Законопроект відносно малечі з лінії розмежування - єдина надія для "дітей війни"

27.02.2017 в 11:10

Завдяки ініціативі очільника поліції Донеччини В’ячеслава Аброськіна, яку підтримали народні депутати України, діти, які мешкають під прицільним вогнем терористів, - від Гранітного до Новотроїцького, від Мар’їнки до Красногорівки – нарешті отримають пільги і не залишаться покинутими. Стати талановитим лікарем, вчителем, рятувальників чи правоохоронцем, стати кращим майбутнім України – тепер у цих дітей є шанс.


7 лютого Верховна Рада України прийняла Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки дітей, які постійно проживають в зоні проведення антитерористичної операції у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення. Ідею такого закону, який би підтримав дітей, які мешкають на лінії розмежування, запропонував генерал Аброськін. Він звернувся з відповідною ініціативою до народних депутатів України. І його почули.

На території Волноваської оперативної зони розташовані десятки населених пунктів, де люди постійно живуть під обстрілами: Гранітне, Чермалик, Старогнатівка, Новоселівка, Павлопіль, Мирне, Новотроїцьке, Мар’їнка, Красногорівка. Тут проживають майже 5 тисяч дітей.


Третій рік тут йде війна, діти знаходяться у постійному страху та відчаї. Відчаї – бо їхні батьки втрачають роботу, бо їхні домівки руйнуються, бо вони живуть на межі виживання у прямому сенсі. Бо на першому плані єдина мета – просто вижити. Але навіть в таких умовах ці діти ходять до школи, здобувають знання, нехай навіть у підвалах, і нехай навіть під недогарком свічі. Але що на них чекає далі, після школи, – було невідомо, адже виїхати та жити та навчатися в іншому місті у більшості цих дітей можливості немає.

Коли Гранітненська школа була зруйнована вщент, не було вікон, даху, системи опалення, діти залишалися жити в селі. За словами директора навчального закладу Олександрм Коссе, допустити закриття школи було не можна, адже це б призвело до «вимирання» населеного пункту.

На допомогу школі та її «мешканцям» прийшла поліція Донецької області.

- Законопроект, який нещодавно вступив в силу для дітей «війни», - життєво необхідний. Адже вижити в прифронтовому селі дуже важко, поля заміновані, підприємства припинили свою діяльність, у батьків немає роботи, а дітей все ж потрібно годувати, одягати та вчити. Наразі, навчання не є проблемою - тут учнів годують та забезпечують всім необхідним, підручниками та канцелярським приладдям. Але коли мова йде про навчання у вишах, виникає проблема – за що вчити своїх дітей. Тому прийнятий Закон - це погляд у майбутнє та рятувальний жилет для батьків, - зазначила Олександра Коссе.


У цьому році у Гранітному навчаються 15 випускників, а у Чермалику тільки 7. Випускники вже дізналися про пільги, які допоможуть їм продовжити навчання, і дуже вдячні поліції Донеччини та державі, яка підтримала їх.


- Я дуже хочу навчатися і в цьому році планую вступити до педагогічного університету. У нас працює тільки батько, тому мені важко уявити, яким чином ми зможемо вивчити мене. Однак завдяки пільгам я точно знаю, що все буде добре, я вивчусь та стану талановитим вчителем англійської мови,- впевнена Тетяна, випускниця Гранітненської школи.


18:14 23.10.2019
Повістка про виклик підозрюваного при здійсненні спеціального досудового розслідування
16:12 23.10.2019
Поліцейські Донеччини та молодь взяли участь у Регіональному форумі кар’єри «Схід та захід разом»
14:58 23.10.2019
Близько 300 одиниць зброї принесли жителі Донеччини до поліції
12:12 23.10.2019
Поліцейські Краматорська розслідують обставини аварії, в якій постраждала дитина
11:07 23.10.2019
У Мирнограді поліцейські та школярі провели акцію «Безпека руху - це життя!»
10:47 23.10.2019
Переслідував підозрюваних на маршрутці: маріуполець допоміг затримати зловмисника, який вчинив розбійний напад
18:08 22.10.2019
Поліція Краматорська притягнула чиновницю до відповідальності за службову недбалість, що коштувала бюджету понад 100 тисяч гривень
16:27 22.10.2019
Поліцейські Великої Новосілки стали суддями у Всеукраїнській спартакіаді серед молоді
15:53 22.10.2019
У Волновасі внаслідок ДТП травмувалося 2 людини
14:11 22.10.2019
З початку року слов'янські поліцейські повідомили про підозру 35 пособникам бойовиків