Половина злочинців, оголошених в міжнародний та державний розшук, ховалися в РФ

10.10.2018 в 18:29

Сектор міжнародного поліцейського співробітництва поліції Донецької області підбив підсумки роботи за 9 місяців 2018 року. Каналами Інтерполу встановлено місцезнаходження 23 осіб, які перебували у міжнародному та державному розшуку за скоєння тяжких злочинів на Донеччині. Ще 7 осіб ховалися у прифронтовій області від відповідальності за злочини, вчинені на території іноземних держав.


В рамках Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерполу поліція Донеччини співпрацює зі 192 країнами світу. Тільки з початку цього року поліцейські опрацювали понад 400 запитів від іноземних правоохоронних органів.

Пріоритетними напрямками діяльності сектору міжнародного поліцейського співробітництва є протидія транснаціональній злочинності, нелегальній міграції, міжнародний розшук злочинців.

У зв’язку з тим, що Україна вийшла із складу учасників Угоди про обмін інформацією у сфері боротьби зі злочинністю та було припинено міждержавний розшук, особи, які переховуються на території країн СНД, оголошуються у міжнародний розшук.

Сьогодні у міжнародному розшуку перебувають 438 осіб, які переховуються від правоохоронців Донеччини. Кожен другий з них відзначений «червоною карткою» та підлягає негайному затриманню та екстрадиції.

Як результат, з початку року на території іноземних держав було встановлено місцезнаходження 23 розшукуваних осіб. Половина зловмисників ховалися на території РФ, де деякі навіть встигли отримати громадянство. Інші втікачі знаходилися в США, Молдові, Ізраїлі, Вірменії, Німеччині.

Поліцейські також виявили на Донеччині 7 осіб, які переховувалися від правоохоронних органів Німеччини, Вірменії та РФ.

Під час перевірки мігрантів, які намагалися отримати українське громадянство у спрощеному порядку, співробітниками сектору міжнародного поліцейського співробітництва було виявлено двох іноземних зловмисників. Встановлено, що вони перебувають у міжнародному розшуку за Таджикистаном та РФ: один за вбивство, інший - за фінансове шахрайство.

Крім того, поліцейські встановили місцезнаходження 15 автомобілів, які перебували в міжнародному розшуку. З них дві автівки вдалося зупинити на виїзді з країни, ще одну – вже повернено власнику.

Також до сфери діяльності сектору міжнародного поліцейського співробітництва входить налагодження взаємодії з іноземними колегами та представниками міжнародних організацій. Сьогодні підрозділ координує співпрацю з Програмою розвитку ООН, Консультативною місією ЄС, Міжнародним комітетом Червоного Хреста, ОБСЄ, Міжнародною організацією з міграції.

Результатом такого партнерства є впровадження в роботу поліції Донеччини кращих міжнародних практик та експертна допомога у таких актуальних для регіону питаннях як боротьба з тероризмом, розшук зниклих безвісти, ідентифікація тіл загиблих тощо.

19:38 14.12.2018
Поліція Донеччини увійшла у ТОП-5 ефективних способів захисту прав людини (ВІДЕО)
18:25 14.12.2018
У складі поліції Донеччини – близько 120 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
17:54 14.12.2018
На охорону публічного порядку на Донеччині заступили збільшені наряди поліції
16:59 14.12.2018
Підстав для хвилювань немає. В поліції Донеччини спростували фейк терористів про хімічне забруднення (ВІДЕО)
16:16 14.12.2018
Правові уроки провели співробітники головного офісу поліції Донеччини у вищих навчальних закладах Маріуполя
15:56 14.12.2018
Національна поліція ліквідувала діяльність злочинної групи, яка організувала масштабні шахрайські фінансові біржі
15:42 14.12.2018
Поліція затримала учасників транснаціональної групи, які вербували українців для перевезення нелегалів – Сергій Князєв (ВІДЕО)
15:15 14.12.2018
Ветеран МВС зі Слов’янська Володимир Шкарупа протягом місяця забезпечував правопорядок біля Чорнобильської АЕС
14:29 14.12.2018
До уваги ЗМІ
13:00 14.12.2018
В Костянтинівці поліцейські спільно з працівниками СБУ вилучили схрон боєприпасів