Поліція попереджає: дублікат втраченого держномера – пастка для автовласника та лазівка для зловмисників

21.01.2017 в 17:26

Тільки за місяць камери інтелектуального відеоспостереження, які надсилають інформацію до Єдиного аналітичного сервісного центру у Маріуполі, понад 500 разів сигналізували про угон. Поліцейські виїжджали на місце, встановлювали обставини події, а виявлялося, що автовласник колись втратив номер, повідомив про це до поліції, потім зробив його дублікат, не пройшовши перереєстрацію, та спокійно його використовував.

Так, вчора камера, яка розташована по пр. Миру, спрацювала та надіслала до диспетчерів UASC сигнал тривоги: пересувається автомобіль «Нісан», номер якого перебуває на обліку як викрадений. Інформація негайно була передана найближчим нарядам поліції. Патрульні зупинили машину та з’ясували, що тільки дарма втратили дорогоцінний час – водій дійсно раніше втратив номер, заявив про це до поліції, а потім з порушенням процедури відновив, «забувши» повідомити про це відповідні служби.

Загалом за час роботи UASC лише по Маріуполю система більше 500 разів сигналізувала про такі випадки, відволікаючи правоохоронців від реальних правопорушень, які могли статися. Деякі авто потрапляли в поле зору камер по кілька разів. Вже у штатному режимі поліцейські зв’язуються з власниками таких авто, щоб вони привели у відповідність всі документи.

На такі спрацювання та перевірки поліцейські попросту витрачають час тоді, коли реально могли би допомогти тим, хто цього потребує, чи затримати справжніх зловмисників-автокрадіїв.

Що стосується крадіїв, тут поліція також нагадує: коли водій, втративши номер, поновлює його, уникаючи процедуру перереєстрації, то сам наражає себе на небезпеку. Адже втраченим номером можуть скористатися сторонні особи для вчинення протиправних дій, за що доведеться відповідати особі, за якою зареєстрований автомобільний номер.

Правоохоронці закликають водіїв бути відповідальними та пам’ятати: у випадку втрати державного номеру потрібно обов’язково звернутися до поліції, аби номерний знак був оголошений у розшук. Після цього звернутися до сервісного центру МВС, отримати новий номерний знак шляхом перереєстрації транспортного засобу. Це захистить автовласника від відповідальності за використання втраченого номеру іншими особами та проблем із законом. У свою чергу, поліцейські, які несуть службу у бойовій готовності, не витрачатимуть час на псевдоугонщиків.