Поліція Донеччини планує запровадження в роботу новітньої системи Custody Records (ФОТО)

16.06.2020 в 13:16
У Головному управлінні поліції області проведено робочу нараду з питань встановлення інноваційної системи електронної фіксації подій, пов’язаних з процесуальними діями щодо осіб. Безперервний моніторинг дозволить оперативно реагувати на екстрені ситуації та покращить стандарти захисту прав людини у відділах поліції та місцях несвободи.

Custody Records - це вдале поєднання п’яти елементів роботи поліції: робота інспекторів з прав людини, електронна база, належні умови тримання, нормативно врегульовані процедури та ефективний зовнішній контроль.

Сьогодні в поліції Донеччини проводиться обстеження адмінбудівель територіальних підрозділів поліції, які можуть бути оснащені системами відеофіксації відповідно до вимог щодо розміщення та облаштування приміщень, де можуть перебувати учасники кримінального провадження, а також відвідувачі (хол, кімната для прийому громадян, кімната для затриманих, кімната для проведення слідчих дій, кімната для конфіденційного побачення з адвокатом, чергова частина та місце роботи службової особи, відповідальної за перебування затриманих).

Впровадження системи Custody Records створює додаткові гарантії фізичної безпеки людини, збереження її права на життя та особисту недоторканість. Посилений контроль за процедурою затримання та перебування у відділках поліції та в місцях обмеження волі, забезпечує особі захист від неправомірних дій з боку держави, фізичного або психологічного насилля. Безперервний моніторинг дозволяє оперативно реагувати на екстрені ситуації та запобігати випадкам порушення прав людини.

«Custody Records фіксує етапи взаємодії поліцейського з правопорушником від моменту його затримання до переводу до СІЗО або звільнення, – розповідає старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини Національної поліції України Сергій Сидоров. - Система дозволяє бачити процес та причини затримання особи, доставлення її до підрозділу поліції, проведення з нею процесуальних дій та всі можливі етапи переміщення затриманого цілодобово в режимі онлайн.»

Очікуваний результат від запровадження електронної системи фіксації –зменшення навантаження на працівників, відповідальних за перебування затриманих, внаслідок переходу на електронний документообіг, можливість здійснення постійного нагляду за затриманими особами, що позитивно впливає на забезпечення їхніх процесуальних прав та гарантій, а також на захист прав працівників поліції від безпідставних звинувачень з боку затриманих.

 Відділ комунікації поліції

Донецької області

17:29 14.08.2020
Оперативники Добропілля перекрили канал збуту особливо небезпечного наркотику
17:00 14.08.2020
Поліція Донеччини розпочала профілактичну акцію «Будь видимим на дорозі»
10:57 14.08.2020
Результат поліцейського проєкту «Рівність. Безпека. Право»: на Донеччині створено інформаційну платформу безпеки для дітей
10:45 14.08.2020
За місяць дізнавачі Донеччини спрямували до суду понад 300 кримінальних проваджень
10:20 14.08.2020
Увага конкурс!
09:52 14.08.2020
З початку року поліція Донеччини викрила 202 учасників незаконних збройних формувань
17:00 13.08.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення встановили закладника наркотиків (ВІДЕО)
16:07 13.08.2020
Жителька Вугледара здала поліцейським гранату
15:56 13.08.2020
На Донеччині поліція викрила учасників злочинного угруповання, які привласнили на пасажирських перевезеннях майже 1,7 мільйона гривень
11:31 13.08.2020
Поліція Донеччини за підтримки ДЮІ формує сучасну стратегію кримінологічної безпеки Донецької та Луганської областей