ТОП-3. Резонансні злочини, розкриті завдяки пухнастому «спецназу»

19.06.2017 в 14:27

Вони відчувають те, чого не видно людським оком, та можуть «вийти на слід» вбивці за запахом крові. Службові собаки, яких у кінологічному центрі 13, є незмінними помічниками будь-якого підрозділу поліції Донеччини. Іноді тільки вони здатні «пролити світло» у розкритті найзаплутаніших злочинів.

«Метадонові цукерки» у автівці.

Тонкий нюх чотирилапих «колег» відшукує навіть ретельно заховані заборонені предмети і речовини. Немов за ниточкою потрібний запах приводить їх до місця схованки будь-то зброя, чи наркотики.

Співробітники карного розшуку ГУНП в Донецькій області мали достовірну інформацію про те, що з Одеси рухатиметься автівка з великою кількістю метадону. На середині шляху її було зупинено, проте салон на перший погляд був порожнім. До пошуку нелегального вмісту було підключено собаку, яка «просканувала» транспортний засіб та затрималась біля капоту. Пес подав знак господареві – шукати потрібно було саме там.


Розфасовані по «дозам», більше 850 різнокольорових кульок були запаковані у картон, в кілька шарів обмотані скотчем та заховані під обшивку. На конспірацію у зловмисників пішло не менше кількох годин, а собаці для того, щоб викрити їх, знадобились лічені хвилини.

Завдяки роботі «спецназу» замовленого наркотику не дочекалися споживачі Горлівки, Донецька та засуджені у місцях позбавлення волі на непідконтрольній Україні території.

За хвилину до знищення речдоків.

Кожна із собак проходить навчання за своєю «спеціальністю», після чого отримує сертифікат. Відтак у Кінологічному центрі поліції Донеччини є ті, що натреновані на пошуки зброї, наркотиків і так звані «слідові» пси. Деякі з них успішно поєднують кілька навичок.

Взимку у Нікольському було вчинено зухвалий злочин. Мешканець потрапив до будинку самотньої пенсіонерки та викрав останні гроші. Грабіж було вчинено в умовах повної неочевидності. Все, що мали на руках поліцейські, це візерунок подошви від чоловічого взуття. Цього вистачило пухнастому напарнику, аби показати розшуковцям, де ховається зловмисник.
Ті самі чоботи, слід від яких було знайдено на місці злочину, правоохоронці витягнули з печі. Ще кілька хвилин - і вогонь би знищив один із ключових речових доказів провини їх власника.

За краплями крові.

Кров має свій запах, відчути який під силу лише тваринам. Як правило, зловмисники, як би обережно не діяли, залишають на собі, знаряддях вбивства або просто на землі на шляху втечі криваві відбитки. Знайти підозрюваних за побаченими слідами – справа представників розшуку, а ось за запахом – їхніх помічників.

Невелике місто Курахове сколихнула страшна знахідка біля сміттєвого контейнеру. Сумку з людськими частинами тіла знайшов мешканець, який вийшов викидати сміття.


У пошуках зачіпок оперативники обійшли прилеглі двори. Відмінний результат показав кінолог з чотирилапим напарником, який прибув до міста з Маріуполя. Пес взяв слід та за плямами крові впевнено вивів правоохоронців шляхом, яким пройшов вбивця, прямо до його оселі. У підїзді одного з будинків, а також біля квартири на 5 поверсі на підлозі поліцейські побачили відбитки від сумки. Крім того, в квартирі було знайдено залишки волосся, кров – на підлозі та у холодильнику, де душогуб тримав голову жертви, перш ніж позбавитися тіла.

Вони скрізь, де працюють поліцейські: на блокпостах, залізничних та автовокзалах, та просто на вулицях міста. Їх задіюють під час проведення обшуків і навіть тоді, коли людина безслідно зникає. Собаки – універсальний та безкомпромісний метод боротьби зі злочинністю та надійний бойовий товариш правоохоронців. Навіть на лінії вогню.