З початку року завдяки роботі блокпостів на Донеччині припинено майже 1500 правопорушень

17.07.2020 в 16:06

За 6 місяців на пунктах контролю задокументовано 177 фактів незаконного перевезення наркотичних речовин, виявлено 123 факти незаконного обігу зброї та боєприпасів, затримано 152 особи, які перебували в розшуку.


На блокпостах Донеччини цілодобово несуть службу співробітники поліції області, додані сили з інших областей та бійці Нацгвардії. Мета їхньої служби – запобігти дестабілізації ситуації та не допустити терактів, диверсій, вчинення тяжких злочинів. Пріоритетними для правоохоронців залишаються завдання щодо виявлення зброї, боєприпасів, вибухівки, а також осіб, причетних до незаконних збройних формувань.

У першому півріччі правоохоронці задокументували 177 фактів незаконного перевезення наркотичних речовин. Так, у березні на пунктах контролю поліцейські Курахового та Покровська виявили та вилучили у двох водіїв транспортних засобів метадон.

Крім того було виявлено 123 факти незаконного обігу зброї і боєприпасів та 92 мобільних термінали, що перебували в розшуку. У лютому на блокпосту «Богатир» поліцейські зупинили автомобіль під керуванням мешканця Кіровоградської області та вилучили в нього 120 патронів до автоматичної зброї армійського зразка калібру 5,45 мм, 7 патронів калібру 9 мм та корпус гранати РГД-5 без запалу. За протиправний вчинок чоловіка притягнуто до кримінальної відповідальності.

Завдяки системі безпеки було затримано 152 особи, які, перебуваючи в розшуку, під виглядом мирних громадян намагалися перетнути пункт контролю. Крім того, встановлено 203 особи, які, згідно з базами даних ГУНП в області, можливо причетні до незаконних збройних формувань, та 10 безвісти зниклих осіб. Тільки вчора, 16 липня, на блокпосту біля Слов’янська правоохоронці виявили зниклого підлітка зі Львівщини, який покинув домівку, аби долучитися до лав військовослужбовців у зоні ООС. Неповнолітнього повернуто додому.

За перше півріччя 2020 року через блокпости області пройшло понад 35 000 одиниць вантажного транспорту, понад 1,2 мільйона легкового транспорту та понад 2,1 мільйона фізичних осіб.