У кінологічному центрі поліції Донеччини з’явилося поповнення найкращих чотирилапих слідопитів – бладхаундів

23.06.2020 в 10:37

Нещодавно штат пухнастих «детективів» поповнили бладхаунди Фердинанд і Хейлі, а зараз у пари народилися цуценята. Ці неймовірні пси можуть брати слід великої давнини і йти за ним до 200 км. Сьогодні в поліції Донецької області служать три бладхаунди, але поліцейські планують, що ця порода складатиме половину всіх розшукових собак. Відтак, пошук людини стане більш ефективним.


Кінологічний центр поліції Донецької області розвиває нові напрями роботи і залучає нові породи службових собак. Це дозволить більш якісно забезпечувати безпеку громадян.

Зараз у центрі перебувають 55 службових собак. Більшість вихованців – німецькі вівчарки, є також лабрадори, бельгійські вівчарки малінуа, голландські вівчарки, а серед «новобранців» - ротвейлер і бладхаунди.

Як розповів заступник начальника кінологічного центру Сергій Пронь, бладхаунди - собаки з унікальним нюхом. Вони здатні відчувати «холодний» слід, залишений 48 годин тому.

«Цей пес може брати слід дуже великої давнини і переслідувати і людину, і тварину до 200 кілометрів. Наразі в нас три бладхаунди. Ми запустили програму оновлення поголів’я і плануємо в майбутньому половину наших розшукових собак перевести на породу бладхаунд», - зазначає Сергій Пронь.

Фердинанд і Хейлі прибули з одеського розплідника і працюють в Маріуполі близько пів року. Обидва спеціалізуються на пошуку людини за її запаховим слідом. Їхні цуценята, коли підростуть, теж стануть шукачами.

Парою опікується молодший інспектор-кінолог Сергій Марков. Разом вони допомогли розкрити серію крадіжок.

«Знаєте, навіщо їм такі довгі вуха? Коли собака йде по сліду, у нього закриваються очі, опускається голова. Вухами він збирає запах, і той нікуди не дівається. Пес не відволікається ані на тварин, ані на будь-кого, він йде тільки по сліду», - розповідає поліцейський.

За словами Сергія Маркова, бладхаунди розумні і добрі, однак дуже вперті, отже майже не піддаються дресировці. Тож їх використовують лише для пошуку людей. Тренують собак за допомогою улюблених ласощів – яловичого обрізу. Знайшовши людину, пес отримує у винагороду свій смаколик. Робота з бладами вимагає від кінолога неабиякого терпіння, врівноваженості і цілеспрямованості.

Підготовку з розшукової служби проходить ще один новачок кінологічного центра – ротвейлер Джанго. Йому три роки і він має високі оцінки зі спеціальних та сертифікатних виставок Кінологічної спілки України.

«Пес дуже сміливий, жорсткий, надасть відсіч будь-кому, він не терпить панібратства, це собака одного господаря. Паралельно ми відпрацьовуємо з ним навички захисної служби», - каже заступник кінологічного центру Сергій Пронь. Улюблена іграшка чотирилапого захисника – м’ячик.

Поліцейські собаки спеціалізуються на пошуку людей, вибухівки і наркотиків. Невдовзі в кінологічному центрі з’явиться новий напрям діяльності – німецька вівчарка Берта проходить навчання з пошуку трупів і людських останків.

У зв’язку з розширенням маріупольського підрозділу К-9 на території кінологічного центру збудували нові приміщення для утримання службових собак. Тепер тут 30 спеціалізованих вольєрів зі всім необхідним для комфортного проживання хвостатих помічників.

17:57 12.08.2020
Поліція Донеччини співпрацює з Консультативною місією ЄС при підготовці до забезпечення чесних виборів
16:48 12.08.2020
На Донеччині поліцейські та прикордонники ліквідували наркоплантацію
14:34 12.08.2020
Оперативники Маріуполя затримали підозрюваного у побитті місцевого мешканця
13:01 12.08.2020
Поліція Бахмута розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх
12:24 12.08.2020
В Бахмуті поліцейські врятували чотирьох малолітніх дітей, мати яких забула про свої батьківські обов’язки
11:39 12.08.2020
Поліцейські Донеччини презентують соціальний ролик з протидії поширенню наркотиків (ВІДЕО)
17:09 11.08.2020
На Донеччині суд заарештував членів злочинної групи за розбійний напад на підприємця
16:26 11.08.2020
В Маріуполі спецпризначенці викрили наркоторгівця (ВІДЕО)
11:56 11.08.2020
Слідчі Донеччини спрямували на розгляд суду кримінальні провадження відносно чотирьох зловмисників, які викрали та катували ветерана АТО
10:21 11.08.2020
Домушники, кишенькові злодії, зломщики авто: як поліція Донеччини протидіє майновим злочинам