Вадим Троян та В’ячеслав Аброськін нагородили захисників Маріуполя, які визволяли місто від терористів

17.06.2017 в 11:24

Три роки тому, маріупольці, втомлені від свавілля терористів угрупування «ДНР», говорили «дякую» тим, хто відновив українську владу в курортному місті. Сьогодні захисники в урочистій обстановці знову вишикувалися на центральній площі перед почесними гостями та мешканцями і приймають слова вітання.

Участь в урочистій церемонії взяли заступник міністра внутрішніх справ України Вадим Троян, заступник голови Нацполіції України В’ячеслав Аброськін, командир оперативно-тактичного угрупування «Маріуполь» Євген Попович, народні депутати України, представники міської влади та мешканці Маріуполя.

Захід відкрився виконанням державного гімну України. Всі як один приклали руку до серця, бо знають, якою ціною українським воїнам дається його звучання у звільнених населених пунктах Донеччини. Часто платою за визволення стає життя захисників України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих за мир.

До присутніх звернувся заступник міністра внутрішніх справ України Вадим Троян.


- Я зараз у місті, яке я звільняв, захищав, яке ми боронимо до цього часу. Маріуполь знає точно, коли 13 червня ще тут був бій, і ми їхали назад, то бачили як розвиваються прапори України. Бо ми звільнили це місто від ворога. Маріуполь пам’ятає 5 вересня, коли ми поверталися з Широкіного, і це була вже оборона Маріуполя від російських танків. Маріуполь пам’ятає широкінську операцію, коли обстріляли район Східний. І ми тоді пішли в наступ. Я вам обіцяю від нас всіх, що ми ніколи це місто не покинемо, ніхто сюди не зайде, або ми помремо за це місто і буде Україна.

Троян подякував за службу добровольцям, які з приходом терористичної агресії не змогли залишитись осторонь і стали на захист кордонів своєї держави.

- 13 червня 2014 року я познайомився в цьому місті з Вадимом Трояном під час бою. Дякую Збройним силам, Національній гвардії, прикордонникам, поліції за визволення Маріуполя, за те що зараз тут майорить український прапор. Вдячний мешканцям за підтримку. Слава Україні!, - відзначив заступник голови Нацполіції України – начальник поліції Донецької області В’ячеслав Аброськін.


Командир оперативно-тактичного угрупування «Маріуполь» Євген Попович, звертаючись до захисників, підкреслив, що тільки завдяки небайдужій, активній, чіткій позиції вдалося не допустити поширення тероризму на Приазов’ї.

А присутній на заході секретар міського голови Степан Махсма згадав, що тоді, 2014-го мешканці боялися виходити на вулиці, а на дитячих майданчиках не було видно дітей. «Сьогодні місто має право на розвиток і воно розвивається у складі єдиної неподільної України. Ми вдячні воїнам, добровольцям, поліцейським, волонтерам і всі мешканцям за наш український Маріуполь», - резюмував Махсма.

Військовослужбовці та поліцейські, які безпосередньо брали участь у звільненні міста від збройних бандформувань та протягом двох років захищали мешканців міста від терористичної агресії, отримали нагороди.

Так, Вадим Троян вручив відзнаки МВС України «За відвагу у службі» та «За відзнаку у службі» 20 бійцям полку Азов, а також почесні грамоти від міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова двом спецпризначенцям поліції Донеччини.

Крім того, цінні подарунки та подяки від заступника голови Нацполіції України В’ячеслава Аброськіна отримали військовослужбовці Нацгвардії України, прикордонники та бійці підрозділу МВС.

Представники зазначених підрозділів були заохочені подяками і від імені міського голови Вадима Бойченка, які вручив його секретар Степан Махсма.

Загалом державними та відомчими нагородами було відзначено більше 30 працівників Нацгвардії, Азов та МВС.

А далі на присутніх чекав справжній сюрприз. Один із військовослужбовців посеред площі перед своїми побратимами освідчився своїй коханій, яка, за зізнанням бійця, стала найціннішою нагородою в житті. Вони познайомилися ще під час Революції гідності, а згодом слідом за своїм захисником вона приїхала сюди на Схід, і у найважчі часи продовжує підтримувати і надихати.


Подарунком від поліції Донеччини для героїв став яскравий виступ барабанщиць, після чого, під звуки оркестру ГУНП в Донецькій області військовослужбовці та поліцейські рушили маршем вулицями Маріуполя. Мешканці та гості міста мали змогу оглянути та сфотографуватися з технікою, яка допомагає військовослужбовцям у спецопераціях з оборони Маріуполя.