Вишиванку вдягай – Україну кохай! Поліція Донеччини долучилася до святкування всесвітнього Дня вишиванки (фото, відео)

18.05.2017 в 15:04

Як я малим збирався навесні

Іти у світ незнаними шляхами.

Сорочку мати вишила мені,

Червоними і чорними нитками.


На один день звичний камуфляж поліцейських змінили вишиті сукні і сорочки. В такий спосіб правоохоронці висловили єдність з громадянами по всій країні і показали шану і гордість за етнічні традиції українського народу. Співробітники в найкращих національних вбраннях були відзначені заступником голови Нацполіції України - начальником поліції Донеччини В’ячеславом Аброськіним.

Сьогодні, у четвер, за традицією для співробітників обласного главку було проведено заняття з української мови. Проте замість ділового стилю письма викладач маріупольського вишу Оксана Мороз познайомила поліцейських з історією вишиванки та значенням орнаменту, нанесеного на ній.


Так, слово «вишиванка» походить від «вишній», «божественний» і перекладається з грецького як «космос». Вишита сорочка – це особлива святиня, яка передавалася з покоління в покоління і зберігалася як реліквія. Особливе значення у вишиванці має візерунок, який несе в собі свій окремий «код», кожен малюнок – це своя, неповторна магія.

В давнину вишивкою займалися лише жінки на власній мові орнаментального письма. Вважалося, що вишивати потрібно було лише в гарному настрої і свій власний орнамент, аби не запозичити собі чужу долю. Одже калина означала сім’ю або відродження, хрести були покликані захищати від злих духів, а ромб з точкою всередині являлися символом чоловічого начала. Крім того, свій зміст носив і колір, яким було нанесено орнамент. Так, червоний символізував любов, а чорний – смуток.

Святкування Дня вишиванки запроваджено порівняно недавно. Ідея акції «Всесвітній день вишиванки» належить студентці чернівецького вишу, а поява самого свята датується 2006 роком.

Сьогодні на вулицях міст та селищ можна зустріти як дітей, так і дорослих у тематичних вишитих костюмах. Не оминула ця традиція і поліцію Донеччини. Саме тому у актовій залі на заняттях «учні у погонах» на чолі з генералом Аброськіним сиділи у вишиванках.

Наприкінці заходу було обрано найкращу вишиванку. Троє співробітників отримали цінні подарунки, серед яких - тільки-но з друку видання про становлення сучасної поліції Донеччини «Перезавантаження».

- Сьогодні на свої робочі місця поліцейські прийшли у національному одязі не за наказом, а за покликом душі. Кожного року я спостерігаю, як збільшується кількість бажаючих долучитися до святкування Дня вишиванки. В моїй родині її носили завжди – не тільки в свята. Тому я пропоную вам вдягати цей український символ не лише сьогодні, а й будь-який інший день, - закликав присутніх замглави Нацполіції України, керівник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін.


Ідею підтримав і його заступник Сергій Матвійчук, наголосивши, що з початком бойових дій ставлення до України і її традицій кардинально змінилося і набуло особливого значення.

- Вишиванка – це наша історія, яку не можна забувати, - підкреслив полковник Матвійчук.

Варто відзначити, що оркестр поліції Донеччини подарував свято учням маріупольської школи №15. На запрошення педколективу навчального закладу сьогодні о 8-й ранку музиканти зіграли для присутніх відомі українські пісні, після чого, діти у супроводі батьків у вишиванках вийшли на марш вулицями Приморського району.
До святкування всеукраїнського Дня вишиванок долучилися правоохоронці всіх територіальних підрозділів поліції Донеччини.


 


12:03 19.09.2020
Поліцейські навчили маріупольських школярів прийомам самооборони
11:49 19.09.2020
Поліцейські Маріуполя затримали жінку за підозрою у замаху на вбивство
11:43 19.09.2020
Допоможіть розшукати дитину!
11:37 19.09.2020
Поліція розслідує аварії в Покровську і Добропільському районі, де постраждали шестеро осіб
15:45 18.09.2020
Зниклого 15-річного маріупольця поліцейські розшукали в Києві
15:19 18.09.2020
Поліцейські Донеччини розпочали розслідування чотирьох ДТП із загиблими
14:23 18.09.2020
«За маніпуляції зі зміною виборчої адреси поліція розслідує 10 кримінальних проваджень», - Ігор Клименко (ВІДЕО)
12:15 18.09.2020
Поліція закликає берегти дітей від падіння з вікон: троє постраждалих за тиждень
10:23 18.09.2020
У Слов’янську поліцейські карного розшуку затримали групу зловмисників за серію крадіжок з авто
10:00 18.09.2020
Поліція Донеччини запрошує школярів обрати професію поліцейського