У поліції Донеччини працюватимуть експерти з розв’язання конфліктів

12.10.2018 в 08:36

Троє поліцейських проходять підготовку від міжнародних та українських миротворчих організацій у Школі Інженерів Порозуміння в Києві. Фахівці-конфліктологи у поліції зможуть ефективно виконувати низку завдань: від ведення переговорів для звільнення заручників до роботи з населенням на деокупованих територіях.


Організаторами проекту «Інженерії порозуміння» є Український центр Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» та миротворча організація PAX (Нідерланди).

Тренінги проводять вітчизняні та закордонні спеціалісти з США, Німеччини, Ізраїлю, Данії , Шрі-Ланки, які мають досвід роботи в зонах конфліктів, що супроводжувалися бойовими діями (боснійський, арабо-ізраїльський тощо).

Мета навчання - набути необхідних знань та навичок для роботи з різного роду насильницькими конфліктами (конфліктами з використанням сили), розбудови та збереження миру.

Поліцейські проходять інтенсивний тренінговий курс, який триває 5 місяців з липня по листопад. Він був розроблений спеціально для працівників державної та громадської сфери, з фокусом на Донецьку та Луганську області.

Участь у тренінгах беруть заступник начальника відділу управління превентивної діяльності обласного главку Дмитро Петров, старший інспектор відділу ювенальної превенції Валерія Федіна та уповноважена Голови Нацполіції з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності в Донецькій області Ольга Светлічна.

Формат підготовки - це «навчання через дію». Всі учасники живуть у тренінговому центрі в спільноті разом з тренерами та організаторами програми. Усі спірні ситуації, що виникають у процесі, вирішуються із застосуванням «інженерії порозуміння».

Вона включає п’ять ключових блоків: емпатичне слухання, ведення переговорів, медіація, теорія конфлікту, ненасильницьке спілкування.

«Ми отримали важливі інструменти, які дозволять попереджувати насильство та якісніше надавати поліцейські послуги людям. Розуміння природи конфлікту, тактика мирного діалогу, співчуття людині, яка зазнала руйнівної дії конфлікту, - ці актуальні для нашого регіону навички дозволять переформатувати роботу підрозділу превенції», - зазначив Дмитро Петров.

Поліцейський відзначив, що інноваційний підхід впроваджуватиметься як у щоденній роботі, так і під час деокупації тимчасово окупованих районів.

«Для поліції важливе вміння знаходити спільну мову з людиною, зокрема дитиною, в стані кризи. Це допоможе врятувати життя людини, яка намагається скоїти суїцид, вгамувати злочинця, що захопив заручників. А також – дозволить ефективно, лише словом, без жодного використання сили працювати з великими групами людей, наприклад, при масових заворушеннях», - повідомив Дмитро Петров.

Правоохоронець з 21-річним стажем сів за парту, бо вірить, що новітні методи роботи наблизять мир у рідному Донецьку.

Після випуску зі Школи інженерів порозуміння кваліфіковані фахівці з розв’язання конфліктів навчатимуть методам миробудівництва колег.

20:01 20.10.2018
У Бахмуті запрацював оновлений блокпост
16:41 20.10.2018
Футбольний матч «Маріуполь - Заря» пройшов без порушень правопорядку
15:25 20.10.2018
Начальник кінологічного центру поліції Донеччини Леонід Котов нагороджений відзнакою МВС «Вогнепальна зброя»
12:54 20.10.2018
Покровські школярі познайомились із роботою місцевої поліції
12:44 20.10.2018
До поліції Краматорська добровільно здались два учасника незаконного збройного формування
17:29 19.10.2018
У Бахмуті поліцейські вилучили склад з тисячами боєприпасів
16:54 19.10.2018
Поліцейські Дружківки викрили танкіста бойовиків
16:35 19.10.2018
На Донеччині на охорону громадського порядку заступили посилені наряди Нацполіції та Нацгвардії України
15:38 19.10.2018
У жителя Слов'янського району поліцейські вилучили півкілограма марихуани
15:10 19.10.2018
На Донеччині розкритий кожен другий злочин - результати роботи поліції за 9 місяців 2018 року