У 2019 році поліція припинила діяльність 11 організованих злочинних груп

27.12.2019 в 16:57

До відповідальності притягуються 49 осіб. Кримінальні провадження відносно усіх угруповань спрямовані до суду.


Упродовж року поліцейські ліквідували налагоджені канали торгівлі людьми, наркотиками, викрили масштабну схему хабарництва у держструктурі, блокували масове знищення лісу тощо.

Задокументовано 11 організованих злочинних груп, серед яких дві з корумпованими зв’язками та бандитське формування.

Поліція встановила причетність угрупувань до 64 злочинів, більшість з яких – тяжкі та особливо тяжкі. Збитки, завдані державі діяльністю ОЗГ, сягають десятків мільйонів гривень.

До складу злочинних груп входило близько пів сотні учасників. Кримінальні структури відрізнялися закритим характером, а члени дотримувалися конспірації. Аби викрити та затримати усіх зловмисників від організаторів до виконавців, оперативники працювали під прикриттям.

Нагадаємо найбільш резонансні затримання.

У Костянтинівці поліцейські припинили діяльність групи наркодилерів з 6 осіб. У лідера злочинної групи вилучено метадон в особливо великих розмірах. Під час оборудок вживали заходів конспірації і тактику залякування, а під час затримання лідер ОЗГ намагався застосувати зброю, але був блокований спецпризначенцями КОРДу.


В Маріуполі поліція перекрила міжнародний канал торгівлі людьми. Затримано трьох членів організованої групи, яка відправляла жінок до Чехії для сексуальної експлуатації. Упродовж трьох місяців українки надавали інтимні послуги на умовах організаторів нелегального секс-бізнесу.


Оперативники ліквідували мільйонний бізнес на вирубці лісу на території Нікольського та Мангушського районів, що під Маріуполем. Організована злочинна група складалася з семи осіб, серед яких був «фахівець з комунікацій» - особа, в обов’язки якої входило «усувати перешкоди та вирішувати проблеми». Члени ОЗГ знищили тисячі кубів деревини, що дорівнює кільком лісопосадкам.У Бахмуті викрито схему нелегального збагачення, до якої були причетні посадові особи пенсійного фонду. Чиновники вимагали та отримували неправомірну вигоду від тимчасово переміщених осіб. Задокументовано 24 епізоди хабарництва на суму понад 1 мільйон гривень.