В Авдіївці поліції здався колишній бойовик фейкової республіки «ДНР»

09.01.2019 в 12:18

Спочатку 48-річний житель Авдіївки влітку 2014 року потрапив у полон до бандформування, а згодом і сам став його учасником. Після нетривалої служби в лавах армії «ДНР», чоловік розчарувався та покинув її. Пошкодувавши про свій вчинок, колишній найманець із каяттям прийшов до поліції.

Вчора до чергової частини Авдіївського відділення поліції звернувся 48-річний місцевий мешканець, який зізнався, що якийсь час був бійцем незаконного збройного формування.

Чоловік розповів, що у липні 2014 року прямо на вулиці його схопили невідомі люди й привезли до підвалу однієї з адміністративних будівель. Там перебувало ще кілька полонених, разом із якими в подальшому він, під наглядом бойовиків, укріплював один з блокпостів, розташованих неподалік від Авдіївки. Далі, побоюючись фізичної розправи з боку командира із позивним «Душман», авдіївець вступив до лав армії ДНР. В його обов’язки входило підтримання порядку на території розташування військової частини, а також супроводження та контроль за полоненими під час укріплювання блокпостів. Військову форму та зброю чоловік не отримував.

Коли місто Авдіївка було відбите українськими військами і бойовики втекли до іншого населеного пункту, чоловік залишився в місті й весь цей час вів прихований спосіб життя. Почувши із засобів масової інформації, що закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності екс-бойовиків, які не скоювали тяжких злочинів, колишній учасник НЗФ прийшов до місцевого відділення поліції.

Наразі за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 260 «Створення незаконних збройних формування та участь в них» Кримінального кодексу України. Проводяться слідчі дії.