Слов'янські поліцейські притягнули до відповідальності майже 100 батьків, які усунулися від піклування про власних дітей

12.04.2018 в 16:06

На обліку в поліції перебувають 49 родин, які потрапили у скрутні життєві обставини, в яких виховується 147 дітей. Співробітники ювенальної превенції спільно з соцслужбами вилучили з неблагополучних родин 18 дітей, які жили як сироти при живих батьках.


Залишення дітей без нагляду, незабезпечення необхідних умов для їх проживання та виховання, вчинення неповнолітніми різного роду правопорушень – підстави, на яких працівники ювенальної превенції притягують батьків до адміністративної відповідальності.

Повідомлення, які надходять в поліцію і сповіщають про трагічні випадки з дітьми, як правило, трапляються в сім’ях, в яких батьки зловживають спиртними напоями чи зайняті влаштуванням особистого життя і нехтують батьківськими обов’язками.

З метою перевірки умов проживання дітей у підоблікових сім'ях та профілактичної роботи із батьками, що мають схильність до невиконання своїх обов'язків співробітники ювенальної превенції провели 126 рейдів. В результаті таких заходів поліцейські виявили 3 родини, в яких діти стали жертвами батьківської «уваги». Відповідні повідомлення були надіслані до служби у справах дітей про взяття вказаних сімей на облік.

Так, через байдужість дорослих дитина 2017 року народження отримала розлад здоров’я та затримку у розвитку. Під час візиту до багатодітної родини лікар-педіатр побачила, що молодша з дітей - п'ятимісячна дівчинка не добирає вагу, має ознаки затримки у розвитку. Незважаючи на опір 28-річного батька, для "заспокоєння" якого довелось викликати наряд поліції, малечу було госпіталізовано до медичного закладу.

З даної родини також були тимчасово вилучені й всі інші діти - шість хлопчиків та дівчаток 2009-2016 років народження, яких після медичного огляду було поміщено до дитячої лікарні та центру соцреабілітації.

На жаль, такі випадки не поодинокі.

Також до відповідальності притягуються батьки, діти яких самовільно покидають домівки чи навчальні заклади. В цьому році поліцейські розшукали та повернули додому 21 дитину. Найчастіше неповнолітні тікають від побутових сварок з батьками, друзями, з-за конфліктів, що виникли у навчальному середовищі.

Майже всі діти були знайдені у першу добу після зникнення.

В основному заяви про зникнення дітей надходять від батьків, чиї діти пішли гуляти і не повернулися додому у встановлений батьками час, не відповідають на телефонні дзвінки або спеціально відключають мобільні телефони. У більшості випадків діти мають на меті не втекти з дому, а погуляти подовше. Це діти підліткового віку 12-18 років.

Також непоодинокі випадки, коли дорослі намагалися самостійно розшукати своїх дітей, а коли пошуки не давали результату тільки тоді зверталися до поліцейських.

Так, у Слов’янську родичі двох подруг 14 та 17 років повідомили про їх зникнення до поліції лише через два дні. Незважаючи на це, поліцейські того ж дня розшукали та повернули дівчат додому.

За неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності (ст. 184 КУпАП) притягнуто 95 осіб, ще 2 батьків, халатність та байдужість яких призвели до тяжких наслідків, притягуються до кримінальної відповідальності в порядку ст. 166 Кримінального кодексу України.