З початку року комісійно перевірено більше 850 родин, які потребують додаткового контролю (ФОТО)

10.06.2019 в 18:06

Під час спільних з представниками влади рейдів поліцейські були вимушені забрати від батьків 65 дітей. Основна причина – алкоголізм та байдужість дорослих.


Не зважаючи ні на що, головна мета і правоохоронців, і соціальних служб  - зберегти сімю, тому навіть якщо найменші члени родини вилучаються, батькам дається строк на усунення причин вилучення, будь то нетерпимі побутові умови проживання чи повне ігнорування дорослими потреб малечі. Лише у критичних випадках застосовується позбавлення батьківських прав. У будь-якому випадку такі родини знаходяться під пильним контролем відповідальних органів та поліцейських підрозділів, аби мати можливість попередити трагедію та врятувати маленьких громадян.


Відтак на обліках у службі у справах дітей перебуває 619 сімей, до яких застосовується термін таких, що «опинилися у складних життєвих обставинах». В них виховується 1369 дітей. Насправді ж родин, які потребують особливої уваги більше. З початку року співробітники ювенальної превенції поліції Донеччини спільно зі службою у справах дітей перевірили 858 родин. В результаті перевірок вилучено та тимчасово направлено в центри соціально-психологічної реабілітації та медичні заклади 65 неповнолітніх.

Наприклад, у Часів Ярі у квітні цього року члени комісії забрали від матері дворічну дівчинку. На момент приїзду за викликом поліції жінка перебувала у стані сильного алкогольного спяніння, малеча була надана сама собі, без їжі і навіть чистої одежі. Будь-якої миті могло статися непоправне – ціна дорослої байдужості. Подальшу дитячу долю вирішуватиме відповідна служба.

На жаль, іноді навіть такі радикальні заходи жодним чином не впливають на старших, як це сталося у Дружківці. Там, наприкінці минулого року через місяць після вилучення 8-річного хлопчика поліцейські навідалися до горе-матері, аби перевірити, чи безпечно повертатися дитині додому. Однак жінка знову була пяна, поряд спали у такому ж стані її товариші.


Поліція Донеччини звертається до мешканців! Якщо поряд із вами мешкають родини, де страждають діти, або ви стали свідками того, як малеча знаходиться одна без нагляду дорослих, або закликає на допомогу – не гайте часу, одразу набирайте 102! Краще попередити, аніж фіксувати біду!