Шлях Олени Продун у лабіринтах слідчих дій

01.07.2020 в 11:32

«Важливо зосередитись на головному – від цього залежить результат будь-якої справи, - стверджує підполковник поліції Олена Продун. - А їх безліч! І від початку розслідування до направлення провадження до суду потрібно прожити відрізок життя разом з потерпілими та фігурантами, щоб відновити справедливість».


Сьогодні Олена очолює організаційно-методичний відділ слідчого управління обласного главку поліції, її слідча практика величезна, як і кількість розкритих справ. Добре пам’ятає слідча своє «бойове хрещення», яке допомогло їй перебороти в собі хвилювання й невпевненість та набути неоціненного досвіду. Молоденька поліціянтка пропрацювала менш ніж місяць, коли їй доручили розслідувати розбій (на бабусю в її власному будинку напали дві онуки разом з хлопцями). Зрештою, усіх чотирьох зловмисників заарештували, а справу в установлений термін спрямували до суду. Під час цього розслідування Олена вивчила всі можливі експертизи – медичну, ДНК, дактилоскопічну, хімічну (у підозрюваних виявили наркотики).

«Спочатку було відчуття шоку, - згадує Олена. – Адже цю справу треба було розслідувати паралельно з багатьма іншими. З труднощами залишилась сам на сам. Це наче тебе кинули у воду: випливеш – працюватимеш. Випливла…».

Справжній професійний гарт почався у 2014 році, коли у Маріуполі почались терористичні напади та мародерство. Поліціянтка виконувала обов’язки начальника слідства в Жовтневому райвідділі, коли надійшло повідомлення про захват військової частини. Ця подія стала точкою відліку в низці злочинів бойовиків проти населення міста.

Слідчому підрозділу доводилось працювати по дві доби без відпочинку. Траплялись затримання понад 30 осіб, підозрюваних у скоєнні правопорушень, передбачених дещо «новими» для роботи слідства статтями, досвіду розслідування яких у мирні часи просто не було.

«З жахом згадую 9 травня - ніч погромів та мародерства в місті. Було скоєно безліч правопорушень, які потребували розслідування. Слідчі гідно впорались із завданням. А 13 червня місто визволили й відтоді стало набагато легше та спокійніше працювати», - розповідає слідча.

Екстремальні умови роботи навчили Олену сміливо долати труднощі, а ще – удосконалили її управлінський досвід. Слідча пишається здобутками колективів слідчих підрозділів,очолюваних нею під час роботи.

Жінка тонко відчуває той потрібний гармонійний баланс між професійним та особистим, щоб отримувати задоволення від життя й роботи. Будь-яку вільну хвилину жінка намагається проводити поруч з донькою, поділяючи всі її інтереси, уважно вислуховує дівочі секрети, попри зайнятість залишаючись для дівчинки найближчою подругою.


17:00 13.08.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення встановили закладника наркотиків (ВІДЕО)
16:07 13.08.2020
Жителька Вугледара здала поліцейським гранату
15:56 13.08.2020
На Донеччині поліція викрила учасників злочинного угруповання, які привласнили на пасажирських перевезеннях майже 1,7 мільйона гривень
11:31 13.08.2020
Поліція Донеччини за підтримки ДЮІ формує сучасну стратегію кримінологічної безпеки Донецької та Луганської областей
11:01 13.08.2020
Поліція Бахмута розслідує обставини аварії, в якій травмовано чоловіка
17:57 12.08.2020
Поліція Донеччини співпрацює з Консультативною місією ЄС при підготовці до забезпечення чесних виборів
16:48 12.08.2020
На Донеччині поліцейські та прикордонники ліквідували наркоплантацію
14:34 12.08.2020
Оперативники Маріуполя затримали підозрюваного у побитті місцевого мешканця
13:01 12.08.2020
Поліція Бахмута розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх
12:24 12.08.2020
В Бахмуті поліцейські врятували чотирьох малолітніх дітей, мати яких забула про свої батьківські обов’язки