Тімбілдінг для лігівців. Учасники ініціативи «Ліга в дії» вчилися працювати та допомагати дітям в команді (ФОТО, ВІДЕО)

29.08.2017 в 14:55

Як втримати увагу дитини та через просте та веселе розповісти про складне та небезпечне – для 30 лігівців відбувся третій, завершальний, тренінг. Вже незабаром вони вирушать навчальними закладами Маріуполя та за принципом «рівний навчає рівного» розповідатимуть школярам, як вберегти себе в зоні бойових дій та що робити, якщо опинився в біді.

Заключний тренінг для лігівців провели фасилітатори громадської організації «Мариупольский союз молодежи» Дмитро Олійник та Анжела Петах. Тренери вчили підлітків, як працювати в команді, вчитися розуміти один одного, опановувати навички ефективної комунікації та вміння доносити інформацію.

- Навчали командній роботі, вчилися налагоджувати контакт зі своїми однолітками, елементами лідерських навичок. Готуємо їх до командної роботи, яку вони будуть проводити в навчальних закладах. Тренінг виключно без лекційної складової, все проходить в процесі виконання завдань, ігор, - відзначає Дмитро Олійник. -  Чудові діти, дуже живі та активні, навчаються дуже легко, активно діляться з нами своїми думками.

Учасник Ліги 16-річний Михайло розповідає, що йому сподобалися всі тренінги.

- На третьому ми вчилися бути відкритими, комунікабельними, дізнавалися один одного краще. Нас вчили, як краще спілкуватися з дітьми та подавати їм інформацію. Сподобалося, коли під час другої зустрічі нам розповідали про проблеми, насильство в сім’ї, на вулиці, в школі. Аби у майбутньому ми стали волонтерами та допомагали таким самим дітям, як і ми. Головне – донести до дітей, що не потрібно боятися, потрібно звертатися до поліції. Діти мають знати, що вони захищені, і у них є права, - впевнений Михайло.

16-річна Аня відзначає, що особисто для неї важливо, аби діти не відчували себе самотніми. Тому на заняттях вона активно вбирала всю інформацію, аби потім передати її іншим.

- Ми дізналися, як знайти підхід до однолітків та молодших дітей, аби донести їм інформацію про їхні права, допомогти у складній ситуації.  Аби всі пам’ятали: якщо щось сталося, можна звернутися до поліції. Вважаю, все це ми робимо, аби діти не відчували себе самотніми та знали, що у них є підтримка, є ті, для кого вони дуже дорогі, - розповідає дівчина.

Перший етап пройдено. Попереду у Ані та інших учасників Ліги – новий. Вже незабаром вони матимуть не просто спілкуватися з дітьми, а робити це так, аби кожна зустріч запам’яталася, аби після кожної діти були ще більше обізнаними в своїх правах.

- Тепер наші лігівці – повноцінна команда, яка здатна йти вперед, працювати з дітьми, ділитися з ними своїми знаннями. Зможуть розказати іншим дітям про таку потенційну загрозу як насильство в сім’ї, коли дитина залишається сам на сам з вулицею та може стати жертвою правопорушення або, не відаючи того, сам скоїти правопорушення. Вони зможуть повноцінно працювати по школах та розповідати про це іншим дітям, - підкреслила начальник ювенальної превенції поліції Донецької області Катерина Шнейдер.

Нагадаємо, ініціатива "Ліга в діі" («LЕAGUEinACTION») реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансові підтримки Європейського Союзу в межах Програми відновлення та розбудови миру.

Основними завданнями проекту є представництво і захист прав дітей Донеччини, цільова інформаційна робота, спрямована на виявлення дітей, які страждають від насильства, але приховують це й живуть у постійному стресі, та надання їм допомоги.
12:56 25.08.2019
Поліцейські приєдналися до всеукраїнської акції «Шаную воїнів – біжу за героїв України!»
11:44 24.08.2019
Керівництво поліції Донеччини взяло участь в урочистостях з нагоди Дня Незалежності України
09:32 24.08.2019
При звітуванні поліції про роботу нам потрібен зворотний зв’язок від громадськості, – Сергій Князєв (ІНФОГРАФІКА)
18:44 23.08.2019
В Бахмуті поліцейські затримали групу наркодилерів
16:20 23.08.2019
На Донеччині безпеку під час відзначення Дня незалежності України забезпечуватимуть понад 600 поліцейських
15:48 23.08.2019
Нетверезі водії, підроблені документи - результати відпрацювання півночі Донеччини за день
15:39 23.08.2019
Поліцейські затримали жительку Костянтинівки за підозрою у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю
14:41 23.08.2019
Повістка про виклик підозрюваного при здійсненні спеціального досудового розслідування
14:29 23.08.2019
На Донеччині внаслідок дорожніх аварій за добу постраждали троє людей. Поліція розпочала розслідування
14:03 23.08.2019
На Донеччині проходить онлайн-конкурс «Історія успіху жінок у поліції Донеччини»