Вишиванку вдягай – Україну кохай! Поліція Донеччини долучилася до святкування всесвітнього Дня вишиванки (фото, відео)

18.05.2017 в 15:04

Як я малим збирався навесні

Іти у світ незнаними шляхами.

Сорочку мати вишила мені,

Червоними і чорними нитками.


На один день звичний камуфляж поліцейських змінили вишиті сукні і сорочки. В такий спосіб правоохоронці висловили єдність з громадянами по всій країні і показали шану і гордість за етнічні традиції українського народу. Співробітники в найкращих національних вбраннях були відзначені заступником голови Нацполіції України - начальником поліції Донеччини В’ячеславом Аброськіним.

Сьогодні, у четвер, за традицією для співробітників обласного главку було проведено заняття з української мови. Проте замість ділового стилю письма викладач маріупольського вишу Оксана Мороз познайомила поліцейських з історією вишиванки та значенням орнаменту, нанесеного на ній.


Так, слово «вишиванка» походить від «вишній», «божественний» і перекладається з грецького як «космос». Вишита сорочка – це особлива святиня, яка передавалася з покоління в покоління і зберігалася як реліквія. Особливе значення у вишиванці має візерунок, який несе в собі свій окремий «код», кожен малюнок – це своя, неповторна магія.

В давнину вишивкою займалися лише жінки на власній мові орнаментального письма. Вважалося, що вишивати потрібно було лише в гарному настрої і свій власний орнамент, аби не запозичити собі чужу долю. Одже калина означала сім’ю або відродження, хрести були покликані захищати від злих духів, а ромб з точкою всередині являлися символом чоловічого начала. Крім того, свій зміст носив і колір, яким було нанесено орнамент. Так, червоний символізував любов, а чорний – смуток.

Святкування Дня вишиванки запроваджено порівняно недавно. Ідея акції «Всесвітній день вишиванки» належить студентці чернівецького вишу, а поява самого свята датується 2006 роком.

Сьогодні на вулицях міст та селищ можна зустріти як дітей, так і дорослих у тематичних вишитих костюмах. Не оминула ця традиція і поліцію Донеччини. Саме тому у актовій залі на заняттях «учні у погонах» на чолі з генералом Аброськіним сиділи у вишиванках.

Наприкінці заходу було обрано найкращу вишиванку. Троє співробітників отримали цінні подарунки, серед яких - тільки-но з друку видання про становлення сучасної поліції Донеччини «Перезавантаження».

- Сьогодні на свої робочі місця поліцейські прийшли у національному одязі не за наказом, а за покликом душі. Кожного року я спостерігаю, як збільшується кількість бажаючих долучитися до святкування Дня вишиванки. В моїй родині її носили завжди – не тільки в свята. Тому я пропоную вам вдягати цей український символ не лише сьогодні, а й будь-який інший день, - закликав присутніх замглави Нацполіції України, керівник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін.


Ідею підтримав і його заступник Сергій Матвійчук, наголосивши, що з початком бойових дій ставлення до України і її традицій кардинально змінилося і набуло особливого значення.

- Вишиванка – це наша історія, яку не можна забувати, - підкреслив полковник Матвійчук.

Варто відзначити, що оркестр поліції Донеччини подарував свято учням маріупольської школи №15. На запрошення педколективу навчального закладу сьогодні о 8-й ранку музиканти зіграли для присутніх відомі українські пісні, після чого, діти у супроводі батьків у вишиванках вийшли на марш вулицями Приморського району.
До святкування всеукраїнського Дня вишиванок долучилися правоохоронці всіх територіальних підрозділів поліції Донеччини.


 


17:24 02.06.2020
Поліція Донеччини продовжує презентувати «зелені кімнати» для роботи з дітьми
15:51 02.06.2020
В Маріуполі поліцейські притягнули до відповідальності жінку, яка залишила однорічну дитину без нагляду
15:39 02.06.2020
Поліція розслідує ДТП у Лиманському районі, в якій загинула людина, ще четверо -постраждали
15:03 02.06.2020
Поліцейські виявили 22 нетверезих водія – результат відпрацювання Маріуполя
11:54 02.06.2020
У Торецьку за підозрою в умисному вбивстві поліцейські викрили місцевого мешканця
10:59 02.06.2020
У Маріуполі поліція охорони попередила загоряння будинку
17:32 01.06.2020
Поліція Мангуша відкрила кримінальне провадження у відношенні зловмисника, який погрожував поліцейським зброєю
16:26 01.06.2020
Поліція Слов'янська розслідує травмування двох людей, які потрапили у ДТП на мотоциклі
13:36 01.06.2020
Поліцейські Донеччини вітають малечу з Міжнародним днем захисту дітей
12:41 01.06.2020
Поліція Слов’янська встановлює обставини загибелі 11-річного хлопчика