Про «Поліцію 102» та безпеку в зоні АТО. В школах Донеччини відновилися нестандартні заняття – «Факультатив з поліцейським»

10.09.2017 в 13:29

Що робити, якщо знайшов підозрілий предмет, загубився на вулиці чи опинився в біді? По всій області з початком навчального року розпочалися неформальні уроки. Поліцейські зустрічаються зі школярами, нагадуючи їм: при будь-якій екстреній ситуації, якщо ти сам, близька людина чи просто перехожий потребує допомоги, - натискай 102.

Найбільша увага – дітям, які навчаються у населених пунктах на лінії розмежування. Поліцейські вже зустрілися зі школярами прифронтового Торецька та Виноградного та розповіли, як вберегтися в зоні проведення антитерористичної операції.

У Слов’янську поліцейські зустрілися з учнями 5 та 6 класів, а в Лимані відвідали школу-інтернат. Правоохоронці розповідали малечі, як працює поліція, як діти об’єдналися у «Лігу майбутніх поліцейських», що таке «розумні камери» і як вони можуть допомогти дитині.

Від інспектора-криміналіста діти дізналися, як відбувається огляд місця події, для чого експерту потрібні ті чи інші речовини та пристосування, а також побачили як вилучаються  відбитки пальців зі скла.

Дізнавшись про роботу контактно-інформаційного центру ГУНП області, школярі твердо засвоїли для себе, що за допомогою у поліцію можна і потрібно звертатися у разі будь-якої небезпечної ситуації, однак, при цьому не варто "хуліганити" - робити хибні виклики та відволікати наряди від допомоги людям, що потрапили у реальну біду. У Покровську та Добропіллі поліцейські розповіли дітям, що окрім прав на освіту та отримання знань, кожен з них також має і обов’язки. Тому потрібно дотримуватись шкільної дисципліни, сумлінно виконувати настанови батьків та вчителів, відповідально ставитися до всіх завдань, берегти шкільне майно, а також із повагою ставитися до своїх однокласників.

Правоохоронці нагадали учням правила дорожньої безпеки, навчили, як правильно перетинати проїжджу частину, та закріпили знання дорожніх знаків.

Серед найважливішого - правила безпеки при виявленні невідомих предметів. Ювенальники нагадалии учням, що дуже небезпечно роздивлятися, піднімати та розбирати будь-які знайдені речі, адже вони можуть виявитися вибухонебезпечними і завдати шкоди як їм самим, так і оточуючим.

Великим сюрпризом від гостей для хлопчиків та дівчаток стало знайомство із кінологом та його чотирилапим помічником Ремом. Правоохоронці розказали, що саме ця німецька вівчарка допомагає їм нести службу на блокпостах.

Натренований Рем швидко виявляє у правопорушників наркотики, зброю та інші заборонені предмети, які можуть нашкодити мирним мешканцям. Кінолог продемонстрував, яким саме чином собака відшукує боєприпаси. Діти із захопленням слідкували за його діями, а потім просто «засипали» запитаннями.

Не менший ажіотаж у малечі викликав службовий автомобіль поліцейських. Спочатку правоохоронці розповіли, що саме на цьому автомобілі вони патрулюють та виїжджають на виклики громадян, а потім дозволили хлопчикам та дівчаткам в ньому посидіти і відчути себе «стражами порядку».

Говорили діти та поліцейські й про шахрайство. Школярі дізналися, якими схемами користуються зловмисники, нагадали їм і про найпростіші правила, яких слід дотримуватись, аби  оминути шахрайську «пастку».

Інспектор сектору ювенальної превенції Юлія Мурашко познайомила старшокласників Добропілля із новим мобільним додатком «Поліція102», який було розроблено спеціально для того, аби в момент, коли трапилася якась біда, кожен зміг викликати на місце події правоохоронців, просто доторкнувшись екрану свого мобільного.

- Якщо ви потрапили в екстремальну ситуацію, вашому життю загрожує небезпека, а часу на дзвінок до поліції та пояснення, де ви знаходитися, немає, – достатньо натиснути кнопку «sos» у своєму телефоні. «Розумна» системи сама визначить ваше місцезнаходження та спрямує дані до поліції,- розповіла інспектор ювенальної превенції.

В школі №24 у Маріуполі побував начальник Кальміуського відділення поліції Андрій Бондаренко, а в школі №27 - старший інспектор ювенальної превенції Центрального відділу поліції Валерій Шаповалов. Говорили про правила поведінки при виявленні підозрілих або вибухонебезпечних предметів, які існують види боєприпасів, як поліцейські допомагають тим, хто опинився в біді.

Тут також найбільше захоплення школярів викликав службовий пес, але цього разу – Туман. Вівчарка, яка стала першою у відродженому кінологічному центрі поліції Донеччини.  Діти побачили, як він вміє затримувати зловмисника та захищає свого господаря від нападу злочинця.

На завершення діти ознайомилась зі спецтранспортом поліції та  екіпіруванням, з якими правоохоронці щодня несуть службу та використовують при спецопераціях.
12:26 07.08.2020
Увага! У кількох регіонах держави вводиться тимчасове обмеження руху великогабаритного транспорту
11:08 07.08.2020
Покровські поліцейські розшукали неповнолітнього втікача, який «подорожував» на велосипеді
10:51 07.08.2020
Слідчий з Донеччини Олексій Черепанов подолав дистанцію в 100 км
10:42 07.08.2020
Музей поліції Донеччини поповнився новими реліквіями та просвітницькою літературою
10:05 07.08.2020
Проєкт «Рівність. Безпека. Право» в дії: поліцейські Донеччини провели семінари зі школярами в Маріуполі та Гранітному
16:38 06.08.2020
КОРД відпрацював тактику дій при затриманні злочинців, які використовують авто (ВІДЕО)
15:38 06.08.2020
У Лебединському дільничні викрили місцевого наркоаграрія
14:32 06.08.2020
Поліція задокументувала незаконну порубку дерев у Слов'янському районі
11:05 06.08.2020
Зникла дитина!
17:17 05.08.2020
Курсанти юридичного вишу в рамках навчальної практики відвідали головний офіс поліції Донеччини