В Україні презентували запуск інформаційної кампанії з кібербезпеки

07.03.2020 в 16:58

Над її створенням працювали спеціалісти Великої Британії, Сполучених Штатів Америки та України. Сьогодні, 6 березня, у Києві відбулася офіційний старт і презентація додаткового захисту облікового профілю.


Участь у заході взяли заступниця Посла Великої Британії Хелен Фейзі, перший заступник начальника Департаменту кіберполіції Нацполіції Сергій Кропива, заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк і голова Держспецзв’язку Валентин Петров.

За словами Сергія Кропиви, кіберполіція тривалий час співпрацювала з Урядом Великої Британії над кампанією, яка убезпечить громадян від ключових ризиків у сфері кіберзлочинності, зокрема йдеться про двофакторну автентифікацію.

«Ці налаштування легкі у використанні - як для молоді, так і для людей похилого віку. Для налаштування потрібно лише кілька хвилин. У результаті наші громадяни та особи, які проживають на території України, зможуть забезпечити безпеку своїх персональних даних та інформації, яка знаходиться на поштових скриньках, телефонах тощо»,- зазначив перший заступник начальника Департаменту кіберполіції Нацполіції.

Сергій Кропива додав, що у більшості випадків хакери проводять багатовекторну атаку, яка не спрямована безпосередньо на конкретного громадянина. Тож потерпілі, які звертаються до поліції, навіть не розуміють, чому саме вони стали жертвами зловмисників.

Своєю чергою заступниця Посла Великої Британії Хелен Фейзі зазначила, що кіберзагрози стали більш поширеними, адже життя цифровізується:

«Треба зробити необхідні кроки для того, аби захистити себе та свою мережу, тому ця кампанія є такою важливою. Українці не лише повинні розуміти ризики кібератак, а головне - попередити їх».

Вона також зауважила, що співпраця Великої Британії з Україною, зокрема з кіберслужбами, добре налагоджена.

«У минулому році ми розпочали кампанію «Пароль грає роль». Це свідчить про те, що сильні паролі можуть захистити онлайн-системи в нашому житті. Сьогодні переходимо до наступного і важливого етапу - двофакторна автентифікація, щоби не дозволити злочинцям підібрати пароль. Це, так званий, більш міцний рівень безпеки, щоби система залишалася захищеною навіть тоді, коли пароль відомий. Це безкоштовно, просто і дуже ефективно», - наголосила заступниця Посла Великої Британії Хелен Фейзі.

Перший заступник начальника Департаменту кіберполіції Нацполіції наголосив, що превентивна та просвітницька робота є ключовим завданням для відомства.

«Даний захід організований для того, щоби повідомити громадянам про різні види кіберзлочинів, а також роз’яснити прості шляхи захисту. Саме двофакторна автентифікація допоможе кожному зробити персональні дані більш захищеними», - зауважив Сергій Кропива.16:42 31.03.2020
У березні на дорогах Донеччини сталася 301 дорожньо-транспортна пригода
16:25 31.03.2020
За керування транспортом в стані сп’яніння поліцейські зупинили з початку року майже 1000 водіїв
14:29 31.03.2020
Поліцейські Бахмута притягнули до відповідальності чоловіка, який знущався зі старої матері
12:11 31.03.2020
Поліцейські Добропілля притягують до відповідальності водія, що напідпитку потрапив у аварію
17:43 30.03.2020
Слідчі Волновахи спрямували до суду кримінальне провадження відносно чоловіка, підозрюваного у вбивстві
16:53 30.03.2020
Поліцейські Бахмута притягують до відповідальності чоловіка за розповсюдження фейку щодо карантину
14:50 30.03.2020
Поліція затримала жителя Слов'янська, який косою вбив свого знайомого
14:36 30.03.2020
Поліцейські Маріуполя розшукали зловмисника, який переховувався десять років
13:30 30.03.2020
В Добропіллі поліцейські ліквідували канал постачання опію ацетильованого
10:22 30.03.2020
Арсен Аваков: Під час карантину рівень злочинності знизився на 30%