Поліція покращить надання послуг жителям селищ на лінії розмежування з врахуванням їх потреб

25.10.2019 в 18:22

Про це йшлося сьогодні, 25 жовтня, під час форуму «Взаємодія поліції та населення», який відбувся у прифронтовому смт Сартана, що під Маріуполем. Поліцейські долучилися до проєкту «Спільно», який реалізується за підтримки ПРООН. Зокрема планується організувати виїзні прийоми громадян у віддалених селищах та створити платформу юридичної допомоги для мешканців майбутньої Сартанської об’єднаної територіальної громади.


До Сартанської ОТГ увійдуть 5 населених пунктів – Сартана, Талаківка, Лебединське, Павлопіль і Чермалик, у яких мешкають близько 20 тисяч жителів. Усі селища розташовані на лінії розмежування, відтак питання безпеки у громаді – ключове.

Проєкт «Спільно» спрямований на впровадження стратегії «Сommunity policing», яка передбачає тісну співпрацю з населенням.

Шляхи взаємодії громадськості та поліції обговорили під час форуму поліцейські, представники громадських організацій, навчальних закладів та органів самоврядування.

«Громадяни мають відчувати захист і турботу з боку поліції, і для цього ми впроваджуємо нові підходи співпраці з населенням. До речі, саме тому участь у форумі беруть і курсанти Донецького юридичного інституту - з перших днів майбутні поліцейські навчаються правильно взаємодіяти з громадою», - відзначив заступник начальника поліції Донецької області Павло Алєксєєнко.

Команда проєкту «Спільно» дослідила потреби жителів майбутньої Сартанської ОТГ, рівень відчуття безпеки та довіри до поліції.

Результати опитування презентували громадська організація «Колегіум Анни Ярославни Схід» спільно з науковцями Донецького юридичного інституту. Так, понад 58% респондентів «довіряють та скоріше довіряють» поліції, а 73,5% в разі небезпечної ситуації (загроза життю, насильство звернуться в першу чергу за захистом до поліції.

У прифронтових селищах вже працює ряд спільних з поліцією проєктів, які позитивно оцінюють жителі. Зокрема це система зовнішнього відео нагляду в Сартані: 25 камер допомагають виявляти правопорушення та оперативно реагувати на них.

Про взаємодію з молоддю розповіла начальник відділу ювенальної превенції поліції Донецької області Катерина Шнейдер. Вона відзначила, що в рамках Регіональної програми щодо профілактики правопорушень серед дітей вперше в Україні в регіоні підготовлено поліцейських-тренерів з медіації, які навчають підлітків самостійно вирішувати конфлікти.

«На Донеччині працює 61 шкільна служба порозуміння, з них 26 – реалізовані ювенальними поліцейськими. 27-ма відкривається наступного тижня у Талаковці, а найближчим часом – і у Сартані. Крім того, ми реалізуємо ряд проєктів спільно з міжнародними організаціями, таких як «Діти+поліція=Безпека та мир», - повідомила Катерина Шнейдер.

Голова «КАЯ Схід» Вікторія Гордієнко відзначила, що для ефективної взаємодії необхідна якісна комунікація та особисте спілкування поліції та громадян – не лише у випадках, коли трапляються злочини.

Учасники форуму визначили заходи щодо створення партнерської моделі відносин між поліцією, громадою та владою з урахуванням потреб селищних рад. Серед них:

- зустрічі з жителями сільських громад, виїзні прийоми поліції у віддалених населених пунктах

- платформа юридичного консультування громадян

- правовиховна робота з дітьми, вирішення конфліктів за допомогою медіації (посередництва).

Також присутні обговорили гендерні питання, про які розповіла співзасновниця White Ribbon (США), генеральна директорка ГО «Біла стрічка», Україна Вероніка Мудра.

Проєкт «Спільно» реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

12:26 24.01.2021
Керівництво поліції Донеччини вшанувало пам’ять загиблих жертв обстрілу мікрорайону «Східний»
12:57 23.01.2021
Правоохоронці Донеччини провели відпрацювання прифронтових населених пунктів
10:53 23.01.2021
Поліція Донеччини запрошує приєднатися до команди професіоналів (ВІДЕО)
10:34 23.01.2021
Поліцейські затримали мешканця Соледарської ОТГ за підозрою у вбивстві
10:08 23.01.2021
Поліцейські Маріуполя встановлюють обставини отримання опіку трирічною дитиною
16:05 22.01.2021
Поліцейські Сходу та Заходу взяли участь у вебінарі для створення діалогу між громадянами та правоохоронцями
12:19 22.01.2021
Поліція та провідні виші створили на Донеччині колаборацію науки та практики для підвищення безпеки
09:27 22.01.2021
У районі проведення ООС спільні наряди поліції та Нацгвардії нестимуть службу на новій техніці
17:29 21.01.2021
Поліцейські Волновахи затримали чоловіка за вбивство дружини
17:19 21.01.2021
У Мирнограді поліцейські встановлюють місцезнаходження матері, яка залишила однорічну дитину в холодному будинку