Службова «передова» та надійний тил дільничного офіцера поліції Сергія Яркового

10.06.2020 в 10:42

На службі він бореться зі злочинністю та стоїть на варті безпеки мешканців ввіреної йому дільниці. А вдома на капітана поліції Яркового чекає турбота і родинний затишок. Головне для нього – правопорядок і щасливі очі рідних.

 

Стати поліцейським маріуполець Сергій Ярковий вирішив ще в шкільні роки. На вибір майбутньої професії вплинув приклад старшого брата, який вже працював у патрульно-постовій службі і не раз розповідав про свою службу, про взаємодію з людьми та про можливість надавати допомогу тим, хто її потребує.

Саме бажання захистити слабшого, зрештою, і визначило вибір професії для Сергія. До служби в правоохоронних органах він ішов через армію, навчання на факультеті митного права Міжрегіональної академії управління персоналом та отримання диплома магістра за спеціальністю «Право» в Запорізькому національному технічному університеті.

Служити і захищати

У 2006-му правознавець Ярковий почав патрулювання вулиць Маріуполя у складі патрульно-постової служби міліції. Потім став помічником дільничного, а нині працює старшим дільничним офіцером Лівобережного відділення поліції. Його ділянка - центр Лівобережжя, де проживають близько 30 000 містян.

«Про нашу роботу можна багато розповідати, - ділиться капітан поліції. - Розкриття злочинів, складання протоколів про порушення - це, звичайно, важливо. Але, мені здається, що головне в ній - це допомога людям. Є побутові проблеми, які вони не можуть вирішити без сторонньої допомоги. Людина постійно перебуває в стресовому стані через нерозв'язні, з її точки зору, розбіжності з сусідами, родичами. Часто обидві сторони хочуть вийти з конфліктної ситуації, але не знають, як це зробити. І коли вдається їм допомогти, вони починають жити по-іншому.»

На жаль, зауважує Сергій Ярковий, нерідко доводиться стикатися з випадками домашнього насильства. Найчастіше вони виникають на ґрунті зловживання алкоголем. А від цього дуже страждають діти, на очах у яких відбуваються скандали. Втручання поліції допомагає погасити конфлікт, закликати агресора до відповіді, але в кожному конкретному випадку потрібен особливий підхід до вирішення ситуації.

Виручає кмітливість

Ще один з поширених видів злочинів - крадіжки. І часом, щоб упіймати злочинця, доводиться йти на хитрість. Так сталося нещодавно. Камера відеоспостереження на одному з ринків зафіксувала, як невідомий витягнув мобільний телефон з кишені покупця. Підозрюваного вирахували швидко. Питання було тільки в тому, як його викрити й притягнути до відповідальності. Під час розслідування з'ясувалося, що викрадач сам нещодавно звертався до поліції із заявою про зникнення телефону. Адреса підозрюваного була відома, але йти до нього додому, ризикуючи наштовхнутись на зачинені двері, поліцейські не стали. Замість цього дільничний зателефонував чоловікові та запросив його прийти до відділення поліції - мовляв, поговорити про зникнення. Підозрюваний прийшов і під час бесіди під вагою доказів зізнався в крадіжці. Він посилався на те, що перебував у стані алкогольного сп’яніння і тому не розумів, що скоює кримінальний злочин.

Сергій Ярковий констатує: люди часто переступають закон саме під впливом спиртних напоїв. Але ще більшу тривогу в дільничного викликає те, що сьогодні «молодшає» наркоманія - специфічні медпрепарати, «солі», «травку» стали вживати навіть школярі. Наслідки страшні – незворотні зміни у психіці, проблеми зі здоров'ям, а потім, як правило, - ще й із законом.

Запобігання злочинам, пов'язаним із розповсюдженням наркотиків, - одне з важливих завдань дільничних офіцерів, але далеко не єдине. Саме вони, по суті, відповідають за стан криміногенної ситуації у своїх мікрорайонах. І ніхто краще за них не знає, чим "дихають" місцеві асоціальні елементи.

Надійний тил

У кожного поліцейського після напруженого робочого дня є свій метод релаксації. Ще в шкільні роки Сергій грав з однолітками у футбол, займався легкою атлетикою. І зараз він любить робити ранкові пробіжки вздовж моря, виконуючи на березі комплекс вправ. Поліцейський говорить: «Можу віджатися на руках скільки завгодно, підтягнутися сім-вісім разів на турніку, люблю виконувати гімнастичні вправи на брусах».

Зі служби Сергія чекають вдома дружина і дев'ятирічна донька. Правда, в будні дівчинка не може приділити татові багато уваги, оскільки займається волейболом, танцями і додатково вивчає англійську мову. А ось вихідні сім'я обов'язково проводить разом, часто - в нових міських парках. У відпустці Яркові подорожують на власному автомобілі. Вже побували в декількох країнах Європи, а в цьому році за два тижні об'їхали майже всю Україну.

«Це цікаво - побачити на власні очі, як живуть люди в інших містах, подивитися на видатні історичні пам'ятки. Звісно, важко було 12-14 годин сидіти за кермом, але, дивлячись на реакцію дочки й дружини, я розумів, що подорож того варта. Наша країна - дивовижно гарна», - ділиться враженням Сергій.

Центральний відділ поліції Донецької області за матеріалом видання «Приазовский рабочий»

10:47 15.08.2020
Поліцейські Донеччини викрили угруповання збувальників метадону з місячним прибутком близько півтора мільйона гривень
17:29 14.08.2020
Оперативники Добропілля перекрили канал збуту особливо небезпечного наркотику
17:00 14.08.2020
Поліція Донеччини розпочала профілактичну акцію «Будь видимим на дорозі»
10:57 14.08.2020
Результат поліцейського проєкту «Рівність. Безпека. Право»: на Донеччині створено інформаційну платформу безпеки для дітей
10:45 14.08.2020
За місяць дізнавачі Донеччини спрямували до суду понад 300 кримінальних проваджень
10:20 14.08.2020
Увага конкурс!
09:52 14.08.2020
З початку року поліція Донеччини викрила 202 учасників незаконних збройних формувань
17:00 13.08.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення встановили закладника наркотиків (ВІДЕО)
16:07 13.08.2020
Жителька Вугледара здала поліцейським гранату
15:56 13.08.2020
На Донеччині поліція викрила учасників злочинного угруповання, які привласнили на пасажирських перевезеннях майже 1,7 мільйона гривень