У Вугледарі двоє хлопчиків знайшли біля дороги протипіхотну міну

13.04.2018 в 15:44

Діти 10 та 11 років, граючись на полі, побачили, що над землею стирчіть підозрілий предмет. Хлопці негайно розповіли про це вчителю, а вона викликала поліцію. Міна калібром 50 мм пролежала на тому місці більше 70 років, та, за висновками вибухотехніків, знаходилася у бойовому стані і у будь-який час могла вибухнути.


Днями вчителька однієї з місцевих шкіл повідомила до Вугледарського відділення поліції, що її учні знайшли «щось підозріле». Співробітник ювенальної превенції Олексій Янушевський відразу приїхав до школи та поговорив з хлопчиками, які погодилися показати місце знахідки.


Вибухонебезпечний предмет знаходився у 20-ти метрах від дороги, де кожного дня проходить велика кількість людей.

Поліцейські обстежили територію, а знайшовши снаряд, викликали вибухотехнічну службу. До приїзду спеціалістів поліція забезпечила охорону прилеглої території, щоб не постраждали сторонні особи.

За висновками експертів, протипіхотна мінометна міна використовувалася ще у період Другої світової війни. Детонатор знаходився у справному стані, а частина снаряду стирчала над землею.

Вибухонебезпечний снаряд нейтралізовано, а правоохоронці подякували сумлінним діткам за допомогу.

Нагадаємо, рік тому саме у Вугледарі в руках у дитини вибухнула бойова граната, яку хлопчик знайшов біля багатоповерхівок, в результаті він загинув.

З початку року внаслідок поводження з вибухонебезпечними предметами постраждали 10 людей, з них 3 загинули, 7 – отримали травми, в тому числі 4 дітей.