В Добропіллі співробітники ювенальної превенції проводять профілактичну роботу з родинами, які опинилися в скрутному становищі

25.04.2017 в 20:35

Минулими вихідними добропільські співробітники поліції спільно з представниками соціальної служби за день відвідали 8 місцевих таких родин, в яких загалом виховується 15 дітей різного віку.


Правоохоронці перевіряли наявність найнеобхіднішого для розвитку і проживання дитини - продукти харчування, сезонного одягу, місця для навчання та відпочинку, проводили бесіди із батьками та дітьми, з’ясовували які є проблемні питання та радили як їх розв’язати.

Співробітники поліції були приємно здивовані, що не знайшлося жодної сім’ї, де були б виявлені порушення. Оселі були прибраними, а діти виглядали охайними та доглянутими.

Так в м. Добропілля проживає родина, для якої правоохоронці – часті гості, бо приїжджають майже на всі свята та привозять продуктові набори та одяг, аби підтримати мати, яка самотужки виховує двох доньок. Молодша навчається в другому класі, а старша – в четвертому. Дівчата постійно відвідують навчальний заклад, ходять до гуртків. Вони розповіли правоохоронцям, що розуміють, що їхній мамі складно без допомоги, тому допомагають їй по господарству і вже самі прибирають оселю та навіть готують їсти. Сама ж жінка подякувала співробітникам поліції за постійну увагу і пообіцяла, що не дивлячись на важкість життя, завжди буде сумлінно виконувати свої батьківські обов’язки та виховувати гарних дівчаток.

«Кожна родина, яка опинилась в складних життєвих обставинах знаходиться в зоні нашої постійної уваги. Ми регулярно відвідуємо такі сім’ї, звертаємо увагу на умови проживання дітей, їх стан, а при виявленні порушень утримання та виховання неповнолітніх, проводимо із батьками профілактичні бесіди та надаємо термін на усунення недоліків. В тих випадках, коли дитина перебуває в умовах, які загрожують її здоров’ю та життю, ми негайно реагуємо і навіть вилучаємо неповнолітніх із таких родин. Так, на початку цього року, під час чергового рейду в м.Білицьке ми вилучили 8-річного хлопчика із сім’ї, де батьки зовсім не займались його вихованням. «Основними» справами матері було вживання алкоголю разом із співмешканцем. Дитину було відправлено до Добропільського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, де він зараз і перебуває. Наразі вирішується питання позбавлення горе-матері її батьківських прав», - розповіла інспектор ювенальної превенції Добропільського відділення поліції Юлія Мурашко.


Правоохоронці нагадують всім батькам, що у них є певні обов'язки по вихованню, навчанню, захисту прав та інтересів їх неповнолітніх дітей. А за невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків, батьки можуть бути притягнуті як до адміністративної (ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей»), так і до кримінальної (ст. 166 «Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування») відповідальності.

17:05 21.09.2019
Руйнівниці стереотипів. На Донеччині визначили найуспішніших жінок-поліцейських (ВІДЕО)
15:21 21.09.2019
Команда поліції Донеччини взяла участь у марафоні до Дня міста у Краматорську
12:58 21.09.2019
Запобігання травматизму на дорогах: порушникам правил дорожнього руху планують демонструвати кадри з місць ДТП
10:57 21.09.2019
У Бахмутському районі за добу в дорожніх аваріях загинули дві людини
09:58 21.09.2019
Поліцейські Селидового викрили підозрюваного у замаху на вбивство жінки
18:50 20.09.2019
На Донеччині грабіжник заарештований за напад на 13-річну дівчинку
18:36 20.09.2019
Оперативник або криміналіст – а що обереш ти? Поліцейські Донеччини показали випускникам шкіл переваги своєї професії
17:48 20.09.2019
Стоп булінг! Що робити, якщо дитина постраждала від цькування
16:31 20.09.2019
В Маріуполі під час круглого столу обговорили шляхи запобігання та протидії корупції в МВС
15:14 20.09.2019
Поліцейські Донеччини привітали першокурсників морського інституту