UASC. Рік під захистом поліції

24.12.2017 в 10:02

Єдиний аналітичний сервісний центр (UASC), побудований на новітніх інтелектуальних технологіях, було відкрито на Донеччині рівно рік тому, 24 грудня 2016 року. А сьогодні він взятий за основу системи безпеки для всієї України. До річниці створення центру поліція Донеччини презентує віртуальний тур по UASC.

Мрія, що стала реальністю. Аналітичний центр створювався за прикладом системи безпеки Абу-Дабі та став першим в Україні підрозділом, основаним на смарт-технологіях. Схожі системи є в Сингапурі, Лондоні, а зараз – і в Маріуполі. Інтелектуальне програмне забезпечення було розроблене спеціально для потреб поліції регіону, де йдуть бойові дії. Воно дозволяє якомога швидко реагувати на події, попереджувати правопорушення та розкривати злочини у перші години після скоєння.

Складові частини, які працюють в єдиній системі UASC: колл-центр 102, система інтелектуального відео спостереження, мобільний додаток «Поліція 102», смарт-зупинка громадського транспорту в Маріуполі. Все це є частиною спільного проекту поліції та громади - «Безпечна Донеччина».

Система працює навіть там, де зв’язку майже немає, у віддалених населених пунктах та на лінії бойових дій. Завдяки сучасному обладнанню, IP-телефонії, жителі мають можливість сповістити правоохоронців про правопорушення, яке буде автоматично зафіксовано та на допомогу негайно прибудуть поліцейські – спеціально екіпіровані та готові до будь-яких ситуацій.

Цікаві цифри:

- програма має 700 функцій;

- вже працюють понад 60 інтелектуальних відеокамер. До кінця року їх кількість планується збільшити до 100;

- за 15 секунд камера розпізнає небезпеку та надсилає до центру сигнал тривоги;

- обробка виклику та спрямування на допомогу наряду  поліції  займає 3-5 хвилин;

-з впровадженням UASC кількість звернень в поліцію збільшилася вдвічі.

Коло безпеки. У співпраці з місцевими громадами та ПРООН камери інтелектуального відеоспостереження встановлені в Маріуполі, Покровську, Великій Новосілці, Слов’янську та прифронтовому Новгородському. Вони працюють в місцях скупчення людей, транспортних розв’язках, на в’їзді та виїзді з міст. Зокрема за допомогою камер, встановлених на стадіоні, поліції вдалося провести футбольний сезон у Прем’єр-Лізі в безпеці, не допустивши диверсій та порушень.

Відеокамери  єдині в країні здатні ідентифікувати марку, модель та колір авто, реагувати на гучні звуки та спалахи. З початку року з камер до центру надійшло понад 6 тисяч сигналів тривоги. Затримано понад 60 транспортних засобів, що перебували в розшуку, 32 – що зникли з місць ДТП, виявлено 137 державних номерів, які значилися викраденими або втраченими. Так, в Маріуполі угонщик був затриманий відразу після скоєння злочину.  За допомогою інтелектуальних камер розкрито понад 50 тяжких злочинів.

Менше злочинів – більше довіри

Після впровадження UASC Донеччина стала одним з двох регіонів з найнижчим рівнем злочинності в країні, який складає 46,6 злочинів на 10 тисяч населення, тоді як середній показник по Україні – 98 злочинів. Зокрема кількість вуличних злочинів скоротилася вдвічі. 

Результатом централізованого прийому дзвінків у колл-центр 102 та свідченням довіри громадян є  збільшення звернень до поліції.

За 11 місяців на лінію 102 надійшло понад 245 тисяч повідомлень, з них майже 3 тисячі - від дітей.  Адже навіть найменші знають, що до поліції можна звернутися у скрутній ситуації та отримати допомогу. Яскравим прикладом є дзвінок 7-річного хлопчика, якого ображали старші діти

Саме у колл-центрі 102 на Донеччині вперше в поліції України було введено міжнародну практику утримання дитини на лінії, доки вона не опиниться у безпеці.

Для дітей та людей с особливими потребами

Сьогодні до системи безпеки UASC може підключитися будь-яка людина на території Донеччини та Закарпаття, а незабаром – і всієї країни. Для цього потрібен лише смартфон з виходом в інтернет, на який встановлений мобільний додаток «Поліція 102».

Зручний сервіс цілодобового зв’язку з поліцією розроблений з урахуванням потреб усіх категорій населення, враховуючи найменших громадян та людей з вадами слуху та мовлення. Зараз ним користуються 2500 людей. 

Екстрено покликати поліцію на допомогу натисканням однієї кнопки, зафіксувати правопорушення на фото та відіслати поліції, перевірити підозріле авто та встановити зону безпеки для дитини – всі функції додатку доступні громадянам як у великих містах, так і віддалених селищах.

Майже 1000 разів жителі зверталися до поліції за допомоги мобільного додатку.

Крім того, вже півроку функціонує у Маріуполі перша смарт-зупинка, звідки можна викликати поліцію, записатися на прийом до керівників Головного управління, прочитати актуальну інформацію про оперативний стан, відстежити рух громадського транспорту та зарядити гаджети.

Відтепер – по всій країні

Ознайомившись з напрацюваннями поліції Донеччини в сфері «розумної» безпеки, в тому числі для звільнення викраденої людини, керівництво Нацполіції вирішило взяти Єдиний аналітичний сервісний центр поліції Донеччини за приклад при впровадженні програми безпеки на всій території України.

Над проектом працювали

Ініціатором впровадження Єдиного аналітичного сервісного центру є тодішній начальник поліції Донецької області, а нині перший заступник Голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін.  А технічним керівником проекту став заступник начальника управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Донецькій області Денис Пефтієв.

Сьогодні розвитком UASC опікується очільник Головного управління Нацполіції в Донецькій області Микола Семенишин, який курирує проект «Безпечна Донеччина».

Більше про функції UASC та як ними користуватися  у віртуальному турі.

12:18 10.04.2021
Поліцейські Вугледара взяли участь у тренінгу щодо протидії гендерному насильству
16:36 09.04.2021
Поліцейські Мангуша затримали підозрюваного у нанесенні ножового поранення
15:46 09.04.2021
На Донеччині відкрили перший в Україні «Креативний простір «Відкрита поліція» (ВІДЕО)
15:01 09.04.2021
Правоохоронці викрили схему привласнення бюджетних грошей під час реконструкції спорткомплексу
13:17 09.04.2021
Оперативники Слов'янська встановили чоловіка, який намагався вчинити пожежу в аптеці
16:54 08.04.2021
До Дня карного розшуку. «Головна зброя оперативника – розум, відвага та вміння аналізувати», - 20-річний оперативник Маріуполя Олексій Гришко
12:44 08.04.2021
У прифронтовому Світлодарську оперативники викрили вуличного грабіжника
12:15 08.04.2021
Поліцейські Краматорська та працівники СБУ вилучили близько п’яти кілограмів амфетаміну (ВІДЕО)
10:23 08.04.2021
Поліцейські затримали водія авто, який створював аварійну ситуацію на дорозі та намагався втекти до іншої області (ВІДЕО)
14:46 07.04.2021
Поліція Слов'янська викрила гральний заклад