттєзвалище. Його мама спиртним не зловживає, проте привести домівку до ладу чомусь не хоче. Такі, як вона, примушують інших приймати найскладніше рішення: залишити дитину батькам, які доводять її до погибелі, чи забрати її, але разом із тим забрати найдорожче – її сім’ю.

Як розповіла начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Донецькій області Катерина Шнейдер, зараз на обліку так званих неблагополучних родин в поліції перебуває 598 сімей. Це родини, які з тих чи інших причин опинилися у складних життєвих обставинах. У деяких випадках – це труднощі долі. Втрата голови родини, захворювання, дуже часто сьогодні – втрата дому через терористів. Але нерідко – це вибір дорослих. Напиватися та жаліти себе, а не виховувати власну дитину.

Аби виявити такі сім’ї та встигти врятувати малечу, поліцейські проводять спільні із соціальними службами рейди. Перевіряючи родини з дітьми, правоохоронці виявляють й ті, де малеча виживає, а не живе з батьками.

З початку року поліцейськими була виявлена 141 така родина. Так, вчора правоохоронці Краматорська відвідали 44-річну жінку, яка виховує 8-річного хлопчика. Те, що вони побачили, викликало жах. Помешкання було схоже на давно покинуте, нібито туди роками викидали сміття. І де-ні-де – «стежки», якими можна пересуватися квартирою. Жінка спиртним не зловживає, але пояснити, чому вона елементарно не прибирає в оселі, вона не змогла.Було прийнято рішення вилучити хлопчика з родини та помістити у лікарню. Дитина плакала та не хотіла розлучатися із мамою. Для нього та сотні інших діточок зі схожими долями мама – найрідніше і найдорожче, незважаючи, що він для неї – ні. Ця жінка пообіцяла поліцейським виправитися та повернути дитину, аби нормально її виховувати.

Поки відносно неї складено адміністративний прокол за ст. ст.184 Кодексу України про адміністративні порушення (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей).

До багатодітної родини завітали правоохоронці у Слов’янському районі. Зустріли їх не дорослі, а братики 9 та 10 років на руках із хворим однорічним хлопчиком. Не варто й казати – у будинку повна антисанітарія, малеча голодна, дуже брудна та покусана комахами. А тим часом їхня вагітна четвертою дитиною матір десь пиячила. Цих діток теж довелося вилучити.


Такий захід – крайній, проте іноді просто необхідний. Але мета поліції – не забрати дитину з сім’ї, а зробити все від них залежне, аби малеча могла нормально жити, і краще – якщо зі своїми ж близькими. Тому правоохоронці проводять превентивну роботу з батьками, і нерідко вона дає результати.

Так сталося із сім’єю в Олександрівському районі. Батьки двох дітей – 6 та 10 років - пиячили та ніде не працювали. Однак у результаті постійних відвідувань правоохоронців почали виправлятися. Соціально - побутові умови відповідають умовам для проживання дітей, в наявності є всі необхідні речі. Малеча була доглянута та весела.- Продовження відвідування сімей, які опинились в скрутних життєвих обставинах, іноді дає позитивні результати, але не для всіх. З початку цього року нами було складено 868 адміністративних протоколів за ст. 184 КУпАП. Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною за ст. 166 Кримінального кодексу України було притягнуто двоє батьків. Були змушені вилучити з родин 112 діток. Наша мета не покарати батьків, а виправити помилки та допомогти зберегти сім’ю, бо сім'я - це місце, де можна сховатися від найстрашніших бід. Бережіть себе та свою родину! – відзначила Катерина Шнейдер.


15:59 20.08.2017
У випуску програми "Поліція Донеччини" від 19 серпня дивіться про таке (ВІДЕО)
14:22 20.08.2017
Краматорські поліцейські вилучили майже 2 000 патронів
13:44 20.08.2017
До Дня вшанування пам’яті загиблих правоохоронців
11:20 20.08.2017
За повідомленням з мобільного додатку поліцейські врятували немовля
10:02 20.08.2017
На охорону дитячих таборів у Святогірську заступила остання «зміна» правоохоронців
09:34 20.08.2017
Співробітники поліції помістили до лікарні півторарічну дівчинку, яку мати з температурою залишила «під наглядом» свого знайомого
20:13 19.08.2017
«Шкода людей, але чого не зробиш заради грошей». Затриманий бойовик розповів, як обстрілював Мар’їнку
18:03 19.08.2017
Ліга в дії. Підлітки Донеччини стануть волонтерами та допомагатимуть боротися з насильством над дітьми (ВІДЕО)
16:32 19.08.2017
«Ми маємо налагодити взаємодію таким чином, аби мешканці могли відзначити державні свята у безпеці», - Віталій Невгад
12:23 19.08.2017
Майже 2 кілограми сухого листя конопель вилучено у мешканця Лівобережжя