У Маріуполі поліцейські провели факультатив зі старшокласниками

25.11.2017 в 10:34

24 листопада в рамках проведення профорієнтаційної роботи працівники управління кадрового забезпечення спільно з представниками Донецького юридичного інституту провели зустріч з учнями загальноосвітньої школи №24. Подібні заходи стали вже традиційними та проводяться у різних навчальних закладах Донеччини.


Сьогодні для підлітків цікаво було усе – і інформація про умови вступу до профільних навчальних закладів, і демонстрація зброї та прийомів самозахисту, і тренінг з психологом та розповіді ветеранів і молодих фахівців про роботу в правоохоронних органах у минулому та нині. У зустрічі, яка проводилася одночасно у кількох студіях, брали участь представники одразу кількох відділів кадрового апарату Головного управління поліції Донеччини.

Начальник відділу комплектування Костянтин Мамчур розповів  11-класникам про умови вступу до вишів системи МВС. Представник Донецького юридичного інституту - кандидат юридичних наук Сергій Петрович Пекарський разом з курсантами інституту ознайомив молодь з правилами вступу до ДЮІ, який, до речі, за задумом керівництва наступного року повністю перебазується з Кривого Рогу на рідну Донеччину – до Маріуполя.

Одночасно з 6-класниками працювала психолог Лілія Капкіна, яка у доступній ігровій формі та за допомогою наочних засобів, як виявити підлітків з так званою девіантною поведінкою, тобто з поведінкою, яка є відхиленням від норми. Адже саме такі діти найчастіше проявляють схильність до вчинення правопорушень. Підлітки із великим зацікавленням брали участь у тренінгу, а найцікавішим для них було дізнатися, що робити в ситуації, якщо твої однолітки все ж таки потрапили до «поганої» компанії.

Доцент кафедри спеціальних дисциплін і фізичного виховання Донецького юридичного інституту, кандидат психологічних наук Віктор Гурський разом зі слухачами первинної підготовки поліцейських Академії поліції ознайомили учнів 7 класу зі зразками зброї і розповіли про правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів і можливих артилерійських обстрілів. Кожен з присутніх підлітків мав можливість власноруч потримати у руках зброю та відчути себе справжнім поліцейським.

Молодий співробітник Олександра Дмитрієва ознайомила 8-класників із впровадженням в роботу поліції інноваційних технологій, зокрема з роботою Єдиного аналітичного сервісного центру. А найцікавішим моментом їх розповіді стала демонстрація можливостей мобільного додатка «Поліція 102», який дозволяє миттєво викликати поліцію з будь-якої точки Донеччини, а головне - ідентифікувати місцезнаходження заявника і вчасно надати йому необхідну допомогу.

Не менш цікавим виявилися і заняття з рукопашного бою, які провели з 9-класниками першокурсники Донецького юридичного інституту Ангеліна Ткач та Валентин Дещенко. Підлітки уважно стежили за рухами наставників, а найактивніші учасники тренінгу навіть мали можливість особисто відпрацювати виконання прийомів.

Час сплинув надзвичайно швидко, і академічної шкільної години не вистачило для того, аби відповісти на усі запитання старшокласників. А наприкінці заходу всі присутні вирішили сфотографуватися на пам’ять. Адже такі зустрічі відбуваються далеко не щодня, і сьогоднішній факультатив ще довго згадуватимуть усі його учасники. І навіть якщо сьогоднішні учні у майбутньому не стануть поліцейськими, знання, набуті під час сьогоднішньої зустрічі з правоохоронцями, можуть бути корисними підліткам у повсякденному житті.
12:22 27.09.2020
Вибори-2020. Поліція Волновахи розслідує факт підробки документів
11:53 26.09.2020
Поліцейські зі складу операції Об’єднаних сил провели оперативно-профілактичне відпрацювання Волновахи (ВІДЕО)
10:44 26.09.2020
На Донеччині відкрили регіональне представництво Консультативної місії ЄС - партнера Національної поліції (ВІДЕО)
10:10 26.09.2020
На Донеччині відкрили кімнату пам’яті в школі, де навчався загиблий правоохоронець Віктор Саєнко
18:09 25.09.2020
На Донеччині тривають масові заходи. На охорону публічного порядку вийшли збільшені наряди поліції
17:54 25.09.2020
Поліцейські встановлюють обставини смертельної ДТП у Волноваському районі
11:46 25.09.2020
Тренінговий центр поліції Донеччини отримав від Консультативної місії ЄС обладнання на 750 тисяч гривень (ВІДЕО)
11:32 25.09.2020
Поліцейські Маріуполя розшукали школярку, яка зникла дорогою до школи
10:17 25.09.2020
Кінолог поліції Донеччини Сергій Пронь став срібним призером турніру з боротьби самбо
10:02 25.09.2020
Оперативники вилучили у мешканця Мирнограда арсенал зброї