В Авдіївці поліцейським здався екс-бойовик, який охороняв захоплений відділ міліції

10.08.2018 в 14:28

Чоловік заступав на чергування з автоматом Калашникова. Але вже через три дні розчарувався та вийшов з незаконного збройного формування. Тривалий час він ховався від відповідальності, а дізнавшись про законну можливість звільнитися від покарання, прийшов до правоохоронців з повинною.


В червні 2014 року 40-річний мешканець Авдіївки вступив на службу до бандформування «ДНР». Новобранець отримав від одного з командирів терористів із позивним «Душман» форму військового зразка та автомат з набоями до нього.

В обов’язок найманця входила «охорона» захопленої бойовиками адмінбудівлі міліції.

Вже на третій день чергування чоловік усвідомив, що припустився помилки, він здав зброю і залишив місце дислокації. Спочатку він поїхав до окупованого Донецька, а коли дізнався, що його рідне місто українські військові визволили від терористів - повернувся додому.

Знаючи, що за службу в рядах НЗФ передбачена кримінальна відповідальність, колишній бойовик вів прихований спосіб життя, майже ні з ким не спілкувався, а містом пересувався тільки вночі. Дізнавшись із засобів масової інформації про те, що держава дає шанс почати нове життя, чоловік добровільно здався правоохоронцям.

Наразі співробітники поліції перевіряють його діяльність в рядах незаконного збройного формування.

Нагадаємо, згідно з ч. 6 ст. 260 (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності за цією статтею особа, яка перебувала у складі збройних формувань, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.

Нагадуємо, що повідомити про бажання здатися можна за телефоном (095) 094 61 21 або заповнити відповідну форму на сайті «Стопероризм», створеному волонтерами.