Поліція Донеччини планує запровадження в роботу новітньої системи Custody Records (ФОТО)

16.06.2020 в 13:16
У Головному управлінні поліції області проведено робочу нараду з питань встановлення інноваційної системи електронної фіксації подій, пов’язаних з процесуальними діями щодо осіб. Безперервний моніторинг дозволить оперативно реагувати на екстрені ситуації та покращить стандарти захисту прав людини у відділах поліції та місцях несвободи.

Custody Records - це вдале поєднання п’яти елементів роботи поліції: робота інспекторів з прав людини, електронна база, належні умови тримання, нормативно врегульовані процедури та ефективний зовнішній контроль.

Сьогодні в поліції Донеччини проводиться обстеження адмінбудівель територіальних підрозділів поліції, які можуть бути оснащені системами відеофіксації відповідно до вимог щодо розміщення та облаштування приміщень, де можуть перебувати учасники кримінального провадження, а також відвідувачі (хол, кімната для прийому громадян, кімната для затриманих, кімната для проведення слідчих дій, кімната для конфіденційного побачення з адвокатом, чергова частина та місце роботи службової особи, відповідальної за перебування затриманих).

Впровадження системи Custody Records створює додаткові гарантії фізичної безпеки людини, збереження її права на життя та особисту недоторканість. Посилений контроль за процедурою затримання та перебування у відділках поліції та в місцях обмеження волі, забезпечує особі захист від неправомірних дій з боку держави, фізичного або психологічного насилля. Безперервний моніторинг дозволяє оперативно реагувати на екстрені ситуації та запобігати випадкам порушення прав людини.

«Custody Records фіксує етапи взаємодії поліцейського з правопорушником від моменту його затримання до переводу до СІЗО або звільнення, – розповідає старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини Національної поліції України Сергій Сидоров. - Система дозволяє бачити процес та причини затримання особи, доставлення її до підрозділу поліції, проведення з нею процесуальних дій та всі можливі етапи переміщення затриманого цілодобово в режимі онлайн.»

Очікуваний результат від запровадження електронної системи фіксації –зменшення навантаження на працівників, відповідальних за перебування затриманих, внаслідок переходу на електронний документообіг, можливість здійснення постійного нагляду за затриманими особами, що позитивно впливає на забезпечення їхніх процесуальних прав та гарантій, а також на захист прав працівників поліції від безпідставних звинувачень з боку затриманих.

 Відділ комунікації поліції

Донецької області

11:51 25.02.2021
На Донеччині двоє підлітків постануть перед судом за згвалтування неповнолітньої
10:37 25.02.2021
В Маріуполі правоохоронці затримали наркодилера під час збуту метадону
15:20 24.02.2021
У Покровську поліцейські вилучили у сімейного дебошира нелегальну зброю
13:01 24.02.2021
В Дружківці поліція розслідує обставини смертельного ДТП за участю пішохода
12:48 24.02.2021
Поліцейські Донеччини пройшли інструктаж з надання першої домедичної допомоги
12:43 24.02.2021
Поліцейські Добропілля розслідують факт жорстокого поводження з тваринами
15:58 23.02.2021
Поліцейські Донеччини вшанували пам'ять загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика, який врятував Маріуполь від теракту (ВІДЕО)
13:38 23.02.2021
Повістки для вручення повідомлення про підозру
11:31 23.02.2021
Поліція Добропілля розслідує факт отруєння неповнолітньої дівчини
17:15 22.02.2021
За серію статевих злочинів проти дітей мешканця Слов’янська засуджено до 15 років позбавлення волі