У 2018 році на лінію «102» звернулися майже 4 тисячі дітей

05.01.2019 в 13:03

Здебільшого неповнолітні заявники повідомляли про сварки в родинах, поєднані з насильством, чи були свідками правопорушень. Кожний виклик був опрацьований впродовж лічених секунд, а наряд поліції прибував на місце за 5-10 хвилин.


Всього у 2018 році від неповнолітніх заявників надійшло 3892 повідомлення. Майже кожен третій дзвінок надходив від дітей віком до 14 років. Найбільша кількість повідомлень була отримана з Маріуполя та північної частини регіону.

Так, до поліції зателефонував 17-річний хлопець з Бахмута. В той вечір його батько знаходився в стані сильного алкогольного сп’яніння та почав сваритися з дружиною. Під час конфлікту в будинку знаходилося ще троє дітей, одному з них не було і двох рочків. Хлопець з немовлям та друзями вибігли на вулицю, аби бути подалі від агресора. До моменту прибуття наряду дівчина-оператор знаходилася на лінії з неповнолітнім, координуючи його дії.

Зазначимо, що оператори не залишають дітей на одинці з проблемою, заспокоюють та «передають в руки» поліцейським, що виїжджають за викликом. Щороку спеціалісти проходять серію психологічних тренінгів по спілкуванню з маленькими заявниками. Інтонація та тембр голосу, основні акценти в розмові, стабілізація емоційного стану – основні вимоги, яких дівчат-операторів навчають провідні тренери та психологи.

Найчастіше перше, що чутно в слухавку від неповнолітніх, – це плач та крики по допомогу. Малеча страждає від агресивної поведінки як дорослих, так і однолітків. Один з таких дзвінків надійшов від 15-річної дівчини з Костянтинівки. Конфлікт зі знайомими переріс у бійку. Школярка розуміла, що розібратися в ситуації можна тільки за допомоги правоохоронців.

Нагадаємо, що спеціально для дітей на Донеччині був розроблений мобільний додаток «Поліція 102». За допомоги сервісу поліцейських можна викликати в один клік, навіть, коли не знаєш точної адреси. Додаток корисний тим, що повідомлення надходять одразу до диспетчерів, які безпосередньо направляють наряди поліції до заявника, не втрачаючи ані хвилини.

Кожне повідомлення важливе для поліції – це перший показник довіри. В свою чергу поліція Донеччини робить все можливе для захисту маленьких громадян.