«Професія на все життя» - так каже про свою роботу експерт-криміналіст Анастасія Старцева з Покровська

09.07.2018 в 11:29

«Свою професію я вважаю суто жіночою, бо жінки, на мою думку, більш прискіпливі до дрібниць та кропіткі. Кожен день я відкриваю для себе в ній щось нове та впевнююсь в тому, що не помилилась у виборі роботи»,– каже ще зовсім молода, але вже досить досвідчена в своїй справі, експерт-криміналіст Покровського відділу поліції Настя Старцева.

Настя родом із Макіївки. Там пройшло її дитинство, там ще в шкільному віці дівчина вирішила пов’язати свою долю із роботою в правоохоронних органах. Тому, коли прийшов час обирати до якого ВИШу вступити, Настя не роздумуючи обрала Донецький юридичний інститут. Спочатку вона хотіла бути слідчим, але в процесі навчання змінила свою думку і на другому курсі чітко вирішила стати криміналістом, бо саме ця професія поєднувала в собі все те, чим прагнула займатись дівчина.

«Коли в нас почалися спеціальні предмети, пов’язані з криміналістикою та експертизами, викладачі досить цікаво роз’яснювали теми, наводили багато прикладів із власного досвіду і мені теж захотілося приймати участь в розкритті злочинів, а саме – оглядати місця злочинів, шукати докази. З кожним роком навчання я зрозуміла, що в цій професії важливі такі якості, як допитливість, ерудованість, аналітичний розум, упевненість в собі, спостережливість, уважність і відповідальність. І тепер, працюючи криміналістом, я намагаюся все це застосовувати в своїй роботі»,- каже Анастасія.

Коли в 2014 році в Донеччині розпочалось проведення АТО, Настю разом з іншими курсантами перевели до Києва, а стажування дівчина проходила вже в Маріуполі. У 2017 році після випуску молодого фахівця було направлено на роботу до Покровського відділу поліції, де вона і працює.

Ще не так багато часу Анастасія працює на посаді, але тендітна дівчина встигла вже побувати на багатьох виїздах й викриттях, та зарекомендувати себе, як гарний спеціаліст, який добре знається на криміналістиці.

«Не існує в світі двох абсолютно однакових об'єктів - ні слідів взуття, ні слідів знарядь злому. Подібні, схожі - є, а ось однакових - немає. Експерт-криміналіст повинен визначити, кому саме належать сліди, відбитки пальців, і т.д. і таким чином отримати докази злочину. Взагалі, я вважаю, що жінка-правоохоронець в ідеалі - це смілива, життєрадісна і творча людина, яка завжди може знайти вихід з будь-якої ситуації. Мені подобається брати безпосередню участь у розкритті злочинів, тим самим бути корисною суспільству. Я не боюся вигляду крові і вважаю, що робота експерта - це така ж робота, як і багато інших, наприклад, лікаря, вчителя, пекаря. Потрібно просто бути сильною і витривалою», - розповідає дівчина із чарівними великими очима.

Настя охоче ділиться своїми планами на майбутнє, каже що мріє про велику дружню родину та сподівається, що найближчим часом зможе поїхати до рідного міста і прогулятися там по улюбленим з дитинства місцям.14:30 23.07.2018
У Мирнограді новий начальник місцевої поліції (ФОТО)
14:00 23.07.2018
На Донеччині посилено превентивні заходи з метою не допущення вчинення дорожньо-транспортних пригод (ФОТО)
13:42 23.07.2018
На КПВВ Мар’їнка затримано інструкторку мотострілкового батальйону бойовиків (ФОТО)
13:34 23.07.2018
У Маріуполі з вікна випав хлопець. Поліцейські вкотре попереджають батьків про уважність!!!
13:04 23.07.2018
За фактом підриву тракториста в Маріуполі розпочато досудове розслідування (ФОТО)
12:25 23.07.2018
Двічі за добу поліцейські Покровська попереджали крадіжки вугілля (ФОТО)
12:03 23.07.2018
У Великій Новосілці шахрайка під приводорм «зняття порчі» виманила у старенької 40 тисяч гривень
10:21 23.07.2018
У гаражному кооперативі Маріуполя вилучено схрон бойовиків (ФОТО)
20:32 21.07.2018
Поліцейські Бахмута викрили бойовика, родич якого за місцем мешкання зберігав цілий арсенал зброї (ФОТО)
13:19 21.07.2018
В Торецьку відзначили 4-у річницю з Дня визволення міста від проросійських найманців (ФОТО)