З початку року поліцейські виявили 130 фактів невиконання батьківських обов'язків жителями Слов'янська

16.04.2019 в 14:58

Аби запобігти трагічним наслідкам, поліцейські проводять превентивну роботу у родинах, де виявляються будь-які факти порушення прав дитини.


Сьогодні у Слов'янську проживає 49 родин із дітьми, що належать до категорії "складні життєві обставини" - СЖО. Ці родини потрапили під нагляд поліції та представників місцевої влади через домашнє насильство чи антисоціальний спосіб життя дорослих, відсутність умов для нормального розвитку чи самовільні уходи дітей, з дому та інше.

В цьому році співробітники ювенальної превенції були вимушені вилучити 12 дітей, які жили в неналежних умовах.

Так, через пристрасть багатодітної жінки до алкоголю поліцейські вилучити у неї чотирьох діток. Всього в цій родині п’ятеро дівчат і один хлопчик віком від 2 місяців до 8 років. На момент візиту поліцейських найстарша дівчинка перебувала у бабусі, а найменша – в лікарні. Дівчаток 1,8 та 2,8 рочків поліцейські помістили в дитячу лікарню, а 5-річну дівчинку та 6-річного хлопчика - в Центр соціальної реабілітації.

Також до відповідальності притягуються батьки, діти яких самовільно уходять з дому.

Минулого тижня в поліцію звернулася жителька Слов'янська та повідомила, що її 14-літня донька вже добу відсутня дома. Пошуку дівчини тривали три дні. Розшукувана була знайдена в Бахмуті разом зі своєї неповнолітньою подругою, про зникнення якої батьки і не збиралися заявляти в поліцію.

Ще одна родина потрапила в поле зору правоохоронців після того, як до поліції звернулася літня жінка з заявою про зникнення 40-літньої доньки. Як виявилося, безвісти зникла регулярно вживає спиртні напої та не займається вихованням своєї 13 – літньої доньки.

Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності згідно ст. 184 КУпАП, а здійснення домашнього насильства по відношенню до дитини є підставою для притягнення до відповідальності згідно ст. 173-2 КУпАП.