Поліція Донеччини підготувала сили для відновлення публічної безпеки на тимчасово окупованих територіях

02.10.2020 в 18:00

На необхідності якісної підготовки до відновлення територіальної цілісності держави в умовах гібридної війни наголосили радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко та начальник поліції Донецької області Микола Семенишин. Про це вони повідомили під час Всеукраїнського науково-практичного круглого столу «Результати та перспективи впровадження стратегії деокупації Донбасу «Механізм малих кроків», який відбувся сьогодні, 2 жовтня, на базі Донецького юридичного інституту МВС України в Маріуполі.


Участь у дискусії взяли понад 50 наукових і практичних співробітників органів МВС, місцевого самоврядування, представників міжнародних організацій та інших інститутів громадянського суспільства. Системне вивчення проблематики деокупації ініційовано ДЮІ у співпраці з Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області.

Присутні обговорили питання відновлення територіальної цілісності країни в межах міжнародно-визнаного кордону, відновлення правопорядку та функціонування органів державної влади в тимчасово окупованих районах, захист прав людини та регламентування заходів нацбезпеки в умовах збройної агресії.

«Поліція має бути готовою до відсічі збройної агресії з боку РФ упродовж всього процесу деокупації. Тому дуже важлива якісна підготовка сил і засобів з урахуванням міжнародного досвіду повернення країн під державний суверенітет. Органи системи МВС Донеччини проводять глибинну підготовку, щоб мати змогу професійно забезпечувати правопорядок і захист громадянських прав на деокупованих територіях», - відзначив радник глави МВС Іван Варченко.

Начальник поліції Донецької області Микола Семенишин розповів про результати впровадження стратегії.

«На сьогодні розроблено розрахунок сил та засобів, які будуть залучені до відновлення державного суверенітету, підготовлено розрахунки штатних, матеріально-технічних та фінансових ресурсів, а також 730 поліцейських, які будуть задіяні у заходах, пройшли відповідну програму підготовки. Крім того, проведено спільні навчання зі всіма органами МВС та розроблено алгоритм дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з навмисним застосуванням або витоком небезпечних хімічних речовин тощо», - відзначив Микола Семенишин.

До обговорення долучилися 10 докторів та 20 кандидатів юридичних наук.

За словами ректора Донецького юридичного інституту Сергія Вітвіцького, напрацювання науково-практичної спільноти будуть спрямовані до органів центральної влади для ефективного втілення на практиці.

«Пропозиції щодо відновлення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях будуть враховуватися у вирішенні конфлікту на Сході України», - повідомив Сергій Вітвіцький.16:54 20.01.2021
Мешканцю Маріуполя загрожує до восьми років ув’язнення за шахрайство в Інтернеті
16:09 20.01.2021
Поліцейські Волноваського району притягують до кримінальної відповідальності двох домашніх агресорів, які знущалися над батьками
11:41 20.01.2021
МВС та кіберполіція створили сучасний класифікатор онлайн-загроз
16:26 19.01.2021
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначання викрили наркоторговця
15:54 19.01.2021
У Краматорську поліцейські викрили чоловіка у скоєнні вбивства
14:06 19.01.2021
За вбивство жінки мешканцю Лиманського району загрожує до 15 років позбавлення волі
18:12 18.01.2021
Поліція сприятиме всебічному розслідуванню смертельного поранення чоловіка під час викриття групи «чорних» лісорубів (ВІДЕО)
17:22 18.01.2021
Слідчі Вугледара спрямували до суду обвинувальний акт відносно підозрюваного, який смертельно поранив жінку
14:33 18.01.2021
У Краматорську розшукали неповнолітніх дівчат, які попросили порятунку у поліції
10:59 18.01.2021
Поліцейські Авдіївки притягають до відповідальності чоловіка за підозрою у скоєнні вбивства