В Маріуполі молодь приєдналася до інформаційної кампанії поліції проти шахрайства

09.06.2017 в 11:16

Активні учасники «Ліги майбутніх поліцейських» вийшли на вулиці міста, аби нагадати жителям, як не потрапити на гачок аферистів. Під час акції лігівці роздавали людям видання «Поліція Донеччини» з детальними рекомендаціями захисту від банківського шахрайства. Саме від викрадення коштів з банківських карток сьогодні найчастіше страждають люди.

Кожен громадянин незалежно від віку, посади та соціального становища може стати жертвою фінансових аферистів, які представляються співробітниками банків та за допомогою обману отримують доступ до рахунків клієнтів. Але і від цих «невидимих» злочинців, які діють у режимі віддаленого доступу, можна захиститися – достатньо знати способи маніпуляції, які вони використовують. Про це розповідали людям старшокласники ліцею-школи №48 м. Маріуполя, учасники громадської організації «Ліга майбутніх поліцейських».

Акція «Обережно, шахраї» проходила у людних місцях міста, біля банківських установ. Як виявилося, більшість людей знає, що таке банківське шахрайство та як діяти, якщо тобі телефонує сумнівний «працівник банку».

- Ми знаємо, що не потрібно відповідати нічого, а то і про свій рахунок можеш все розповісти. Найголовніше – свої дані не казати. Та телефонувати в поліцію, - каже літня маріупольчанка.

Відомості про те, як протистояти шахраям, жителі дізнавалися зі ЗМІ. Старші люди - з телебачення, молодь – з новин на інтернет-сайтах. Тому інформаційна кампанія, розпочата поліцією Донеччини за ініціативи заступника голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна, охоплює всі можливі види розповсюдження інформації.

Але нерідко, коли доходить до діла, людина губиться та іде на поводу у шахрая-віртуоза. Так, місцевий мешканець Леонід не відразу розпізнав злочинця, бо голос був «серйозний, солідний» та й термінологією банківською володів. Насторожився 53-річний чоловік лише після деяких запитань «банківського оператора».

- Він почав питати – а коли ви отримували кошти останній раз? Каже, якщо ви не скажете, ми вам заблокуємо картку на рік, - розповідає Леонід.

Чоловік вчинив правильно – поклав слухавку, але до поліції так і не повідомив.

Павло Золотухін, учень 9 класу та активний учасник Ліги також стикався з шахрайством, але знає, що потрібно робити та розповідає іншим.

- Шахрайство важко відстежити. Зараз це дуже актуальна проблема, томи ми попереджуємо людей, аби вони не потрапляли на гачок шахраїв. Всіх рідних та друзів попередив, і тепер у мене і бабуся, і всі будуть знати, що на таке ловитися не можна, - каже хлопець.

18:19 22.09.2020
До уваги громадян! В Маріуполі поліцейські спільно з європейськими партнерами проводять фестиваль безпеки
17:45 22.09.2020
Покровські оперативники встановили чоловіка, який пограбував жінку в її квартирі
16:57 22.09.2020
Інспектор сектору дізнання Волновахи виборов перше місце на обласному чемпіонаті з греко-римської боротьби
16:19 22.09.2020
Поліцейські Маріуполя встановлюють обставини потрійної ДТП
15:48 22.09.2020
Поліцейські викрили маріупольця у вбивстві батька
15:25 22.09.2020
Поліцейські Донеччини проводять профілактичні заходи щодо захисту прав національних меншин
12:40 22.09.2020
Поліцейські Лиману помістили до дитячого центру реабілітації хлопчика, що втік з дому та майже тиждень мешкав у закинутій будівлі
18:20 21.09.2020
Збільшення кількості звернень про домашнє насильство демонструє, що люди стали більше довіряти поліції - Катерина Павліченко
17:03 21.09.2020
Поліцейські затримали винуватця смертельної аварії в Мар’їнському районі
16:33 21.09.2020
Поліцейські Донеччини ліквідували мережу збуту алкогольного фальсифікату (ВІДЕО)