В Маріуполі молодь приєдналася до інформаційної кампанії поліції проти шахрайства

09.06.2017 в 11:16

Активні учасники «Ліги майбутніх поліцейських» вийшли на вулиці міста, аби нагадати жителям, як не потрапити на гачок аферистів. Під час акції лігівці роздавали людям видання «Поліція Донеччини» з детальними рекомендаціями захисту від банківського шахрайства. Саме від викрадення коштів з банківських карток сьогодні найчастіше страждають люди.

Кожен громадянин незалежно від віку, посади та соціального становища може стати жертвою фінансових аферистів, які представляються співробітниками банків та за допомогою обману отримують доступ до рахунків клієнтів. Але і від цих «невидимих» злочинців, які діють у режимі віддаленого доступу, можна захиститися – достатньо знати способи маніпуляції, які вони використовують. Про це розповідали людям старшокласники ліцею-школи №48 м. Маріуполя, учасники громадської організації «Ліга майбутніх поліцейських».

Акція «Обережно, шахраї» проходила у людних місцях міста, біля банківських установ. Як виявилося, більшість людей знає, що таке банківське шахрайство та як діяти, якщо тобі телефонує сумнівний «працівник банку».

- Ми знаємо, що не потрібно відповідати нічого, а то і про свій рахунок можеш все розповісти. Найголовніше – свої дані не казати. Та телефонувати в поліцію, - каже літня маріупольчанка.

Відомості про те, як протистояти шахраям, жителі дізнавалися зі ЗМІ. Старші люди - з телебачення, молодь – з новин на інтернет-сайтах. Тому інформаційна кампанія, розпочата поліцією Донеччини за ініціативи заступника голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна, охоплює всі можливі види розповсюдження інформації.

Але нерідко, коли доходить до діла, людина губиться та іде на поводу у шахрая-віртуоза. Так, місцевий мешканець Леонід не відразу розпізнав злочинця, бо голос був «серйозний, солідний» та й термінологією банківською володів. Насторожився 53-річний чоловік лише після деяких запитань «банківського оператора».

- Він почав питати – а коли ви отримували кошти останній раз? Каже, якщо ви не скажете, ми вам заблокуємо картку на рік, - розповідає Леонід.

Чоловік вчинив правильно – поклав слухавку, але до поліції так і не повідомив.

Павло Золотухін, учень 9 класу та активний учасник Ліги також стикався з шахрайством, але знає, що потрібно робити та розповідає іншим.

- Шахрайство важко відстежити. Зараз це дуже актуальна проблема, томи ми попереджуємо людей, аби вони не потрапляли на гачок шахраїв. Всіх рідних та друзів попередив, і тепер у мене і бабуся, і всі будуть знати, що на таке ловитися не можна, - каже хлопець.

18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН
13:14 21.02.2020
Поліцейські Краматорська встановили власника притону
12:35 21.02.2020
Правоохоронці Донеччини здійснюють поглиблену підготовку до виконання завдань зі звільнення окупованих територій Донецької та Луганської областей
12:17 21.02.2020
Поліція Донеччини відзначила День рідної мови
10:37 21.02.2020
Увага!
16:57 20.02.2020
Поліцейські Донеччини вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні