Поліція Донеччини та представники Обмудсмена посилюють взаємодію щодо дотримання прав громадян під час другого туру виборів

12.04.2019 в 14:38

Питання співпраці обговорили сьогодні, 12 квітня, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Павло Лисянський і начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області Микола Семенишин під час робочої наради в обласному главку поліції.


Павло Лисянський представив регіонального представника Обмудсмена з прав людини по Донецький та Луганській областях Юлію Башкірову та визначив спільні завдання правозахисників та поліції під час другого етапу виборів Президента України.

Представники Уповноваженого ВРУ здійснюватимуть моніторинг прав людини на виборчих дільницях у кожному районі Донецької області.

«У нас, як і у поліції, єдина позиція – ми перебуваємо на боці закону. Другий тур голосування - більш відповідальний, тож разом ми маємо сприяти, щоб виборчі права громадян були дотримані. Відтак, нам потрібна чітка взаємодія», - наголосив Павло Лисянський.

Начальник поліції Донецької області Микола Семенишин відзначив, що правоохоронці готові забезпечувати законність волевиявлення громадян та у повній мірі сприятимуть представникам омбудсмена.

«З метою запобігання порушенням під час виборів ми поводимо превентивну роботу з усіма суб’єктами виборчого процесу. Відтак, з боку представників Уповноваженого ВРУ з прав людини буде корисною підтримка у роз’яснювальній роботі з адміністрацією закладів виконання покарань. Нагадуємо, що посадові особи органів державної влади мають залишатися політично нейтральними та утриматися від агітації, яка є порушенням закону», - зазначив Микола Семенишин.

Учасники зустрічі домовилися про співпрацю в ході виборів та визначили алгоритм дій під час виявлення порушень виборчого законодавства.