В’ячеслав Аброськін: «Залучення органів Національної поліції в операції Об'єднаних сил вимагає відповідного законодавчого підгрунтя»

12.10.2018 в 17:14

Роль поліцейських у забезпеченні правопорядку в зоні операції Об’єднаних сил та стан взаємодії з іншими правоохоронними підрозділами розглянув перший заступник Голови Нацполіції під час першого спеціалізованого науково-практичного семінару, який відбувся сьогодні, 12 жовтня, на базі Маріупольського державного університету.

У своїй доповіді В’ячеслав Аброськін відзначив, що наразі Україна має позитивний досвід роботи поліції з протидії тероризму та забезпечення безпеки громадян під час бойових дій. Він був напрацьований на практиці на Донеччині та Луганщині методом проб та помилок.

Так, в 2014 році Донецька область зіткнулася з різким підвищенням злочинності, темпи росту якої становили понад 87%, зі злочинами, які раніше не були характерними для України, з обігом нелегальної зброї.

«Саме на органи внутрішніх справ (пізніше поліцію) було покладено основні завдання щодо забезпечення прав і свобод громадян, підтримання публічної безпеки і порядку та протидії злочинності. При цьому необхідно враховувати, що поліцейські працювали під вогнем супротивника, виїжджали на обстріли, евакуювали людей, дітей, документували злочини, вчинені терористами. Разом з тим необхідно було розкривати загальнокримінальні злочини, протидіяти масовому вивезенню зброї поза межі зони АТО», - зазначив В’ячеслав Аброськін, який очолював поліцію Донеччини в 2014-2017 роках.В результаті роботи поліції з початку війни із нелегального обігу вилучено тисячі одиниць зброї та боєприпасів (більше 700 гранатометів, близько 8 тисяч гранат, тільки вибухівки майже 900 кг).

Якщо порівняти дані 2014 та 2016 років, то кількість умисних вбивств зменшилася з 2377 до 229 (на 90%), а злочинів з використанням зброї – з 629 до 37 (на 94%).

Цьому сприяло впровадження системи блокпостів, інноваційних інтелектуальних технологій, міжнародних практик, а також – налагоджена взаємодія усіх правоохоронних підрозділів (СБУ, прокуратури, рятувальників, прикордонників, військовослужбовців) і громад. Так, завдяки співпраці силовиків на сьогодні з полону звільнено 2,8 тисячі незаконно позбавлених волі осіб, живими розшукано 3,6 тисячі безвісти зниклих.

Тенденція до зниження рівня злочинності спостерігається і зараз.

«Наразі Маріуполь, за даними соціологів, є одним з найбезпечніших міст країни. А запроваджені на Донеччині проекти поширюються на інші регіони», - зазначив нинішній начальник Головного управління Нацполіції в Донецькій області Микола Семенишин.


Перший заступник Голови Нацполіції відзначив, що поліція є одним з ключових суб’єктів забезпечення правопорядку в зоні ООС та виділив п’ять результатів роботи поліцейських в зоні операції Об’єднаних сил:

- завдяки ефективній профілактиці досягається високий рівень публічної безпеки;

- суттєво знижується рівень злочинності;

- підвищується рівень довіри громадян до Національної поліції, виникає відчуття безпеки та захищеності, і, як результат, знижується соціальна напруга в суспільстві;

- створюються умови для економічного зростання, підвищення рівня життя, залучення інвестиційних ресурсів в економіку країни;

- відбувається формування суспільства нового типу, члени якого усвідомлюють необхідність дотримання закону.

«Україна має стати державою, що здатна захистити свої кордони та забезпечити мир не тільки на своїй території, а й у європейському регіоні. Це вимагає коригування функцій правоохоронних органів, упровадження нових критеріїв оцінки роботи правоохоронців та відповідного законодавчого підґрунтя», - повідомив В’ячеслав Аброськін.

Нагадаємо, метою семінару є інтеграція досвіду роботи правоохоронних підрозділів у зоні ООС в єдину концепцію безпеки.

 

19:04 15.02.2019
На забезпечення публічної безпеки під час виборів на Донеччині будуть задіяні максимальні сили поліції
18:53 15.02.2019
Громадянська мережа ОПОРА проведе навчання для працівників поліції Донеччини щодо дій під час виборів
18:44 15.02.2019
«Повідомлення про підкуп вчителів на Донеччині представниками кандидата в президенти – фейкове та створене на тимчасово окупованій території», - Микола Семенишин (ВІДЕО)
17:33 15.02.2019
Публічна безпека мешканців та гостей Донеччини під контролем збільшених нарядів поліції
16:24 15.02.2019
Поліцейські Донеччини вшанували воїнів-інтернаціоналістів
15:24 15.02.2019
За фактом незаконної вирубки лісу поліція Краматорська відкрила кримінальне провадження
14:43 15.02.2019
За фактом підкупу виборців у Новогродівці розпочато досудове розслідування
12:13 15.02.2019
Поліція перевіряє інформацію про продаж голосу у Маріуполі
11:21 15.02.2019
«Я впевнений у своїх бійцях на всі 100%», - командир роти особливого призначення поліції Донеччини Вадим Мотов (ВІДЕО)
11:02 15.02.2019
У слідчому ізоляторі Бахмута попереджено спробу передачі наркотику