Поліцію Донеччини відвідала місія Європейського Союзу

30.01.2019 в 09:45

Вчора, 29 січня, з візитом до Головного управління Нацполіції в Донецькій області прибула делегація ЄС високого рівня. Представники місії обговорили з поліцейськими та працівниками ДСНС ситуацію та потреби громадян в районі Азовського моря, зокрема в сфері безпеки.


Делегацію очолив виконавчий директор з питань Європи та Центральної Азії Томас Майр-Гартінг та керівник групи підтримки України при Єврокомісії Петер Ваґнер разом з представниками інших департаментів Єврокомісії.

Зустріч відбулася з метою оцінки того, як посилити підтримку Приазов’я, яке зазнало великих втрат від режиму перевірок, що ввела Росія на Азовському морі.

Начальник поліції Донецької області Микола Семенишин повідомив про поточний оперативний стан в області та відзначив, що рівень злочинності в регіоні є одним з найнижчих в державі.

Він зауважив, що працюючи в умовах збройної агресії, поліцейські мають справу зі специфічними безпековими проблемами, такими як обстріли, наявність вибухонебезпечних залишків війни та мін поблизу лінії зіткнення. До цього переліку додалася загроза збройної блокади українського судноплавства в Керченської протоці та відповідні негативні наслідки для населення портових міст України. Це відображається на психологічному стані та сприйнятті безпеки серед населення.

Представників місії ЄС цікавило питання розмінування територій. Микола Семенишин відзначив, що жертвами підривів на лінії зіткнення ставали як мирні мешканці, так і поліцейські під час виконання службових обов’язків. Тому було ініційовано переоснащення вибухотехнічного відділу. Також поліція та ДСНС проводять профілактичну роботу з дітьми та дорослими щодо мінної безпеки.

Микола Семенишин відзначив, що наразі Консультативна місія ЄС надає комплексну підтримку поліції з питань реформування сектору безпеки. Протистояти викликам сьогодення допомагає також Програма розвитку ООН, у співпраці з якою було втілено ряд ініціатив в постраждалих від конфлікту громадах.

«Поліцейські постійно та за будь-яких умов забезпечують правопорядок та захист прав громадян. Поліція Донеччини зацікавлена в підвищенні рівня безпеки та захищеності наших громадян. Зокрема тих, хто постраждав від збройної агресії, а також хто проживає на лінії зіткнення та у прибережній зоні», - наголосив керівник поліції регіону.

Він повідомив, що наразі створюється підрозділ поліції на воді та повітряної підтримки.

«Підтримка міжнародних партнерів у технічному обладнанні цього підрозділу, а також інших територіальних підрозділів, розташованих у прибережній зоні, сприятиме зміцненню потенціалу поліції Донеччини та поліпшить відчуття безпеки громадян», - відзначив Микола Семенишин.

10:47 15.08.2020
Поліцейські Донеччини викрили угруповання збувальників метадону з місячним прибутком близько півтора мільйона гривень
17:29 14.08.2020
Оперативники Добропілля перекрили канал збуту особливо небезпечного наркотику
17:00 14.08.2020
Поліція Донеччини розпочала профілактичну акцію «Будь видимим на дорозі»
10:57 14.08.2020
Результат поліцейського проєкту «Рівність. Безпека. Право»: на Донеччині створено інформаційну платформу безпеки для дітей
10:45 14.08.2020
За місяць дізнавачі Донеччини спрямували до суду понад 300 кримінальних проваджень
10:20 14.08.2020
Увага конкурс!
09:52 14.08.2020
З початку року поліція Донеччини викрила 202 учасників незаконних збройних формувань
17:00 13.08.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення встановили закладника наркотиків (ВІДЕО)
16:07 13.08.2020
Жителька Вугледара здала поліцейським гранату
15:56 13.08.2020
На Донеччині поліція викрила учасників злочинного угруповання, які привласнили на пасажирських перевезеннях майже 1,7 мільйона гривень