В Добропіллі співробітники ювенальної превенції проводять профілактичну роботу з родинами, які опинилися в скрутному становищі

25.04.2017 в 20:35

Минулими вихідними добропільські співробітники поліції спільно з представниками соціальної служби за день відвідали 8 місцевих таких родин, в яких загалом виховується 15 дітей різного віку.


Правоохоронці перевіряли наявність найнеобхіднішого для розвитку і проживання дитини - продукти харчування, сезонного одягу, місця для навчання та відпочинку, проводили бесіди із батьками та дітьми, з’ясовували які є проблемні питання та радили як їх розв’язати.

Співробітники поліції були приємно здивовані, що не знайшлося жодної сім’ї, де були б виявлені порушення. Оселі були прибраними, а діти виглядали охайними та доглянутими.

Так в м. Добропілля проживає родина, для якої правоохоронці – часті гості, бо приїжджають майже на всі свята та привозять продуктові набори та одяг, аби підтримати мати, яка самотужки виховує двох доньок. Молодша навчається в другому класі, а старша – в четвертому. Дівчата постійно відвідують навчальний заклад, ходять до гуртків. Вони розповіли правоохоронцям, що розуміють, що їхній мамі складно без допомоги, тому допомагають їй по господарству і вже самі прибирають оселю та навіть готують їсти. Сама ж жінка подякувала співробітникам поліції за постійну увагу і пообіцяла, що не дивлячись на важкість життя, завжди буде сумлінно виконувати свої батьківські обов’язки та виховувати гарних дівчаток.

«Кожна родина, яка опинилась в складних життєвих обставинах знаходиться в зоні нашої постійної уваги. Ми регулярно відвідуємо такі сім’ї, звертаємо увагу на умови проживання дітей, їх стан, а при виявленні порушень утримання та виховання неповнолітніх, проводимо із батьками профілактичні бесіди та надаємо термін на усунення недоліків. В тих випадках, коли дитина перебуває в умовах, які загрожують її здоров’ю та життю, ми негайно реагуємо і навіть вилучаємо неповнолітніх із таких родин. Так, на початку цього року, під час чергового рейду в м.Білицьке ми вилучили 8-річного хлопчика із сім’ї, де батьки зовсім не займались його вихованням. «Основними» справами матері було вживання алкоголю разом із співмешканцем. Дитину було відправлено до Добропільського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, де він зараз і перебуває. Наразі вирішується питання позбавлення горе-матері її батьківських прав», - розповіла інспектор ювенальної превенції Добропільського відділення поліції Юлія Мурашко.


Правоохоронці нагадують всім батькам, що у них є певні обов'язки по вихованню, навчанню, захисту прав та інтересів їх неповнолітніх дітей. А за невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків, батьки можуть бути притягнуті як до адміністративної (ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей»), так і до кримінальної (ст. 166 «Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування») відповідальності.

18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН
13:14 21.02.2020
Поліцейські Краматорська встановили власника притону
12:35 21.02.2020
Правоохоронці Донеччини здійснюють поглиблену підготовку до виконання завдань зі звільнення окупованих територій Донецької та Луганської областей
12:17 21.02.2020
Поліція Донеччини відзначила День рідної мови
10:37 21.02.2020
Увага!
16:57 20.02.2020
Поліцейські Донеччини вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні