Рівний навчає рівного. В рамках проекту «Ліга в дії» підлітки Маріуполя провели свій перший «урок» для вихованців школи-інтернат №2

19.09.2017 в 21:17

Про безпеку в зоні проведення антитерористичної операції, безпеку вдома та на вулиці, права, обов’язки та про те, що потрібно робити, якщо опинився в екстреній ситуації, говорили сьогодні лігівці та їхні перші «учні». Ініціатива «Ліга в дії», яка реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансові підтримки Європейського Союзу в межах Програми відновлення та розбудови миру, вийшла на новий етап. Перше заняття відвідав очільник поліції Донеччини Микола Семенишин та представник Організації Об’єднаних Націй в Україні Михайло Карелін.


Проект стартував у серпні. Тоді для найактивніших учасників «Ліги майбутніх поліцейських» Маріуполя та Мангуша розпочалася серія тренінгів, під час яких вони вчилися, як допомогти своїм одноліткам. Діти активно займалися, аби у майбутньому стати тренерами. І ось цей час настав.Перші «учні» - давні знайомі і лігівців, і поліцейських – вихованці Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернат №2. Сьогодні тут навчається 109 дітей, 30 з них – приїхали з Мар’їнки після того, як їхній інтернат було зруйновано. За роки війни ці діти звикли, що правоохоронці – завжди поруч, і завжди радо зустрічають гостей.


Як і всі тренінги для учасників Ліги, це «заняття» пройшло в інтерактивній формі, діти ближче познайомилися один з одним, весь «урок» працювали у командах. Разом групи одна за одною розкривали ті загрози, які можуть чекати на них звідусіль. Говорили, що насильство може бути не тільки фізичним, а й психологічним, економічним. Що загрозу можуть становити не тільки незнайомці, а й, на жаль, найрідніші люди. І в жодному з випадків не можна про це замовчувати.Підлітки розігрували різні сценки, які допомагали краще розбирати ту чи іншу проблему. Вчилися, що робити, якщо знайшов небезпечний предмет, загубився на вулиці, якщо тебе ображають в школі, до тебе підійшов незнайомець. Говорили і про важливість безпечної поведінки на дорозі, повагу як до молодших, так і до однолітків, і дорослих.


Начальник поліції Донецької області генерал Микола Семенишин відзначив, що такий проект і заняття, які проводяться в його рамках, покликані і врятувати дитину від небезпеки, що може її підстерігати в зоні проведення АТО, і вберегти її від необдуманих та непоправних кроків.

-  Дуже приємно, що саме «Ліга майбутніх поліцейських» не на слові, а на ділі втілює ті цінності, які потрібні для виховання наших дітей. Я маю велику надію, що за допомоги депутататського корпусу, так, як і на Хмельниччині, де була розроблена трирівнева модель профілактики підліткової злочинності, ми тут також будемо комплексно втілювати ці задумки за принципом: рівний -рівному. Щоб виховувати медіаторів, які будуть займатися примиренням сторін, створенням шкільних служб порозумінь, - відзначив генерал Семенишин.


Спеціаліст із соціальної мобілізації та доступу до правосуддя програми розвитку ООН Михайло Карелін подякував генералові за підтримку та бажання працювати з молоддю. Він розповів, як познайомився із Лігою: їхня організація створювала форуми розвитку громад, до яких залучала і дітей.

- Це називається community  policing – як взаємодіє поліція з громадами. І тут учасники «Ліги майбутніх поліцейських» виявилися найбільш активними. Вони працювали та здійснювали величезну як профілактичну, так і іншу роботу по Донецькій області: влаштовували різні квести, походи, тренінги, тематичні акції. Нам би хотілося зробити цей рух ще більш активним, щоб ділитися цим досвідом і з Луганською областю, - зазначає Михайло Карелін.

Дотримання прав дітей, протидія домашньому насильству, правила безпеки в зоні проведення бойових дій – все це сьогодні обговорювали діти між собою. Лігівці нагадали: при будь-якій небезпеці потрібно телефонувати до поліції. І віднедавна це можна зробити і за допомогою мобільного додатку «Поліція 102».

14-річний вихованець школи-інтернат Гриша ділиться, що чути про такі речі від однолітків – це зовсім інша річ, ніж від дорослих. Хлопець гарно малює, захоплюється футболом, карате та мріє стати бійцем військово-морських сил. Проте вже зараз твердо знає: при будь-якій проблемі – телефонуй 102.


А учасник проекту «Ліга в дії», учень ліцей-школи №48 Павло розповів, що побувати у ролі тренера та говорити зі своїми однолітками про зовсім не дитячі проблеми – абсолютно нове, незвичне та захоплююче.

-  Для мене це був перший такий досвід, коли я спробував себе у ролі тренера, і мені це дуже сподобалося. Сьогодні говорили про безпеку дітей, про насильство. Я не збираюся зупинятися, попереду у нас ще п’ять таких занять, і я сподіваюся, ми зможе допомогти таким самим дітям, як і ми, - каже Павло.

Його «колега» Софія зізналася, що спочатку було дуже страшно – не знали, як інші діти відреагують. Але ще на початку зустрічі зрозуміла, що все вийде як найкраще.

- Люблю щось розповідати, вчитися чомусь новому. Для мене це був надзвичайний безцінний досвід. Думаю, що інші заняття пройдуть у такому ж дусі, - каже дівчина.

На завершення діти та дорослі ділилися ідеями, як продовжити співробітництво навіть після завершення цього проекту.


-  В мене є бачення щодо розвитку вказаного проекту. Потрібно продовжувати всі гарні напрацювання. Проект закінчується у листопаді, і в подальшому будемо вдосконалюватися, розширюватися та працювати з дітьми – підкреслив генерал Семенишин.

Нагадаємо, основним завданнями ініціативи «Ліга в дії» є представництво і захист прав дітей Донеччини, цільова інформаційна робота, спрямована на виявлення дітей, які страждають від насильства, але приховують це й живуть у постійному стресі, та надання їм допомоги.14:31 24.06.2019
Вугледарські поліцейські забезпечують правопорядок під час протесту шахтарів (ФОТО)
12:30 24.06.2019
Екс-найманець ДНР здався правоохоронцям Бахмута
11:38 24.06.2019
Поліцейські припинили незаконну порубку лісу у Добропільському районі (ФОТО)
11:28 24.06.2019
Майже 1000 кущів конопель та готовий канабіс вилучили правоохоронці у мешканця Ясинуватського району (ФОТО)
21:52 23.06.2019
В Маріуполі поліцейські затримали підозрюваного у вчиненні розпусних дій відносно дитини
17:10 22.06.2019
В Добропіллі поліцейські розкрили розбійний напад на місцеву пенсіонерку (ФОТО)
12:33 22.06.2019
Ветерани АТО приєднаються до поліції у пошуках зниклих дітей
12:30 22.06.2019
Поліцейські прифронтового Торецька припинили збут марихуани
10:25 22.06.2019
Добропільські поліцейські вилучили близько 500 кущів конопель
10:06 22.06.2019
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи та району