У Маріуполі поліцейські провели факультатив зі старшокласниками

25.11.2017 в 10:34

24 листопада в рамках проведення профорієнтаційної роботи працівники управління кадрового забезпечення спільно з представниками Донецького юридичного інституту провели зустріч з учнями загальноосвітньої школи №24. Подібні заходи стали вже традиційними та проводяться у різних навчальних закладах Донеччини.


Сьогодні для підлітків цікаво було усе – і інформація про умови вступу до профільних навчальних закладів, і демонстрація зброї та прийомів самозахисту, і тренінг з психологом та розповіді ветеранів і молодих фахівців про роботу в правоохоронних органах у минулому та нині. У зустрічі, яка проводилася одночасно у кількох студіях, брали участь представники одразу кількох відділів кадрового апарату Головного управління поліції Донеччини.

Начальник відділу комплектування Костянтин Мамчур розповів  11-класникам про умови вступу до вишів системи МВС. Представник Донецького юридичного інституту - кандидат юридичних наук Сергій Петрович Пекарський разом з курсантами інституту ознайомив молодь з правилами вступу до ДЮІ, який, до речі, за задумом керівництва наступного року повністю перебазується з Кривого Рогу на рідну Донеччину – до Маріуполя.

Одночасно з 6-класниками працювала психолог Лілія Капкіна, яка у доступній ігровій формі та за допомогою наочних засобів, як виявити підлітків з так званою девіантною поведінкою, тобто з поведінкою, яка є відхиленням від норми. Адже саме такі діти найчастіше проявляють схильність до вчинення правопорушень. Підлітки із великим зацікавленням брали участь у тренінгу, а найцікавішим для них було дізнатися, що робити в ситуації, якщо твої однолітки все ж таки потрапили до «поганої» компанії.

Доцент кафедри спеціальних дисциплін і фізичного виховання Донецького юридичного інституту, кандидат психологічних наук Віктор Гурський разом зі слухачами первинної підготовки поліцейських Академії поліції ознайомили учнів 7 класу зі зразками зброї і розповіли про правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів і можливих артилерійських обстрілів. Кожен з присутніх підлітків мав можливість власноруч потримати у руках зброю та відчути себе справжнім поліцейським.

Молодий співробітник Олександра Дмитрієва ознайомила 8-класників із впровадженням в роботу поліції інноваційних технологій, зокрема з роботою Єдиного аналітичного сервісного центру. А найцікавішим моментом їх розповіді стала демонстрація можливостей мобільного додатка «Поліція 102», який дозволяє миттєво викликати поліцію з будь-якої точки Донеччини, а головне - ідентифікувати місцезнаходження заявника і вчасно надати йому необхідну допомогу.

Не менш цікавим виявилися і заняття з рукопашного бою, які провели з 9-класниками першокурсники Донецького юридичного інституту Ангеліна Ткач та Валентин Дещенко. Підлітки уважно стежили за рухами наставників, а найактивніші учасники тренінгу навіть мали можливість особисто відпрацювати виконання прийомів.

Час сплинув надзвичайно швидко, і академічної шкільної години не вистачило для того, аби відповісти на усі запитання старшокласників. А наприкінці заходу всі присутні вирішили сфотографуватися на пам’ять. Адже такі зустрічі відбуваються далеко не щодня, і сьогоднішній факультатив ще довго згадуватимуть усі його учасники. І навіть якщо сьогоднішні учні у майбутньому не стануть поліцейськими, знання, набуті під час сьогоднішньої зустрічі з правоохоронцями, можуть бути корисними підліткам у повсякденному житті.
11:08 22.02.2020
Поліцейські Добропілля розшукали пенсіонерку, що заблукала в місті
10:51 22.02.2020
«Фабрика медіаторів» у дії: ювенальна поліція Донеччини створює шкільні служби порозуміння
10:33 22.02.2020
Поліцейські нагородили маріупольців, які не дали крадієві втекти з місця злочину
10:23 22.02.2020
Чотирьом жителям Слов'янська повідомлено про підозру у скоєнні злочинів проти громадської безпеки
10:03 22.02.2020
Покровські поліцейські вилучили чотирьох дітей, покинутих батьками напризволяще
18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН