Світ невидимих слідів Катерини Оніпенко

30.06.2020 в 12:06

«Важливе – в дрібницях», - впевнена начальник відділу криміналістичного забезпечення поліції Донеччини Катерина Оніпенко. Вона не має права на помилку – достовірність її доказів визначає результат розслідування, а іноді навіть долю людини.


Для когось запах парфумів – ознака вишуканого смаку, для неї – запаховий слід. Хтось хазяйновито витре з поверхні меблів відбитки пальців, вона ж на місці правопорушення дбайливо їх зафіксує, бо це - доказ. Майор поліції Катерина Оніпенко вміє помічати непомітне, коли мова йде про розкриття злочину.

Тендітна дівчина очолює чоловічий колектив експертів-криміналістів. Свої знання й досвід вона застосовує з єдиною метою – за слідовою інформацією з’ясувати обставини події й особу зловмисника та допомогти відновити справедливість.

Навколишній світ для Катерини - хвилююча сукупність слідів та ознак. Залюбки вона береться розв’язувати завдання «із зірочкою». Головне – бути уважною, щоб відчути та помітити важливу інформацію, яка стане незаперечним доказом у суді.

Коли в юному віці перед дівчиною постало питання вибору майбутньої професії, вона без сумніву обрала правоохоронну діяльність. Вирішила – й не помилилась, оскільки від роботи отримує задоволення й бачить практичний результат своєї праці. Завдяки Катерині та її дружній команді експертів-криміналістів розкрито безліч злочинів. У потоці службових завдань – виїзди на вбивства, крадіжки, в зону проведення бойових дій, де події також потребують кваліфікації.

Катерина ділиться: «Це цікава й захоплююча робота, яка потребує уваги й зосередженості. Будь-яке завдання здійсненне, коли поруч з тобою команда висококласних фахівців! Вони надихають й заряджають мене своєю енергією».

Діяльність експертів-криміналістів здається загадковою і дорослим, і дітям. Катерина залюбки розповідає школярам про особливості своєї роботи. Найбільше учнів цікавить дактилоскопія – можливість «відкатати пальчики» й відчути себе справжнім криміналістом. А ще – можливість зазирнути до наплічника сусіда по парті за допомогою відеоскопа. Таке спілкування має свій продуктивний результат – вже кілька молодих людей під впливом позитивних вражень прийняли рішення вступати до правового вишу, щоб надалі поповнити лави поліції.

Пошуки, дослідження, експертизи… У вирі подій майор поліції Катерина Оніпенко турботливо оберігає свій особистий простір. У ньому є місце довгим розмовам з бабусею, від мудрих порад якої складне стає простим й зрозумілим. І, обов’язково, - книжкам з психологічної й філософської тематики. Усе це створює той гармонійний світ, який заспокоює й надихає дівчину на нові звершення.

17:13 09.07.2020
Поліція Донеччини закликає допомогти родині поліцейських з Бахмута, яка бореться за життя свого малюка (ВІДЕО)
17:04 09.07.2020
Кримінальні проступки: особливості та переваги нововведень
15:38 09.07.2020
Поліцейські Ма’рїнки розслідують загибель жінки у річці
12:59 09.07.2020
З початку року більше пів тисячі дітей Донеччини звернулися по допомогу поліції у випадку домашнього насильства
12:48 09.07.2020
У Краматорську поліцейські затримали зловмисника, який намагався вбити чоловіка
12:29 09.07.2020
7-річний Ілля з Лиману допоміг поліцейським розкрити тяжкий злочин
12:12 09.07.2020
Допомога надійде своєчасно: колл-центр - ефективна зв’язна ланка між громадянами та поліцією Донеччини
11:55 09.07.2020
Поліцейські Бахмута завадили потраплянню наркотиків до слідчого ізолятора
18:14 08.07.2020
У Маріуполі поліція відкрила кримінальне провадження через наїзд на 12-річну дівчинку
17:44 08.07.2020
Покровські поліцейські затримали грабіжника-гастролера