В поліції Донеччини сформована перша жіноча команда зі стрільби та силового спорту

25.07.2019 в 17:59

До її складу увійшли три унікальні та сильні співробітниці поліції: Катерина Шнейдер, Валерія Подорожко та Олександра Катькалова. Своїм стійким характером вони доводять всім, що місце жінки в правоохоронних органах не позаду чоловіків, а поряд із ними. Сьогодні, 25 липня, повним складом вони беруть участь в обласному чемпіонаті зі стрільби.

У відкритому чемпіонаті ГУНП в Донецькій області з практичної стрільби беруть участь 14 команд зі всього регіону, серед яких одна жіноча. На сьогоднішній день таке рішення новаторське: як правило до участі у змаганнях долучалися працівники чоловічої статі, а в окремих випадках у складі команди могла бути лише одна жінка.

Поряд з чоловіками жінки-офіцери стріляли з пістолета Макарова у трьох вправах на дистанцію у 7 та 15 метрів.

До складу рішучої трійки увійшла начальник відділу ювенальної превенції поліції області Катерина Шнейдер. Вміння влучно стріляти – один з обов’язків правоохоронця, для неї це хобі, натхнення та джерело адреналіну, доказ того, що жінка може все.


ЇЇ єднання з правоохоронними органами почалося більше 10 років тому. Не замислюючись ані на мить, вона з впевненістю змінила посаду медсестри в хірургії Харцизької лікарні на фельдшера в ізоляторі тимчасового тримання. Згодом дівчина почала працювати оперуповноваженим кримінальної міліції у справах дітей.

«Мені хотілося дізнатися життя дитини «зсередини» і зрозуміти, що штовхає молодь на злочини, вивчити всі «підводні камені», щоб мати можливість уберегти підлітків від негативу, стати для них другом та наставником»,- говорить майор поліції Катерина Шнейдер.

Завдяки витримці та вмінню швидко приймати рішення в критичних ситуаціях молода співробітниця не рідко працювала під прикриттям. А сміливість і рішучість допомогли спіймати далеко не одного злочинця.

Зараз на плечах тендітної жінки-офіцера погони майора та відповідальність за роботу великого відділу в поліції Донеччини. Як керівник вона знає про кожну дитину, яка виховується в складних умовах, допомагає вирішити проблеми та захищає права, вивчає нові методики у взаємодії з неповнолітніми та протидіє домашньому насильству.

Друга учасниця команди - оперуповноважена управління ГУНП в Донецькій області Валерія Подорожко. Ще у лавах курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ дівчина захопилася стрільбою зі зброї. У 2009 році з райвідділу Валерія перейшла на службу у спецпідрозділ, де заняття з вогневої підготовки стали постійними.


«Наші тренування передбачали не лише стрільбу з базових вправ, а й в обмежений час, з «перенесенням» вогню, зміною магазина, а також в умовах недостатнього освітлення та після фізичних навантажень. Ми постійно моделювали різні ситуації, що можуть виникнути на службі. З цього моменту я почала виступати на змаганнях серед працівників поліції»,- згадує майор поліції.

До речі, на змаганнях серед жінок-поліцейських ГУНП в Донецькій області у 2017 році команда главку, у складі якої була Валерія, зайняла перше місце. Дівчина систематично вдосконалює свої навички зі стрільби, займається рукопашним боєм, бігом та навіть освоїла штурмовий альпінізм.

Олександра Катькалова, інспектор Управління превентивної діяльності обласної поліції, є третьою учасницею збірної. Жінка в поліції вже 15 років, зараз працює аналітиком у відділі організації діяльності блокпостів. У вільний час віддає перевагу екстремальним видам відпочинку: гірськолижному спорту, рафтингу, парасейлінгу (політ на парашуті над морем).


На своєму власному прикладі долучає молодь до здорового способу життя та спорту. Торік Олександра взяла участь у флешмобі #займаюсьспортомразомзполіцією, де разом із жителями Маріуполя подолала крос у 5 км. А під час навчань на полігоні стала кращою у стрільбі з пістолету Макарова: три постріли – і всі у «десятку».

Ці жінки є прикладом водночас як хоробрості, так і жіночності. Вони не роблять поділ співробітників поліції на сильну та слабку стать, вони є захисницями прав людини, знають ким вони є – поліцейськими, та гідно несуть службу поряд з чоловіками.
11:08 22.02.2020
Поліцейські Добропілля розшукали пенсіонерку, що заблукала в місті
10:51 22.02.2020
«Фабрика медіаторів» у дії: ювенальна поліція Донеччини створює шкільні служби порозуміння
10:33 22.02.2020
Поліцейські нагородили маріупольців, які не дали крадієві втекти з місця злочину
10:23 22.02.2020
Чотирьом жителям Слов'янська повідомлено про підозру у скоєнні злочинів проти громадської безпеки
10:03 22.02.2020
Покровські поліцейські вилучили чотирьох дітей, покинутих батьками напризволяще
18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН