У прифронтовому Новолуганському поліція взяла під опіку родини з дітьми (фото)

30.01.2017 в 19:18

У селищі, яке знаходиться на відстані автоматного пострілу від позицій терористів, ходять до школи 189 дітей та ще 81 – у садочок. Три дошкільнятки – з сусіднього, окупованого села, вони щодня долають цю небезпечну відстань, аби отримувати освіту на території, підконтрольній Україні. У невеликому Новолуганському живуть 10 багатодітних сімей. Встановити родини, яким потрібна допомога, вчасно виявити фактори ризику, які можуть вплинути на безпеку дітей - одне з першочергових завдань зведеного загону поліції Донеччини, який вже місяць працює у селищі на лінії розмежування.

Два роки, поки селище було у «сірій зоні», понад 3,3 тисячі мешканців були надані самі собі. Нині поліція Донеччини має змогу захистити людей, у першу чергу – малечу.

Ситуація у селищі спокійна, але обстріл, який бойовики здійснили наприкінці минулого року, не дає жителям забути, що вони – у зоні бойових дій.

Сьогодні в Новолуганському працює пункт поліції, за порядком у селищі стежать поліцейські зведеного загону, новолуганчани можуть у будь-який час звернутися до правоохоронців та отримати допомогу. У складі загону працює поліцейський ювенальної превенції ГУНП в Донецькій області.

Співробітники поліції обходять помешкання громадян, аби з’ясувати, кому та яка допомога потрібна, дізнатися про проблеми людей. Наразі правоохоронці обійшли близько 400 сімей, зустрілися з керівництвом школи та дитячого садка, провели раду профілактики з батьками та учнями, а також серію занять зі школярами.

Директор Новолуганської загальноосвітньої школи Ірина Шарипіна зазначила, що зараз у школі навчаються 189 дітей, з них 7 – прибули з окупованих Горлівки та Донецька, 11 дітей – з багатодітних родин, 6 дітей, які перебувають під опікою. За словами педагога, протягом останніх 2 років профілактична робота з учнями школи не проводилася.

До дитячого садочку, де виховується 81 дитина, ходять 3 дівчинки з окупованого зараз села Травневе. Разом з батьками вони щодня перетинають лінію розмежування.

До початку війни у селі було зареєстровано 19 родин, у яких виховуються 3 і більше дітей. Зараз їх залишилося 10, решта виїхали. У них підростають 34 дитини. Поліцейські встановили, що у 2 родинах – низький рівень матеріального забезпечення.

Гордістю селища є родина з 7 дітьми віком від 2 до 17 років. Достаток у них невеликий, батько працює кочегаром, мати виховує малечу, але у будинку чисто, діти доглянуті.

Під час обходу помешкань виявлено 3 родини, які знаходяться у тяжких життєвих обставинах.

6-річну першокласницю виховує бабуся, у будинку неприбрано, безлад. Мати дівчинки з маленьким сином живе окремо, в сусідньому селі, батька немає, грошей не вистачає.

Взяли під опіку поліцейські і 17-річну дівчину, яка живе зі своїм хлопцем та має скоро народити дитину. Умови проживання – задовільні, а ось коштів молодій родині категорично бракує.

Інформацію про усіх, хто потребує допомоги, спрямовано до служби у справах дітей Бахмутської райадміністрації з метою подальшого соціальне супроводження. Відтепер ці родини - на контролі поліції. Бо нестабільне матеріальне становище є одним з факторів ризику, який несе небезпеку для життя та здоров’я дитиниБо, опускаючи руки, батьки вподобають алкоголь та забувають про власних дітей, а нерідко – переходять межу та у нетверезому стані просто вбивають синів та доньок.

За розпорядженням начальника поліції Донеччини В’ячеслава Аброськіна, по всій області, а особливо – на лінії розмежування поліцейські проводять превентивні рейди та беруть під контроль неблагополучні родини, аби врятувати дітей.

12:57 27.10.2020
Команда поліції Донеччини перемогла у першому матчі ХХХ Чемпіонату України з волейболу
12:11 27.10.2020
Поліцейські Слов’янська відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права
09:49 27.10.2020
Поліцейські Дружківки врятували літню жінку від пожежі
16:13 26.10.2020
Запрошуємо приєднатися до команди професіоналів! (ВІДЕО)
15:59 26.10.2020
Антон Геращенко: Структури МВС виконали завдання із забезпечення законності та правопорядку на місцевих виборах (ВІДЕО)
13:11 26.10.2020
Поліцейські Мирнограду розслідують ДТП, в якій постраждали четверо людей
11:45 26.10.2020
Поліція Маріуполя розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботи виборчої комісії
11:08 26.10.2020
Поліцейські викрили бахмутчанина у вбивстві товариша
10:26 26.10.2020
За день голосування поліцейські Донеччини відкрили 22 кримінальних провадження за фактами порушень під час виборів
21:11 25.10.2020
Станом на 20:30 поліцейські Донеччини відкрили 20 кримінальних проваджень щодо порушень виборчого законодавства