В Маріуполі молодь приєдналася до інформаційної кампанії поліції проти шахрайства

09.06.2017 в 11:16

Активні учасники «Ліги майбутніх поліцейських» вийшли на вулиці міста, аби нагадати жителям, як не потрапити на гачок аферистів. Під час акції лігівці роздавали людям видання «Поліція Донеччини» з детальними рекомендаціями захисту від банківського шахрайства. Саме від викрадення коштів з банківських карток сьогодні найчастіше страждають люди.

Кожен громадянин незалежно від віку, посади та соціального становища може стати жертвою фінансових аферистів, які представляються співробітниками банків та за допомогою обману отримують доступ до рахунків клієнтів. Але і від цих «невидимих» злочинців, які діють у режимі віддаленого доступу, можна захиститися – достатньо знати способи маніпуляції, які вони використовують. Про це розповідали людям старшокласники ліцею-школи №48 м. Маріуполя, учасники громадської організації «Ліга майбутніх поліцейських».

Акція «Обережно, шахраї» проходила у людних місцях міста, біля банківських установ. Як виявилося, більшість людей знає, що таке банківське шахрайство та як діяти, якщо тобі телефонує сумнівний «працівник банку».

- Ми знаємо, що не потрібно відповідати нічого, а то і про свій рахунок можеш все розповісти. Найголовніше – свої дані не казати. Та телефонувати в поліцію, - каже літня маріупольчанка.

Відомості про те, як протистояти шахраям, жителі дізнавалися зі ЗМІ. Старші люди - з телебачення, молодь – з новин на інтернет-сайтах. Тому інформаційна кампанія, розпочата поліцією Донеччини за ініціативи заступника голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна, охоплює всі можливі види розповсюдження інформації.

Але нерідко, коли доходить до діла, людина губиться та іде на поводу у шахрая-віртуоза. Так, місцевий мешканець Леонід не відразу розпізнав злочинця, бо голос був «серйозний, солідний» та й термінологією банківською володів. Насторожився 53-річний чоловік лише після деяких запитань «банківського оператора».

- Він почав питати – а коли ви отримували кошти останній раз? Каже, якщо ви не скажете, ми вам заблокуємо картку на рік, - розповідає Леонід.

Чоловік вчинив правильно – поклав слухавку, але до поліції так і не повідомив.

Павло Золотухін, учень 9 класу та активний учасник Ліги також стикався з шахрайством, але знає, що потрібно робити та розповідає іншим.

- Шахрайство важко відстежити. Зараз це дуже актуальна проблема, томи ми попереджуємо людей, аби вони не потрапляли на гачок шахраїв. Всіх рідних та друзів попередив, і тепер у мене і бабуся, і всі будуть знати, що на таке ловитися не можна, - каже хлопець.

10:55 23.09.2019
Слов'янські поліцейські розшукали підлітка, який майже місяць був відсутній вдома
17:05 21.09.2019
Руйнівниці стереотипів. На Донеччині визначили найуспішніших жінок-поліцейських (ВІДЕО)
15:21 21.09.2019
Команда поліції Донеччини взяла участь у марафоні до Дня міста у Краматорську
12:58 21.09.2019
Запобігання травматизму на дорогах: порушникам правил дорожнього руху планують демонструвати кадри з місць ДТП
10:57 21.09.2019
У Бахмутському районі за добу в дорожніх аваріях загинули дві людини
09:58 21.09.2019
Поліцейські Селидового викрили підозрюваного у замаху на вбивство жінки
18:50 20.09.2019
На Донеччині грабіжник заарештований за напад на 13-річну дівчинку
18:36 20.09.2019
Оперативник або криміналіст – а що обереш ти? Поліцейські Донеччини показали випускникам шкіл переваги своєї професії
17:48 20.09.2019
Стоп булінг! Що робити, якщо дитина постраждала від цькування
16:31 20.09.2019
В Маріуполі під час круглого столу обговорили шляхи запобігання та протидії корупції в МВС