Стоп булінг! Що робити, якщо дитина постраждала від цькування

20.09.2019 в 17:48

Маріуполь та Мангушський район долучилися до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу, який тривав з 16 до 20 вересня. Про те, які види цькування трапляються серед дітей та яку адміністративну відповідальність передбачено за його вчинення, розповідали школярам інспектори ювенальної превенції Центрального відділу поліції та підпорядкованих йому відділень.


Виховні години, тематичні зустрічі, спільні тренінги з шкільними психологічними службами – ці заходи поліцейські провели з метою попередження булінгу та подолання його можливих наслідків.

Також правоохоронці відвідали батьківські збори, на яких пояснили батькам та вчителям, як зрозуміти, що дитина піддається булінгу, та навчити її протистояти такому явищу.

Нагадали, що, перш за все, батьки повинні приділяти більше уваги своїм дітям та придивлятися до їх поведінки, адже, коли дитина стає жертвою булінгу, то, найчастіше, вона замикається в собі, боїться повідомити про такі неприємні «інциденти» дорослим, які можуть їй вчасно допомогти.

Жертвою цькування може стати будь-яка дитина. Однак, найчастіше страждають ті, хто найбільше виділяється (незвично одягнений, дивно поводиться). Також потенційними жертвами можуть стати ті, хто швидко втрачає самоконтроль, легко піддається емоціям.

Якщо дитина постраждала від булінгу, потрібно:

- звернутися до класного керівника, завуча або директора школи;

- написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини;

- якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звернутися із заявою до поліції.

Наголошуємо, що відповідальність за дії дитини, до досягнення нею 18 років, несуть батьки. Якщо дитина вчиняє насильство над іншими, батьків може бути притягнено до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності. Хоча за нанесення тілесних ушкоджень, побої, крадіжки та грабіж відповідати доведеться кривднику, навіть якщо він не досяг вісімнадцятиріччя.