З початку року поліцейські Донеччини зареєстрували на 20% менше угонів ніж за аналогічний період минулого року

20.02.2019 в 17:09

Відтак поліцейські розкрили кожне друге викрадення автотранспорту. Здебільшого зловмисники «полюють» на автівки українського виробництва, а однією з причин угонів є те, що господарі залишають свій транспортна території, яка не охороняється.


Загалом було зареєстровано 18 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами, у тому числі і на окупованій території, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року менше на 20%. На сьогоднішній день оперативники повернули законним власникам 7 авто, правопорушників притягнуто до відповідальності.

Найчастіше зловмисники обирають автівки марок «ВАЗ» та «DaewooLanos», щоб розібрати їх на деталі. Зазвичай підбирають ключ до транспорту, який припаркований на узбіччі дороги чи на подвір’ї біля будинку. Зафіксовані також випадки, коли господарі самі залишали своє авто відчиненим.

За статистикою автотранспорт викрадають в проміжок часу з опівночі до 4 годин ранку, а найбільшим попитом користуються легковики та мопеди іноземних марок.

Так, поліцейські Вугледару затримали викрадача «зі стажем». Тоді за одну ніч чоловік заволодів одразу трьома транспортними засобами марки «ВАЗ». Зловмисник відчиняв двері ключем, а потім шляхом з’єднання електродротів заводив двигун.

У Слов’янську викрадачем мопеду виявися тричі судимий місцевий мешканець. «Двоколісного коня» чоловік викрав з чужого гаражу.

Поліцейські Донеччини радять не залишати транспортний засіб без нагляду, а тим більш відкритим.

Обладнайте авто надійною охоронною сигналізацією. Найбільш ефективна – комплексна система, коли використовуються одночасно декілька рівнів захисту (механічний, електронний).

Ніколи не залишайте ключ у запалюванні, а в салоні цінні речі та документи, які можуть привернути увагу зловмисників.

Не паркуйте автомобіль в неосвітлених місцях, користуйтеся стоянками з охороною. Не залишайте свої автомобілі з ключами малознайомим майстрам чи співробітникам автостоянок та автомийок, особливо на ніч

Якщо ж до Вашого авто «добралися» зловмисники, не гайте часу, одразу телефонуйте за номером «102». Це дасть можливість відразу почати пошуки, а у викрадачів буде менше шансів приховати викрадене майно.