Рівень злочинності на Донеччині є одним з найнижчих у державі та складає 31,4 злочинів на 10 тисяч населення (ВІДЕО)

11.07.2019 в 16:36

Про це сьогодні, 11 липня, повідомив начальник поліції Донецької області Микола Семенишин під час координаційної наради та брифінгу «Про стан правопорядку на території Донецької області та заходи щодо покращення взаємодії правоохоронних органів з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування».


Участь у нараді, яка відбулася у Головному управлінні Нацполіції в Донецькій області, взяли прокурор Донецької області Євген Бондаренко, заступник командувача штабу Операції об'єднаних сил Богдан Бондар, начальник ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Володимир Петриченко, військовий прокурор об’єднаних сил Олег Ціцак, голова Донецької обласної держадміністрації Павло Кириленко, голови міст і територіальних громад.

Микола Семенишин відзвітував перед громадськістю про підсумки роботи поліції регіону за півроку.

«Сьогодні рівень злочинності на Донеччині є одним з найнижчих в державі та складає 31,4 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення. За допомогою до поліції області протягом шести місяців звернулось майже 195 тисяч громадян, що на 2 тисячі більше, ніж у минулому році - це є свідченням, що громадяни стали нам більше довіряти», - відзначив керівник обласної поліції.
Припинено діяльність 6 організованих злочинних груп. Затримані 27 осіб, які скоїли 46 тяжких та особливо тяжких злочинів.

В результаті заходів з протидії обігу нелегальної зброї вилучено 40 гранатометів та понад 450 гранат . За злочини, пов’язані з обігом наркотиків, до відповідальності притягуються 590 осіб, вилучено понад 53 кг наркотиків на суму близько півмільйона гривень.

Поліцейські припинили 21 злочин проти суспільної моралі та в сфері торгівлі людьми. Під час операції «Мігрант» задокументовано 25 злочинів, вчинених іноземцями, та виявлено 64 нелегальних мігранти. На сьогодні на території області не перебуває жодного «злодія в законі».

За корупційними злочинами розпочато 125 кримінальних проваджень, з них 72 – спрямовано до суду, до адміністративної відповідальності притягнуто майже 400 осіб. В результаті превентивних заходів скасовано проведення 104 державних закупівель із порушеннями на загальну суму 1,44 мільярдів гривень.

Що стосується безпеки на дорогах, поліцейськими груп реагування задокументовано понад 38 тисяч порушень правил дорожнього руху, з яких більше 2 тисяч - керування транспортом у стані сп’яніння.

Микола Семенишин відзначив підтримку поліції з боку органів виконавчої влади та громад та розповів про хід реалізації спільних проектів: «Безпечний будинок», «Тонка синя лінія», система інтелектуального відеоспостереження та інших. Так, в області функціонують 180 інтелектуальних камер, до кінця року планується підключення ще 16 камер у Покровську і прифронтовому Торецьку.

Керівник обласної поліції презентував всеукраїнський пілотний проект «Поліцейський офіцер громади» та у зв’язку з цим наголосив на необхідності посилення співпраці з органами місцевого самоврядування.

«Громада має отримати реального, а не «абстрактного», дільничного на селі, який би був здатним у межах компетенції швидко та ефективно вирішувати усі проблемні питання забезпечення правопорядку, а поліція – створення громадою для дільничного належного рівня матеріально-технічного забезпечення», - зазначив Микола Семенишин.

Також було обговорено стратегію відновлення цілісності України і деокупації Донбасу: «Механізм малих кроків».

Прокурор Донецької області Євген Бондаренко надав оцінку взаємодії з оперативними підрозділами поліції області та підняв питання ефективної боротьби з незаконною вирубкою лісу.

Військовий прокурор Олег Ціцак наголосив на співпраці зі всіма правоохоронними органами під час розслідування правопорушень та протидії незаконній торгівлі спиртними напоями.

Керівник ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Володимир Петриченко вказав на протидію терористичним проявам, діяльності диверсійних груп, боротьбу з контрабандою, а також викорінення спільними зусиллями корупції на КПВВ.

Також присутні обговорили забезпечення законності та безпеки під час виборів у Верховну Раду.

«Основне завдання – вибори повинні пройти, чесно, демократично та прозоро. Ми повинні забезпечити громадянам вільне волевиявлення», - підкреслив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

Також керівники органів влади та силових структур домовилися про механізм дій для покращення умов перетину лінії розмежування та перебування жителів тимчасово окупованих районів на території, підконтрольній Україні.

12:26 07.08.2020
Увага! У кількох регіонах держави вводиться тимчасове обмеження руху великогабаритного транспорту
11:08 07.08.2020
Покровські поліцейські розшукали неповнолітнього втікача, який «подорожував» на велосипеді
10:51 07.08.2020
Слідчий з Донеччини Олексій Черепанов подолав дистанцію в 100 км
10:42 07.08.2020
Музей поліції Донеччини поповнився новими реліквіями та просвітницькою літературою
10:05 07.08.2020
Проєкт «Рівність. Безпека. Право» в дії: поліцейські Донеччини провели семінари зі школярами в Маріуполі та Гранітному
16:38 06.08.2020
КОРД відпрацював тактику дій при затриманні злочинців, які використовують авто (ВІДЕО)
15:38 06.08.2020
У Лебединському дільничні викрили місцевого наркоаграрія
14:32 06.08.2020
Поліція задокументувала незаконну порубку дерев у Слов'янському районі
11:05 06.08.2020
Зникла дитина!
17:17 05.08.2020
Курсанти юридичного вишу в рамках навчальної практики відвідали головний офіс поліції Донеччини