«Професія на все життя» - так каже про свою роботу експерт-криміналіст Анастасія Старцева з Покровська

09.07.2018 в 11:29

«Свою професію я вважаю суто жіночою, бо жінки, на мою думку, більш прискіпливі до дрібниць та кропіткі. Кожен день я відкриваю для себе в ній щось нове та впевнююсь в тому, що не помилилась у виборі роботи»,– каже ще зовсім молода, але вже досить досвідчена в своїй справі, експерт-криміналіст Покровського відділу поліції Настя Старцева.

Настя родом із Макіївки. Там пройшло її дитинство, там ще в шкільному віці дівчина вирішила пов’язати свою долю із роботою в правоохоронних органах. Тому, коли прийшов час обирати до якого ВИШу вступити, Настя не роздумуючи обрала Донецький юридичний інститут. Спочатку вона хотіла бути слідчим, але в процесі навчання змінила свою думку і на другому курсі чітко вирішила стати криміналістом, бо саме ця професія поєднувала в собі все те, чим прагнула займатись дівчина.

«Коли в нас почалися спеціальні предмети, пов’язані з криміналістикою та експертизами, викладачі досить цікаво роз’яснювали теми, наводили багато прикладів із власного досвіду і мені теж захотілося приймати участь в розкритті злочинів, а саме – оглядати місця злочинів, шукати докази. З кожним роком навчання я зрозуміла, що в цій професії важливі такі якості, як допитливість, ерудованість, аналітичний розум, упевненість в собі, спостережливість, уважність і відповідальність. І тепер, працюючи криміналістом, я намагаюся все це застосовувати в своїй роботі»,- каже Анастасія.

Коли в 2014 році в Донеччині розпочалось проведення АТО, Настю разом з іншими курсантами перевели до Києва, а стажування дівчина проходила вже в Маріуполі. У 2017 році після випуску молодого фахівця було направлено на роботу до Покровського відділу поліції, де вона і працює.

Ще не так багато часу Анастасія працює на посаді, але тендітна дівчина встигла вже побувати на багатьох виїздах й викриттях, та зарекомендувати себе, як гарний спеціаліст, який добре знається на криміналістиці.

«Не існує в світі двох абсолютно однакових об'єктів - ні слідів взуття, ні слідів знарядь злому. Подібні, схожі - є, а ось однакових - немає. Експерт-криміналіст повинен визначити, кому саме належать сліди, відбитки пальців, і т.д. і таким чином отримати докази злочину. Взагалі, я вважаю, що жінка-правоохоронець в ідеалі - це смілива, життєрадісна і творча людина, яка завжди може знайти вихід з будь-якої ситуації. Мені подобається брати безпосередню участь у розкритті злочинів, тим самим бути корисною суспільству. Я не боюся вигляду крові і вважаю, що робота експерта - це така ж робота, як і багато інших, наприклад, лікаря, вчителя, пекаря. Потрібно просто бути сильною і витривалою», - розповідає дівчина із чарівними великими очима.

Настя охоче ділиться своїми планами на майбутнє, каже що мріє про велику дружню родину та сподівається, що найближчим часом зможе поїхати до рідного міста і прогулятися там по улюбленим з дитинства місцям.19:06 16.02.2019
При розмінуванні в прифронтовому районі Донеччини загинув рятувальник, троє поліцейських поранені (ВІДЕО)
12:41 16.02.2019
В Мангуші затримано мешканця, який молотком вбив батька
10:22 16.02.2019
За фактом підпалу автомобіля у Покровську відкрито кримінальне провадження
10:13 16.02.2019
Покровська поліція відчинила двері для старшокласників місцевих шкіл
19:04 15.02.2019
На забезпечення публічної безпеки під час виборів на Донеччині будуть задіяні максимальні сили поліції (ВІДЕО)
18:53 15.02.2019
Громадянська мережа ОПОРА проведе навчання для працівників поліції Донеччини щодо дій під час виборів
18:44 15.02.2019
«Повідомлення про підкуп вчителів на Донеччині представниками кандидата в президенти – фейкове та створене на тимчасово окупованій території», - Микола Семенишин (ВІДЕО)
17:33 15.02.2019
Публічна безпека мешканців та гостей Донеччини під контролем збільшених нарядів поліції
16:24 15.02.2019
Поліцейські Донеччини вшанували воїнів-інтернаціоналістів
15:24 15.02.2019
За фактом незаконної вирубки лісу поліція Краматорська відкрила кримінальне провадження