Слов'янські лігівці разом із поліцейськими проінформували мешканців, як не потрапити на гачок шахраїв

18.10.2018 в 15:55

Для того, щоб оповістити максимальну кількість громадян про дії аферистів, правоохоронці розробили профілактичні пам'ятки з роз'ясненнями про шахрайські схеми. В розповсюдженні листівок поліцейським допомагають лігівці - розклеюють в публічних місцях, а також місцях, куди потенційні жертви приходять перевести свої грошові кошти.


Після перегляду чергового сюжету про жертв шахраїв ви, напевно, думаєте: «Вже кого-кого, а мене не змогли б обдурити». Не спокушайтеся — аферисти давно навчилися підбирати слова навіть до найбільш обережних і недовірливих громадян. Мета шахраїв – змусити передати гроші добровільно. Тому поліцейські разом з помічниками з «Ліги майбутніх поліцейських» проводять профілактичні заходи по запобіганню шахрайств.

Аферисти діють професійно, вміють так побудувати розмову, що у потерпілого немає часу обдумати своє рішення. Тому громадянам необхідно зберігати спокій, не боятися залякувань і погроз, ні в якому разі не повідомляти стороннім реквізити банківських карт, пін-код і не відправляти їх на номери телефонів, зазначених в смс-повідомленні.

Знайти телефонних шахраїв після того, як вони зробили чергове правопорушення, завдання непросте. Добре оснащені технічно, вони здатні діяти з будь-якої точки України, а іноді й із-за кордону. Головним засобом в боротьбі проти них була і залишається профілактична робота з населенням, а особливо з людьми похилого віку, які так легко піддаються на хитрощі зловмисників.

Закликаємо жителів бути пильними. Якщо на ваш або телефон ваших близьких надходять сумнівні повідомлення або дзвінки з вимогою повідомити ваші особисті дані (номер банківської карти, пін-коди, термін дії), до вас на вулиці звертаються незнайомці з "проханнями про допомогу", або ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте, і відразу телефонуйте за номером "102" або іншим телефоном чергової частини 066-153-49-33.