Вчитель в погонах. В Сартані факультатив зі старшокласниками провів Андрій Бондаренко

19.01.2017 в 19:25

Про те, як змінилося життя мешканців та обов’язки поліцейських за два роки війни говорили керівник поліції Кальміуського району Андрій Бондаренко та учні 9-11 класів сартанської загальноосвітньої школи. Це не один урок, а постійна системна робота з дітьми у рамках пошуку нових підходів в розділі ювенальної превенції.


В Маріуполі першим населеним пунктом, який зазнав терористичної агресії, стало невеличке селище Сартана, що на околиці Кальміуського району. Саме тому очільник районної поліції задав старт курсу факультативів саме з сартанської школи. В ній навчається 812 дітей не тільки з числа місцевого населення, а й з наближених Талаківки, Калинівки і навіть Маріуполя.

Андрію Бондаренко, досвідченому оперативнику, який два роки тому виїхав з окупованого Донецьку та побував у складі спецгруп в населених пунктах майже по всій лінії розмежування, було чим поділитися з підлітками. Підполковник розповів про події, які розгорнулися в обласному центрі у 2014 році, про цинізм та безжальність терористів, про роботу поліції у населених пунктах на лінії вогню. «Там люди вимушені постійно сидіти у підвалах та бомбосховищах. Вдень до дітей спускалися вчителі, які прямо там, у сирих стінах, проводили заняття, адже обстріли не вщухали ні вдень, ні вночі. Поліцейські ж працювали над правопорядком, приносили мешканцям їжу, ліки…часто свої, власні. Так було у Світлодарську, Мар’їнці, Авдіївці…», - розповідає Бондаренко.

Поговорили присутні й про зміни, що відбулися у структурі. Офіцер поліції розповів про результати атестації, про загальну підготовленість особового складу та постійну роботу з вдосконалення навичок, відновлення кінологічного центру на базі главку та створення боєздатних спецпідрозділів, чиє покликання – затримання диверсійних груп та операції в розстріляних бойовиками населених пунктах.

А далі – на школярів чекали одразу два подарунки: перед глядачами виступили експерти-вибухотехніки, які на прикладах макетів найпоширеніших вибухових предметів застерегли про небезпеку, яка криється всередині кожного з них, та розповіли про першочергові кроки при виявленні боєприпаси чи міни. Такі знання, за зізнанням юних мешканців, вкрай необхідні, особливо тут, коли на околиці сусідньої Талаківки все ще розриваються снаряди.
А на завершення глядацькі симпатії по праву завоювали пухнасті помічники правоохоронців – Туман та Гуч. Німецька вівчарка, яку, до речі, подарували керівнику поліції Донеччини В’ячеславу Аброськіну саме у цьому населеному пункті під час запуску груп швидкого реагування, спеціалізується на затриманні злочинців, а лабрадор натренований на пошуки зброї, боєприпасів та наркотиків. Кожен із них продемонстрував свої вміння та не залишив байдужими навіть викладацький склад школи.


11:21 26.02.2021
Поліцейські знайшли втікачів - вихованців Маріупольського дитячого центру
10:16 26.02.2021
Увага! Поліція Донеччини запрошує на службу на посаду дільничного
16:00 25.02.2021
Оперативники Маріуполя затримали підозрюваного у вуличному грабежі
15:19 25.02.2021
У Покровську поліцейські вилучили зброю у літнього чоловіка
14:57 25.02.2021
Поліція Слов’янська затримала двох чоловіків, які перебували в розшуку за угони
11:51 25.02.2021
На Донеччині двоє підлітків постануть перед судом за згвалтування неповнолітньої
10:37 25.02.2021
В Маріуполі правоохоронці затримали наркодилера під час збуту метадону
15:20 24.02.2021
У Покровську поліцейські вилучили у сімейного дебошира нелегальну зброю
13:01 24.02.2021
В Дружківці поліція розслідує обставини смертельного ДТП за участю пішохода
12:48 24.02.2021
Поліцейські Донеччини пройшли інструктаж з надання першої домедичної допомоги