Поліція Донеччини та Консультативна місія Європейського Союзу співпрацюватимуть в сфері підготовки працівників і протидії корупції

06.02.2019 в 17:44

Найближчим часом поліцейські пройдуть серію тренінгів з питань взаємодії з громадою (community policing), поліції діалогу, кримінальних розслідувань, а також долучаться до заходів у рамках антикорупційного проекту «Міста доброчесності». Про це йшлося під час зустрічі начальника поліції Донеччини Миколи Семенишина та заступника голови Операційного департаменту КМЄС Лінн Шіен сьогодні, 6 лютого, у Маріуполі.


Представники делегації Консультативної місії ЄС обговорили надання поліцейським, які працюють на території збройного конфлікту, практичної допомоги.

«На першому етапі буде проведено тренінги для регіональних менеджерів поліції в Маріуполі, а наступним кроком можуть бути навчальні візити до європейських країн для обміну досвідом», - повідомила заступниця голови Операційного департаменту КМЄС Лінн Шіен.

Навчання пройдуть співробітники всіх підрозділів за напрямками своєї діяльності. Увагу буде сфокусовано на стратегії взаємодії з громадами і сучасних підходах до розслідування злочинів.

Начальник Головного управління Нацполіції в Донецькій області Микола Семенишин відзначив, що в умовах гібридної війни правоохоронці також зацікавлені у спілкуванні з представниками поліцейських миротворчих місій та досвіді країн, що стикалися зі збройними конфліктами.

Також поліцейські і представники місії домовилися про співпрацю в рамках ініціативи ЄС «Міста доброчесності». Одним з 5 міст України, залучених до поекту, став Маріуполь. Поліцейські разом з громадським сектором, муніципалітетом, журналістами братимуть участь у заходах європейської організації «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні» (EUACI).

Крім того, Лінн Шіен відзначила, що Консультативною місією ЄС враховані потреби поліції Донеччини в обладнанні для розмінування, поліцейських станцій на лінії розмежування, судово-медичної експертизи.

Микола Семенишин наголосив, що діяльність поліції Донеччини спрямована на налагодження дієвого діалогу з населенням, яке буде здійснювати громадський контроль за роботою поліцейських.

«Результатом взаємодії з громадами є визнання поліції ефективною у забезпеченні прав людини. Якщо два роки тому мешканці Донеччини шукали захисту в міжнародних інституціях, засобах масової інформації, то в 2018 році 30% знають що захист – саме в органах поліції. В контексті захисту прав людини, поліцейській діяльності, посиленні антикорупційних заходів ми повертаємо довіру населення до поліції», - зазначив керівник поліції регіону.

Нагадаємо, минулого тижня поліцію Донеччини відвідала місія Європейського Союзу, представники якої обговорили з поліцейськими потреби у сфері безпеки.10:47 15.08.2020
Поліцейські Донеччини викрили угруповання збувальників метадону з місячним прибутком близько півтора мільйона гривень
17:29 14.08.2020
Оперативники Добропілля перекрили канал збуту особливо небезпечного наркотику
17:00 14.08.2020
Поліція Донеччини розпочала профілактичну акцію «Будь видимим на дорозі»
10:57 14.08.2020
Результат поліцейського проєкту «Рівність. Безпека. Право»: на Донеччині створено інформаційну платформу безпеки для дітей
10:45 14.08.2020
За місяць дізнавачі Донеччини спрямували до суду понад 300 кримінальних проваджень
10:20 14.08.2020
Увага конкурс!
09:52 14.08.2020
З початку року поліція Донеччини викрила 202 учасників незаконних збройних формувань
17:00 13.08.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення встановили закладника наркотиків (ВІДЕО)
16:07 13.08.2020
Жителька Вугледара здала поліцейським гранату
15:56 13.08.2020
На Донеччині поліція викрила учасників злочинного угруповання, які привласнили на пасажирських перевезеннях майже 1,7 мільйона гривень