Правоохоронці навчали азам права покровських та добропільських школярів

12.12.2018 в 11:32

В рамках щорічного «Тижня права» співробітники поліції відвідують навчальні заклади підпорядкованих населених пунктів та проводять з учнями профілактично-пізнавальні заходи, головна мета яких – формування правової освіти учнів та профілактика протиправних дій, скоєння правопорушень неповнолітніми.


10 грудня в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права. Так, співробітники Покровського відділу поліції зустрічаються із школярами й покращують їх правову обізнаність. Так, вчора в Центральній дитячій бібліотеці ім. О. Теліги інспектор ювенальної превенції Покровського відділу поліції Ірина Грицай провела для учнів 7-го класу ЗОШ №3 цікаву тематичну лекцію. Захід відбувався в формі діалогу, під час якого хлопці та дівчата не тільки слухали поліцейського, а й ставили свої запитання. Так, інспектор поліції розповіла школярам про існуючі види відповідальності: кримінальну та адміністративну; пояснила з якого віку настає кожна з них та навела кілька прикладів, коли за вчинки неповнолітніх відповідали їхні батьки. Учням також було цікаво дізнатись, що окрім обов’язків, в них є і права, які треба вміти відстоювати. В свою чергу працівники бібліотеки продемонстрували дітям правову літературу, з якої ті можуть почерпнути багато цікавої інформації щодо захисту прав.


«Ми прагнемо через подібні заходи виховати у дітей повагу до честі та гідності іншої людини, бути відповідальними за свої вчинки. Також школярі дізнаються від нас куди звертатися, щоб захистити свої законні інтереси, де знайти потрібну інформацію, як протидіяти дискримінації та насильству на різних рівнях»,- зауважила інспектор ювенальної превенції Ірина Грицай.


Юні мешканці с.Малинівка в правовий тиждень також не залишилися без уваги покровських правоохоронців. Вчора для учнів 8-11 класів урок провів дільничний офіцер Покровського відділу поліції Олексій Андрусик, під час якого акцентував увагу присутніх на дотриманні норм чинного законодавства, поваги один до одного та рівності усіх перед законом. Також поліцейський нагадав школярам про негативний вплив на молодий організм тютюнопаління, алкоголю та наркотиків й наслідки від їх вживання.

Аналогічний захід провели для школярів с.Добропілля співробітники Добропільського відділення поліції. Про свої права й обов’язки, види адміністративної та кримінальної відповідальності, а також поради як не стати жертвою злочину – все це почули від поліцейських не тільки старшокласники, а й учні початкових класів. Усі вони зібрались у шкільному фойє і з захопленням слухали «гостей у погонах».


Правоохоронці впевнені, що проведення такої профілактичної роботи з підлітками вкрай необхідне, адже завдяки цьому у молоді формується правомірна поведінка та повага до Закону.


Покровський відділ поліції

Донецької області

13:44 17.08.2019
На Донеччині поліція та громадськість реалізують соціальний проект з безпеки велосипедистів «Півтора метри поваги»
12:36 17.08.2019
Поліцейський сервіс та кадрова політика на Донеччині орієнтуватимуться на особливі потреби для жінок та чоловіків (ВІДЕО)
18:45 16.08.2019
В Маріуполі поліцейські повернули додому 14-річного хлопця
18:28 16.08.2019
Маленький Ярослав провів на чергування поліцейських, які заступили на забезпечення безпеки у вихідні
17:56 16.08.2019
Повістка про виклик
17:52 16.08.2019
Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання діяльності журналістів у Маріуполі
16:57 16.08.2019
Понад 2,5 тисяч власників зброї притягнуті до адміністративної відповідальності на Донеччині
16:26 16.08.2019
На блокпосту поблизу Маріуполя поліцейські вилучили зброю
13:03 16.08.2019
Слов'янські лігівці нагадали юним громадянам правила дорожнього руху
12:50 16.08.2019
Моя робота - допомагати оперативникам і слідчим завжди бути на крок попереду злочинців, - Олена Чуйко