Поліція Донеччини планує запровадження в роботу новітньої системи Custody Records (ФОТО)

16.06.2020 в 13:16
У Головному управлінні поліції області проведено робочу нараду з питань встановлення інноваційної системи електронної фіксації подій, пов’язаних з процесуальними діями щодо осіб. Безперервний моніторинг дозволить оперативно реагувати на екстрені ситуації та покращить стандарти захисту прав людини у відділах поліції та місцях несвободи.

Custody Records - це вдале поєднання п’яти елементів роботи поліції: робота інспекторів з прав людини, електронна база, належні умови тримання, нормативно врегульовані процедури та ефективний зовнішній контроль.

Сьогодні в поліції Донеччини проводиться обстеження адмінбудівель територіальних підрозділів поліції, які можуть бути оснащені системами відеофіксації відповідно до вимог щодо розміщення та облаштування приміщень, де можуть перебувати учасники кримінального провадження, а також відвідувачі (хол, кімната для прийому громадян, кімната для затриманих, кімната для проведення слідчих дій, кімната для конфіденційного побачення з адвокатом, чергова частина та місце роботи службової особи, відповідальної за перебування затриманих).

Впровадження системи Custody Records створює додаткові гарантії фізичної безпеки людини, збереження її права на життя та особисту недоторканість. Посилений контроль за процедурою затримання та перебування у відділках поліції та в місцях обмеження волі, забезпечує особі захист від неправомірних дій з боку держави, фізичного або психологічного насилля. Безперервний моніторинг дозволяє оперативно реагувати на екстрені ситуації та запобігати випадкам порушення прав людини.

«Custody Records фіксує етапи взаємодії поліцейського з правопорушником від моменту його затримання до переводу до СІЗО або звільнення, – розповідає старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини Національної поліції України Сергій Сидоров. - Система дозволяє бачити процес та причини затримання особи, доставлення її до підрозділу поліції, проведення з нею процесуальних дій та всі можливі етапи переміщення затриманого цілодобово в режимі онлайн.»

Очікуваний результат від запровадження електронної системи фіксації –зменшення навантаження на працівників, відповідальних за перебування затриманих, внаслідок переходу на електронний документообіг, можливість здійснення постійного нагляду за затриманими особами, що позитивно впливає на забезпечення їхніх процесуальних прав та гарантій, а також на захист прав працівників поліції від безпідставних звинувачень з боку затриманих.

 Відділ комунікації поліції

Донецької області

10:01 31.10.2020
Краматорчанин здав поліцейським пістолет, який знайшов у 2014 році
09:49 31.10.2020
Поліція Маріуполя розслідує факт перешкоджання професійній діяльності журналістів
17:30 30.10.2020
Поліцейські повідомили про підозру керівникові управління Держгеокадастру в Донецькій області
13:47 30.10.2020
На Донеччині заочно судитимуть членів озброєної злочинної організації
13:39 30.10.2020
Оперативники Донеччини знайшли неповнолітнього втікача з Одеси
13:31 30.10.2020
Поліція розслідує аварію із загиблим поблизу Бахмута
15:47 29.10.2020
Поліція Донеччини оголосила про підозру керівнику катівні бойовиків «Ізоляція»
13:32 29.10.2020
У Краматорську правоохоронці припинили діяльність двох гральних закладів
13:03 29.10.2020
Поліція Нікольського відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення виборчої документації
12:55 29.10.2020
Поліцейські Бахмута завадили потраплянню наркотиків до СІЗО