Усі підрозділи поліції Донеччини підтримали звернення до Президента України, голови Верховної ради та Генерального прокурора на знак протесту проти дій народного депутата (фото)

17.03.2017 в 18:56

Колективний лист-звернення на знак протесту проти дій народного депутата, під заклики якого були здійснені напади на поліцейських, а зараз співробітникам поліції надходять погрози «вирізати родину», вже підписали понад 1000 правоохоронців. І кількість працівників, які виступають у підтримку колег, зростає. Як запобігти провокаціям та конфліктам під час стоп-контролю на блокпостах, розглядали сьогодні на нараді з керівниками територіальних підрозділів в обласному главку поліції під головуванням заступника голови Нацполіції-очільника ГУНП в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна.

Поліцейські розібрали конфліктні ситуації, які мали місце 14-15 березня, коли група осіб з числа прихильників блокади спровокувала сутички на блокпостах у Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці, а також обговорили заходи реагування на порушення закону, які відбуваються «під прикриттям» народного депутата.

- Іде війна,зараз відбуваються тяжкі бойові зіткнення по всій лінії розмежування, гинуть люди. Але окрім зовнішнього, є внутрішній ворог, який намагається підірвати ситуацію зсередини та ввергнути країну у хаос. Наше завдання – не допустити дестабілізації ситуації, - зазначив заступник голови Нацполіції.

В’ячеслав Аброськін зазначив, що в умовах бойових дій поліція Донеччини виконує військові функції, покладені на неї Антитерористичним центром.

У рамках контрдиверсійних заходів співробітники поліції здійснюють посилені перевірки документів та транспорту громадян згідно зі ст.32 Закону України «Про Національну поліцію». Мета – недопущення ввозу та вивозу зброї, боєприпасів, вибухівки, виявлення терористів та їхніх пособників, злочинців, які перебувають у розшуку.

Генерал Аброськін відзначив, що поліція діє у рамках чинного законодавства, виконує розпорядження Антитерористичного центру та вживатиме адекватних заходів на організовану агресію, спроби несанкціонованого проникнення крізь блокпости та провокацій, які особи влаштовують з метою дискредитації поліції.

З цією метою проводяться додаткові заняття та інструктажі зі співробітниками поліції, які заступають на блокпости. Працівники поліції забезпечуються засобами фіксації, аби громадяни мали об’єктивну інформацію з місця подій, а не зрежисовану «картинку».

У разі погроз співробітнику поліції та членам його родини, нападу на нього, об’єкти, що перебувають під охороною тощо – поліцейський має право застосувати спецзасоби та зброю відповідно до ст.46 Закону України «Про Національну поліцію».

Спроба особи наблизитися до співробітника поліції, скоротивши визначену поліцейським відстань, чи доторкнутися до зброї є підставою для застосування вогнепальної зброї поліцейським, після попередження особи про можливість її використання.

Генерал Аброськін зазначив, що не дозволить, щоб прихильники блокади погрожували розправою дружинам та дітям співробітників поліції, які непохитно виконують свій обов’язок по забезпеченню безпеки людей в зоні АТО.

Поліцейські, що прибули на нараду зі всієї області, приєдналися до підтримки своїх колег, які зазнали переслідувань з боку прихильників блокади на чолі з нардепом Володимиром Парасюком.12:57 27.10.2020
Команда поліції Донеччини перемогла у першому матчі ХХХ Чемпіонату України з волейболу
12:11 27.10.2020
Поліцейські Слов’янська відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права
09:49 27.10.2020
Поліцейські Дружківки врятували літню жінку від пожежі
16:13 26.10.2020
Запрошуємо приєднатися до команди професіоналів! (ВІДЕО)
15:59 26.10.2020
Антон Геращенко: Структури МВС виконали завдання із забезпечення законності та правопорядку на місцевих виборах (ВІДЕО)
13:11 26.10.2020
Поліцейські Мирнограду розслідують ДТП, в якій постраждали четверо людей
11:45 26.10.2020
Поліція Маріуполя розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботи виборчої комісії
11:08 26.10.2020
Поліцейські викрили бахмутчанина у вбивстві товариша
10:26 26.10.2020
За день голосування поліцейські Донеччини відкрили 22 кримінальних провадження за фактами порушень під час виборів
21:11 25.10.2020
Станом на 20:30 поліцейські Донеччини відкрили 20 кримінальних проваджень щодо порушень виборчого законодавства